Ogród Jordanowski jeszcze nie w 2020 roku

Image

Miasto nie planuje ukończenia modernizacji Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Ofiar Katynia w 2020 roku. Zadanie nie znalazło się nawet w wydatkach budżetowych na przyszły rok. Powód powinien ucieszyć jednak tych, którzy walczą o zieleń w mieście.

Będzie za to realizowany, i to już w najbliższym czasie, przy współudziale ze środków z ministerstwa sportu, równie długo wyczekiwany projekt „Podwórko dla Pława.

- Ogród Jordanowski- jeżeli chodzi o to zadanie, ono nie znalazło się jeszcze kwotowo w planie budżetu i nie jest w tej chwili zaplanowany na nie budżet, dlatego że wciąż poprawiamy zagospodarowanie zieleni w tym ogrodzie. Pierwotny plan zakładał zbyt duża ingerencję w zieleń. W tej chwili dokonujemy korekty umiejscowienia elementów, czy to zabawowych, czy ścieżek tak, aby była jak najmniejsza ingerencja w przestrzeń parku. Chcielibyśmy na pewno rozpocząć realizację w przyszłym roku i zakończyć zadanie w 2021 roku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ogród Jordanowski miał być oddany do użytku jesienią br. Przetargi na zadanie otwarto ponad rok temu. Wszystko jednak stanęło w miejscu. Remont parku będzie kosztowny i wyniesie zapewne między 4 a 6 mln zł, mimo, że przy 2 mln dofinansowaniu z ministerstwa sportu miał zamknąć się w kwocie 4,54 mln zł. Ogólnie mocno rosnące ceny usług i produktów nie pozwolą raczej utrzymać założonych dwa lata temu kwot, chyba, że projekt zostanie okrojony i mocno zmodernizowany.

Ogródek Jordanowski zostanie podzielony na 2 strefy: cichą i głośną- do aktywnego wypoczynku. W północnej części parku zlokalizowana będzie strefa dla seniorów, pojawi się tam wiele różnych nasadzeń kwiatów i krzewów. Ciekawym elementem tego obszaru będzie tężnia solankowa. W południowej części ogródka powstanie ścieżka treningowa dla młodzieży i dorosłych, a także plac zabaw. We wschodniej części ogrodu ulokowana zostanie fontanna i toaleta (w ziemnym nasypie). Zimą będzie ona służyła jako górka saneczkowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Oby zawsze brakowało kasy na ta rewitalizację Lucka ,wtedy drzewa zostana nie wycięte.

maszynista

Urzedasy durnie nakazali powiesic taki napis w tym ogródku jordanowskim -Nowy ogród jordanowski.Chodziło im o to że będzie wiecej betonu bo ściezki zostały poprowadzone po drzewach ,tak projektant debil wyrysował.Ten napis straszy juz dosc długo ,a dalej nic tam nie wycinaja ani nie betonuja.

~Ali

Projekt jest w ogródku i jest nie do przyjęcia - pełno betonu

manukun

Który rok z rzędu słyszymy, że jeszcze nie będzie remontu?

~LEKARZ

@ pisior
człowieku piszę po raz kolejny czym predzej na logotomię do gabinetu na Wyszyńskiego!!

maszynista

Dobra wiadomosc,brak kasy i Luckowi radni nie beda mogli zapłacic za wycinkę drzew i betonowane .Oby zawsze brakło kasy to bedziemy cieszyć sie tym co jest ładne.

e2rds

Widzicie, jeszcze przeoczyłem w kiełbaskach plac przed MOSiR-em i na dzisiejsze czasy najważniejszą, halę targową, myślę, że otwarcie z pompą nastąpi przed wyborami prezydenckimi, a może i w obecności długopisa.

e2rds

Widzę, że wszyscy piszący na usługach rządzących dostali szału i chcą, albo wyłączenia komentowania, albo jak ktoś napisze prawdę o obietnicach rządzących to ubliża miastu, głupota rośnie w siłę. To ja jeszcze raz przypomnę obiecane kiełbasy wyborcze: Tu wymieniony Ogród Jordanowski, spartolona skarpa, ścieżka rowerowa, rewitalizacja placu przed MDK, rewitalizacja rynku rozwadowskiego, Zimna Woda, elektrownia solarna, przedszkole przy KEN, plac zabaw Al. J.P. II, tunel po torami, bajpas od Pysznicy (ma być, ale obietnice terminowe niedotrzymane), osiedle na Leśnej, parking na Kwiatkowskiego, no i oczywiście stadion, myślę, że wystarczy.

~Stalowy

Dobrze, że prezydent wyhamował ze swoimi pomysłami, bo różnie to mogło się skończyć. Czekamy na piękny zrewitalizowany - zielony Rozwadów panie prezydencie. Zielony!!!

~jozik

Chyba zabraklo Nadbereznemu kredytu na zaplacenie drwalom .To bardzo dobra wiadomosc.Bedzie tyle samo drzew w przyszlym roku.Nie trzeba bedzie oglac wstretnych patykow.

Mariusz77

Komentarze znikają to napiszę jeszcze raz .
Co się stało ?? Nie będzie rżnięcia ?? Szalonemu Drwalowi Luckowi siekierka się stępiła i nie będzie ciachania drzew ??

~Hyjgg

Ale dobrze, że się o tym myśli, a nie to dawniej było "nie da się"

~,.....

Widzę, że komentarze znikają. Jak to było? Przy pierwszej już kampanii wyborczej, Ogród Jordanowski był wśród priorytetów, przez całą kadencję cisza, przy drugiej kampanii też Ogród Jordanowski na sztandarach i teraz się okazuje, że nie ma pieniędzy. Może w trzeciej się uda?
.