Seniorzy pytają o toalety miejskie

Image

Stalowa Wola nie posiada za wiele toalet miejskich- mówili podczas swojej sesji seniorzy. Nie tylko mieszkańcy, ale i przyjezdni mają problem ze skorzystaniem z WC. Osoby w potrzebie szukają miejsc pod drzewami i w krzakach. W tak dużym mieście powinny być eleganckie i nowoczesne toalety, by w cywilizowany sposób móc z nich korzystać- mówiono podczas sesji seniorów.

Problem istnieje od wielu lat. Niejedna już sesja była tematem gorących „ubikacyjnych” dyskusji. Kończyło się na obietnicach. Inne miasta, jak przypomnieli seniorzy, posiadają takie toalety miejskie, czyste, schludne i wygodne w użyciu, szczególnie ważne dla podróżnych, osób starszych, dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

Sam prezydent przyznał, że problem ten jest mu bardzo często zgłaszany, chociażby na spotkaniach osiedlowych.

- W tej chwili, w ramach działań inwestycyjnych, tam gdzie dokonujemy modernizacji, a są to zadania o charakterze przestrzeni publicznej, stawiamy toalety, jak chociażby w Parku Miejskim, gdzie działa toaleta, która jest uruchomiona, otwarta, bezpłatna dla mieszkańców. Znajduje się ona w budynku technicznym przy wodnym placu zabaw. Druga taka toaleta będzie niebawem oddana w ramach przebudowy placu targowego, w hali warzywno- owocowej, która jest już ukończona, a w tej chwili jest już meblowana. Tam też będzie dostępna publiczna toaleta, bo podczas modernizacji, w czasie tworzenia parkingów, toalety tam brakowało. W ramach modernizacji Rozwadowa również zaplanowana jest toaleta publiczna- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przy okazji modernizacji Placu Piłsudskiego, w ramach środków norweskich, też pojawi się kolejna toaleta. Prezydent podkreśla, że trudno jest stworzyć sieć miejskich ubikacji pokrywającą całe miasto. Wiele osób w potrzebie zagląda więc do marketów, urzędów, bibliotek czy nawet szkół prosząc o możliwość wejścia do WC.

- Ja sobie nie wyobrażam żeby placówka publiczna odmówiła skorzystania z toalet, które są w miejscach otwartych, w szatniach. Jeżeli coś takiego się zdarza, proszę o zgłoszenie tego faktu. Oczywiście, mamy przypadki negatywne, kiedy osoby niszczą, zanieczyszczają toalety np. w bibliotekach i też trzeba o tym mówić dość otwarcie, bo dochodzi do aktów wandalizmu, niszczenia i zanieczyszczania takich obiektów, ale też nie wierzę, że komuś kto jest w potrzebie, ktoś odmówił skorzystania z toalety- mówi prezydent.

Włodarz Stalowej Woli zwrócił się nawet z prośbą do swojej zastępczyni, by ten temat poruszyła w rozmowach z placówkami kultury, by w ramach „dobrego współżycia społecznego” instytucje nie zamykały się na, bądź co bądź, ludzkie potrzeby mieszkańców.

Ogromnym problemem jest brak poszanowania mienia wspólnego, również toalet. Przykładem WC w Parku Miejskim, gdzie dostępna bez nadzoru ubikacja już w ciągu pierwszej doby istnienia została zdewastowana. Bez nadzoru nie mogłaby funkcjonować. Koszty zarządzania takim mieniem są ogromne. Trudno więc tworzyć wiele takich punktów na terenie Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wiadomo

Do manekina, ta stratni POLACY to byl jak przy korycie siedzieli ci PEŁO bi im się robic nie chcialo i musieliśmy be przerwy zciskac pasa bo POLAKÓW na nic nie było stac. Teraz my żyjemy w innym świecie można powiedziec , że lepiej niż ci na zachodzie. A wiem co pisze bo bez przerwy do mnie przyjeżdżają ludzie z rodziny którzy mieszkają w tych pseudo bogatszych krajach unijnych.

pisior

Nie ma i nie będzie niczego tutaj na miejscu, co najwyżej można pojechać do Krakowa do hotelu na godziny do Prezesa NIK Banasia i tam załatwić potrzeba a przy okazji i podupczyć i poczuć się jak prawdziwy pisior z sex dupą przy boku. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości dupczenie mają w pakiecie ty jako szary obywatel musisz wyskoczyć z kasy , takie są prawa rynku.

pisior

ie ma i nie będzie niczego tutaj na miejscu, co najwyżej można pojechać do Krakowa do hotelu na godziny do Prezesa NIK Banasia i tam załatwić potrzeba a przy okazji i podupczyć i poczuć się jak prawdziwy pisior z sex dupą przy boku. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości dupczenie mają w pakiecie ty jako szary obywatel musisz wyskoczyć z kasy , takie są prawa rynku.

