Po raz pierwszy 13 grudnia bez Marszu Milczenia

Image

13 grudnia 1981 roku ogłoszono stan wojenny. Corocznie w naszym mieście odbywał się Marsz Milczenia upamiętniający tamto wydarzenie, w którym brali udział mieszkańcy powiatu. Tym razem nie będzie pochodni i przejścia spod krzyża przy hucie do bazyliki.

Na obchody zapraszała Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola i Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność”. Marsz na ogół odbywał się w siarczysty mrozie, nocą, nierzadko podczas opadów deszczu i śniegu. W tym roku zrezygnowano z niego. 13 grudnia osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu spotkają się od razu w konkatedrze, gdzie sprawowana będzie uroczysta eucharystia w intencji naszej Ojczyzny.

15 grudnia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Zaleszanach odprawiona zostanie Msza święta w rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek. Jednym z górników poległych podczas pacyfikacji kopalni był Zbigniew Wilk należący do parafii w Zaleszanach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~PiSdek

Czas na zmiany - perukarz Suski na prezydentasmiech2

~@@heje

Tyś głupszy niż PiSowskie uchwały razem wzięte. Poczytaj zachodnie dzienniki lub międzynarodowe media a nie karm się gebelsowską propagandą rządzących jeśli dobrze życzysz swoim potomkom!

~@hehe

masz racje bo ostatnimi laty nasze kopalnie tak ograniczyły wydobycie że trzeba go kupować aby elektrownie miały surowiec.Ale tego takie ciemne pały nie pojmują .Niemcy maja tani gaz od Putina i jeszcze buduja nowe gazociagi a Putin zaciera rece.Policz ile kosztowały by nas nowe elektrownie .

~@he he he

Tyle mamy węgla że miliony ton sprowadzamy z Rosji? Walnij dię łbem o ścianę mocy nie żałuj może cię to otrzeźwi z tej pisowskiej propagandy ciemnoto obudź się wreszcie... wyłącz TVPiS - włącz rozum!

~Gawel

Obecna władza przespała 13, grudzień 81!! To co ma obchodzić, jaką rocznicę, a do tego ci co nam wywalczyli wolność przez dzisiejszych rządzących nokomunistow są wymazywani z historii.

~Gawel

Obecna władza przespała 13, grudzień 81!! To co ma obchodzić, jaką rocznicę, a do tego ci co nam wywalczyli wolność przez dzisiejszych rządzących nokomunistow są wymazywani z historii.

~he hee

tylko że Węgry i Czechy nie mają węgla a my nim zaopatrujemy w 80 proc. nasze elektrownie.Takie są realia .Czy pomysleliscie ile musielibyśmy wybudowac nowych w ich miejsce i jaki to byłby koszt? Działacze z UE (na wniosek Niemiec)wymyślili że uzdrowią tym Ziemie ale może by tak wpłyneli globalnie na ten temat.Niech przekonają Chiny, Indie,Indonezje i Usa aby nie truły w takiej skali jak dotychczas.

~@z internetu

Węgry i Czechy przyjęły miliardy euro na program klimatyczny. Polska woli smog - sukces Morawieckiego!

~z internetu

Szczyt UE na żądanie Morawieckiego ustalił że Polska pod rządami PiS pozostanie klimatycznym i energetycznym skansenem Europy i cofnie ją do XIX wieku. Morawiecki nie wziął pod uwagę że ignorancję klimatyczną jego rządu , Polska może stracić nawet 12,5 mld zł. Morawiecki w dupie ma też to że fatalna jakość powietrza zabija w Polsce rocznie ponad 50 tysięcy osób.

~@Żenada

dodaj niedouczone cioty.

~Tylko Kidawa

Polityków należy zmieniać tak często jak pieluchy. Z tych samych powodów!!! Czas na zmianę bo cuchnie!!!

~Żenada

Cioty wzięły się za dyscyplinowanie sędziówsmiech2 smiech2 smiech2

~buhahaaa

łopozycja ma tylko jeden program a jest nim ublizanie i pisanie bzdetów .nieszcześnicy .

~Kot

Marszu nie będzie bo prezes znów zaspal.

~serwis

Może zamiast marszu milczenia dzień śpiocha ustanowić?

~@zola

To trio to chyba łączą nie tylko polityczne poglądy?

~@Radocha

Nie dyskutuj nawet z tym „e2rwpg” bo przecież widzisz że on nie kuma tego co napisałeś. To typowe dla tej opcji ich poziom to kurwizja TVPiSsmiech2

~zola

Ziobro ustalił egzotyczne trio mające śpiewać na melodię znaną na Nowogrodzkiej. Dobrał ich z uzyciem barwy głosu(o rozumie trzeba zapomnieć) i przedstawił prezesowi, że jest to Ozdoba dla całego PiS-u! Kompromitanci zastąpili dzielnie Jakiego bylejakiego! Tamten zgotował kupę smrodu, że trzeba było przepraszać rząd USA i Izrael a ci nieco mniej bo będziemy przepraszać UE za to że w niej jesteśmy!

~@e2rwpg

Śniegu nie ma a bałwanów z pisu mamy dostatek.

~e2rwpg

radocha ...otrzasnij sie i poczytaj kto naprawde truje Ziemie. Jak sie dowiesz to może zrozumiesz jakie brednie piszesz. Jak to łatwo manipulowac takimi kukłami....umiech)))

~Radocha

Morawiecki wciska nam jaki sukces rząd odniósł w UE bo zgodzono się byśmy jako jedyny kraj w Europie byli truci węglem do 2050 r. Czyli jeszcze przez 50 lat będziemy poza cywilizacją europejskąsmiech2

~Mydłek

Jak widzę tego ciotowatego mydłka Sebastiana trzepocącego firankami rzęs to mnie mdli

~Hahaha

Dziś 13 grudnia i jest jak dawniej. Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma "teleranka"

~Hahaha

Dziś 13 grudnia i jest jak dawniej. Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma "teleranka"

~Hahaha

Dziś 13 grudnia i jest jak dawniej. Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma "teleranka"

~Hahaha

Dziś 13 grudnia i jest jak dawniej. Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma "teleranka"

~Kappa

Historia si€ kołem toczy. Nie ma już komu pamiętać historycznych wydarzeń. Padł już mit wałęsy cóż też znaczy solidarność. Radość teraz jest z brexitu. Nie lubię angoli którzy dyplomatycznie wpieprzyli nas przeciwko hitlerowi i naszym kosztem obronili swoją du.. Historia kołem się toczy. Raz na wozie raz pod wozem.

~WC+

Jedno małe goowno a smród na całą Polskęsmiech2

~Taki klimat

Śniegu nie ma a bałwanów pisowskich jeszcze lepią jak tu niektórych

~Towarzysze

Oni wiedzą że Polaków nie da się tak za mordy wyprowadzić z Unii Europejskiej więc małymi kroczkami i przekupywaniem to robią. Ale komuna też miała trwać wiecznie...