Powiatowy Inspektorat Weterynarii rozbudowuje się

Image

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli.

W lutym 2018 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Swoją siedzibę ma on w budynku przy ul. Okulickiego 12. Wcześniej mieściła się tam Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Ze względu na większe potrzeby aniżeli pozwalał na to pozyskany obiekt podjęto decyzję o rozbudowie obiektu.

Zakres prac jest duży, bowiem obejmuje: demontaż istniejącego stropodachu wraz z częściową rozbiórką ścian piwnicy budynku i schodów zewnętrznych do piwnic, wykonanie nowego stropu nad piwnicą, nadbudowę pomieszczeń garażowych i pomieszczenia biurowego, wykonanie wewnętrznych schodów do piwnicy w obrębie istniejącej zabudowy, rozbiórkę pokrycia dachu i konstrukcji poddasza, wykonanie nowej konstrukcji dachowej i pokrycia dachowego na całym obiekcie, przebudowę wewnętrznych sanitariatów w kondygnacji parteru, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, przebudowę instalacji wod-kan w pomieszczeniach i WC na parterze, wymianę instalacji elektrycznej, montaż termoizolacji całego budynku wraz z elewacją.

Wykonywane będą także roboty zewnętrzne. Zostanie przebudowane wejście główne wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, wejście boczne i wejścia do piwnic. W planach jest również montaż opaski wokół budynku, kanalizacji deszczowej i podjazdów do garaży. Powstaną także nowe miejsca parkingowe i chodniki dla pieszych.

Koszty związane z tą inwestycją opiewają na prawie 820 tys. zł. Przetarg na to zadanie wygrała firma ze Stalowej Woli, która jako jedyna złożyła ofertę. Prace będą wykonywane przez 24 miesiące.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~benek

Dzieci korzystające z poradni mieściły się, a urzędnicy z weterynarii nie mogą się pomieścić? Hm...

~Liljana

A odmalowanie elewacji? Obdrapany ten budynek potwornie.

~LEKARZ

pisior, jeśli boli z tyłu czopki ze 2 i może ci to przejdzie idioto!

~Mates

No i fajnie

~Ania18

http://newsy.com.pl/16letnimilioner
16-letni chłopiec kupił swojej mamie nowy dom po tym, jak zarobił miliony euro, pracując w domu...
http://newsy.com.pl/16letnimilioner

~Stan

W dn 12.12.2019r opisałem jak dwa ambulanse transportowe przyjechały po jednego pacjenta.Dzisiaj sytuacja się powtórzyła.Słuszną linię ma nasza władza powiatowa.Stać ją na to.

~Yyyy

Boicah aż mi szkoda Ciebie dziecko.

~Boicah

Nie nazywajcie urzędników państwowych ludźmi, nie zasługują na to miano.

~Do kolin

W warszawskim urzedzie rzadzanym przez opozycję zatrudnienie wzrosło o ponad 100%. PiS ich nie przebije.

~Kolin

Pisiory kochają rozbudowywać wszelkie struktury administracyjni i urzędów. Miasto chyba przymierza się do stworzenia PGRu z hodowlą bydła i tuczników. W końcu mamy neokomunę to i zakłady pracy jak za komuny powstaną.

~Kolin

Pisiory kochają rozbudowywać wszelkie struktury administracyjni i urzędów. Miasto chyba przymierza się do stworzenia PGRu z hodowlą bydła i tuczników. W końcu mamy neokomunę to i zakłady pracy jak za komuny powstaną.

Rowerzysta97

A może by go tak przy okazji chociaż pomalowali

~Do pisior

Jak komorowski odda żyrandol i obrazy to banas zapłaci podatek.

~Ela

Jak była tam poradnia pedagogiczno psychologiczna to nikt nie pomyślał żeby ją tam rozbudować. Tylko przenieśli na trzecie piętro CKU i rodzice muszą aż tam chodzić.

umarly

Ciekawe ile nowych "miejsc pracy" powstanie. Przypominam, że pod koniec 2018 było w Polsce 700 tys. urzędników a liczba ta stale rośnie. Tymczasem słyszę ciągle narzekania że brakuje rąk do pracy w tym kraju.

~abc

To był już niszczejący budynek-mieszkam i widzę go z balkonu-dobrze że będzie ładniejszy dla ''oka'' -oraz dla otoczenia.Dyrekcji powodzenia w realizacji tej inwestycji-to wspaniały ,mądry i solidny człowiek - potrzeba takich ludzi-inwestycja godna pomyślnego zakończenia .