pisior

Nie ma i nie będzie niczego tutaj na miejscu, co najwyżej można pojechać do Krakowa do hotelu na godziny do Prezesa NIK Banasia i tam załatwić potrzeba a przy okazji i podupczyć i poczuć się jak prawdziwy pisior z sex dupą przy boku. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości dupczenie mają w pakiecie ty jako szary obywatel musisz wyskoczyć z kasy , takie są prawa rynku.

manukun

Jak na razie większość jest stratna z powodu podwyżek cen. Może ty dostajesz premie w urzędzie, ale większość Kowalskich już nie.

pisior

Nie ma i nie będzie niczego tutaj na miejscu, co najwyżej można pojechać do Krakowa do hotelu na godziny do Prezesa NIK Banasia i tam załatwić potrzeba a przy okazji i podupczyć i poczuć się jak prawdziwy pisior z sex dupą przy boku.

~Aśka

Ja się seniorom nie dziwię. Przy obecnej drożyznę jaka funduje pis, trzeba mieć opróżnione jelito zanim zapyta się sprzedawcę o cenę.

~LEKARZ

@ pisior
człowieku piszę po raz kolejny czym predzej na logotomię do gabinetu na Wyszyńskiego!!

~Idzik

Do kół , a myślisz że przeciętny wyborca pisu potrafiłby prawidłowo obsłużyć toaletę ? Może dla suwerenów dziura w wylewce żeby lamperii nie opsrali?

~Lol

Toalety to problem dzisiejszych miast po prostu ich nie ma !!! Powinien być przepis nakazujący budowe toalety przy aglomeracji przekraczającej 20 tys ludzi

rexmortis

a walcie se w pory

~PhD in

A jaki to problem jak się wychodzi z domu po prostu się wys+ać?

~Err

Dość głupoty fajnie że masz toalety w tej nowej hali ale czy możesz z nich korzystać ???Nie bo hala która miała być otwarta do końca października jest nadal zamknięta.To się raczej szybko nie zmieni bo na około 21 miejsc jest tylko 4 chętnych.

~esbeka

za PO było lepiej miałem emeryture 10.000 a teraz jak żyć z 1800 no jak żyć????

maszynista

A radni maja to gdzies,emeryci sa im potrzebni tylko do wyborow.A jak nie zdarza do kibelka w czasie wyjscia na miasto to niech nosza pampersa.

~buhahaaa

mariusz nie wszyscy są z Burdzów jak ty.Te sprawy załatwiają w WC a nie za sosną czy innym chojakiem.

~he hee

elha12 ...pieknie to ujete.Tylko jest pytanie czy hej ZKS był w ich szeregach???? może "nadzyczajna kasta" czasami????

elha12

Do Hej ZKS - Nie ma to jak było za rządów Rudego Oszusta - wszystko staniało, (wśród rządzącej kliki kolesi): honor, uczciwość, przyzwoitość! Niemal za bezcen wyprzedawano majątek narodowy! Jedynie co wzrosło, i to bardzo, wśród będących wtedy przy korycie, to chamstwo, zarozumiałość, nepotyzm, powiązania mafijno - rządowe. Aha...wzrosła też wtedy rewaloryzacja emerytur i rent. Średnio o 2,5 zł! Wybrańcy, którym los sprzyjał, mogli liczyć na wzrost uposażenia o 4 , a nawet o niebotyczne 5 zł!

elha12

Do Hej ZKS - Nie ma to jak było za rządów Rudego Oszusta - wszystko staniało, (wśród rządzącej kliki kolesi): honor, uczciwość, przyzwoitość! Niemal za bezcen wyprzedawano majątek narodowy! Jedynie co wzrosło, i to bardzo, to champodrożą

~~123

na PKS JEST ALE JAK SIĘ WCHODZI TO JUŻ COFA GORZEJ ŚMIERDZI JAK TOJCE CHOCIAŻ JEST PŁATNA NIE DLACZEGO VIVO JEST ZAWSZE CZYSTO I PACHNĄCO I NIK TAM NIE DEWASTUJE!!!1

~doścgłupoty

W centrum naszego miasta na targu mamy przynajmniej 4 duże toalety, 4 tojki stoją kolo wiaduktu , następne mamy w tej nowej hali targowej i jeszcze mamy toalety na dworcu PKS dla kobiet i mężczyzn. Więc się pytam czy mamy na każdym skrzyżowaniu w mieście budowac nowe toalety żeby śmierdziało całe miasto?

~mariusz

stalowa jest wioską z przysiułkami

~Mieeeetek

Babcia klozetowa to stara i sprawdzona metoda. Niech se babcia też zarobi.