Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym

Image

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ma nową karetkę. Zakupiono ją w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów.

Nowiutki Renault Master zasilił szpitalną flotę w listopadzie. To jeden z 200 pojazdów sfinansowanych przez rząd w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Przypomnijmy, że dotację w kwocie 400 tys. zł na jego zakup przekazała we wrześniu wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. - Wiemy, że w wielu szpitalach jeżdżą wyeksploatowane karetki z dużymi przebiegami, a nasze działania mają pomóc odświeżyć tę flotę w skali całego kraju. To ważne, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo pacjentów transportowanych do szpitali, a także towarzyszących im lekarzy i ratowników medycznych – mówiła podczas zorganizowanej wtedy konferencji prasowej.

Karetka dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli jest jedną z 12, jakie w ramach opisywanego programu trafiły do lecznic na terenie Podkarpacia. Warto zaznaczyć, że kwotę 20 tys. zł na wyposażenie jej w niezbędny sprzęt dołożyła Gmina Stalowa Wola, a 13 tys. zł szpital dołożył z własnego budżetu. – Ten ambulans był nam bardzo potrzebny, tym bardziej, że jedna z naszych najnowszych karetek dokładnie rok temu uległa wypadkowi. To 4 tego typu pojazd kupiony w ostatnich latach dla naszego szpitala, a drugi ze środków przekazanych przez rząd. Pozostałe 2 karetki zostały zakupione za środki przekazane przez samorządy gminne z terenu powiatu stalowowolskiego. To cenna pomoc dla szpitala – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Obecnie stalowowolski szpital posiada 4 karetki: 1 karetkę typu „S” (specjalistyczna) oraz 3 karetki typu „P” (podstawowa). Nowy ambulans zastąpi obecną „eskę”, natomiast „stara eska” zastąpi mocno wyeksploatowaną karetkę typu „P”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.