Nie będzie nowego parkingu przy ul. Kwiatkowskiego

Image

W lutym br. miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę parkingu przy dawnym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW.

W wyniku postępowania przetargowego został wybrany wykonawca, który w terminie 17 tygodni od podpisania umowy miał przygotować koncepcję przebudowy parkingu. Po jej zatwierdzeniu byłoby to podstawą do opracowania dokumentacji projektowej. Miasto na ten cel wydało prawie 44 tys. zł.

Plany dotyczące przebudowy obejmowały parking o nawierzchni asfaltowej ze skośnymi miejscami postojowymi i drogą manewrową, jak również powstanie nowego parkingu z miejscami parkingowymi o nawierzchni z płyt JOMB i drogą manewrową. W ramach tego zamówienia wykonawca miał za zadanie opracować także projekt odprowadzenia wód opadowych do kanalizacji deszczowej oraz projekt stałej organizacji ruchu.

Jak się okazało wykonanie nowych parkingów będzie kosztochłonne, dlatego zadanie to zostało odłożone na później.

- Ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji parkingu odstąpiliśmy od tego projektu. W planie budżetu na rok 2020 ten projekt nie jest ujęty. Są w tej chwili ważniejsze potrzeby niż komfort parkowania przy urzędzie na Kwiatkowskiego. Mamy większe priorytety, zwłaszcza te, które dotyczą parkingów chociażby na osiedlach. Wielu mieszkańców czeka na nowe parkingi i zagospodarowanie podwórek przy swoich blokach- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ZONK

a ja uważam że jak tam ma być magistrat to klient powinien mieć się gdzie zaparkować, nie każdy ma hulajnogę którą można porzucić na chodniku

~@Rzecznik KS

Usunięto wszystkie komentarze pod artykułem
Koniec przygody Stalówki z lPucharem Polski Stalowe Miasto .Co do jednego.
Ktio się boi ???

~mieszkaniec

Kto sie boi odpowiedzialnosci za podpisywanie faktor za nie sprzatanie os Hutnik.Kogo zabolal wpis o darmowych oplatach za nie wykonana prace?

~@manekin

skończ wypisywac te głupoty bo znowu usuną wszytkie komentarze

manukun

@yuri
Najlepsze, że Nadbereżny obiecywał dość duży wzrost obszaru gospodarczego miasta. Jego propozycje mogły dać znaczący wzrost bazy podatkowej, nawet kilkanaście milionów złotych rocznie. To jest kwota, która w zupełności wystarczy na bieżące bieżącą obsługę i spłatę zadłużenia oraz pozwoli na dalsze realizacje.

Nie wiedzieć czemu, najlepsze pomysły Nadbereżnego zostały jedynie obietnicami bez pokrycia. Za to mamy obiecanki kolejnych kosztownych bajerów budowanych na kredyt. Czysta konsumpcja przy braku inwestycji. To się nie skończy dobrze

~rzecznikKS

Usunęto najciekawsze komentarze a zostawiono te idiotyzmy wypisywane przez ' ' pisiora' ' i o czym to świadczy. Czy ten portal to KOŃ TROJAŃSKI w naszym mieście. Proszę przywrócic wszystkie komentarze zwłaszcza te o PUCHARZE POLSKI bo kibiców ten temat bardzo interesuje.

umarly

Dlaczego moderator usunął mój wcześniejszy komentarz pod tym artykułem? Cenzura wróciła?

~----

Tutaj nic nie będzie.Utopią się we własnych kłamstwach.
Z artykułu
Koniec przygody Stalówki z Pucharem Polski Stalowe Miasto usunięto wszystkie komentarze.
Zapraszam do oglądania.

e2rds

Gar, przecież możesz nie czytać, lub udać ślepego. Przeczytaj artykuł i niech komentarze cię nie interesują, nic prostszego. Najbardziej ludzi w oczy kole prawda.

as1234

prawda boli

~No thanks

Proponuję wyłączyć komentarze pod każdym postem.

~Hdy

Dobrze prezydent mówi przy blokach robić parkingi