Nie będzie postępowania w sprawie Kaczyńskiego. OMZRiK uważa, że sędzia złamał prawo

Image

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważa, że sędzia złamał prawo po to, by Jarosław Kaczyński nie stanął przed sądem za słowa, które wypowiedział na stalowowolskim pikniku. O sprawie pisaliśmy TU.

Sprawa nie będzie na wokandzie, bo odmówiono wszczęcia dochodzenia. Ośrodek uważa, że „sędzia złamał prawo, by ochronić prezesa Kaczyńskiego”. O wszystkim napisano na facebookowym koncie Ośrodka:

By obronić Jarosława Kaczyńskiego i uniemożliwić postawienie go przed sądem za czyny, których się dopuścił - sędzia delegowany do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, związany z neo-KRS zdecydował się na ŁAMANIE PRAWA! A mówiąc konkretnie, współpracując z dyspozycyjnym wobec PiS prokuratorem, sędzia delegowany Tomasz Turbak celowo i z premedytacją zastosował nieodpowiednie przepisy. Takie, które nie miały kompletnie żadnego zastosowania w sprawie, którą się zajmował. Zrobił to po to, by uchronić od odpowiedzialności karnej lidera partii rządzącej, dzięki której został oddelegowany na wyższe stanowisko.

Ośrodek uważa, że jest to łamanie prawa, o czym pisze na fb:

Sąd (pomimo argumentów przytoczonych w zażaleniu) powołuje się na przepis, który nie ma zastosowania w niniejszej sprawie, tj. na art. 306 § 1 pkt 3 kpk podczas gdy powinien zastosować art. 306 § 1 pkt 2 kpk - co było podnoszone w środku zaskarżenia. Ośrodek bowiem jest instytucją społeczną, a nie osobą fizyczną aby stosować 306 § 1 pkt 3 k.p.k. Nie jest więc potrzebne naruszenie praw fundacji, by mogła wnieść zażalenie na decyzję prokuratora o odmowie.

Ośrodek zapowiada dalszą walkę i złożenie wniosku o kasację nadzwyczajną do Rzecznika Praw Obywatelskich, a także chce złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W naszej opinii Jarosław Kaczyński w swoich wypowiedziach podczas pikniku rodzinnego dopuścił się publicznego prześladowania osób nieheteronormatywnych, znieważał je oraz stygmatyzował, robił to w sposób który jest typowy dla zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa. Zrobimy wszystko, by za swoje czyny stanął przed niezawisłym sądem- czytamy na fb.

W artykule, w cytatach pochodzących z fb, zachowano oryginalną pisownię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jsi

Kiedy

pisior

Marian Banaś na prezydenta z partii prawa i sprawiedliwości, właściwy człowiek o moralności ALFONSA, jak mawiał towarzysz Władysław Gomułka
PIS = PZPR

~K.Skiba

Ostatnie cyrki z Banasiem, chaos w wymiarze sprawiedliwości, upadek służby zdrowia (zamykanie szpitali), czy wreszcie zapaść finansów publicznych i monstrualny dług, to wydarzenia, które pozwalają postawić tezę o niewydolności organizacyjnej państwa. O ile za Platformy mieliśmy "państwo z kartonu", o tyle za PiS mamy państwo z papieru toaletowego.

~A co edziu?

A ja czekam co powie o tym „inteligent” czytaj: „edziu”?

~@Hmm

Chyba że „popełni samobójstwo”?

pisior

Marian Banaś na prezydenta z partii prawa i sprawiedliwości, właściwy człowiek o moralności ALFONSA, jak mawiał towarzysz Władysław Gomułka
PIS = PZPR

~Hmm...

Nie sądzicie że jeśli Banaś to odpowiednio rozegra to zakończy się „dobra zmiana” a Banaś może wskoczyć na najwyższy fotel w państwie...?

~@Mirka

Bo TVN dziś to tak jak za komuny radio Wolna Europa. Jeśli myśleć potrafisz to tylko tam prawdy się dowiesz bo udziałowcem tej stacji są Stany Zjednoczone i kurduplowi pokazały gest Kozakiewicza jak chciał ich kupić.

~Mirka

No gdyby nie TVN znienawidzony przez PiSdupków to kryształowy Banaś dalej cieszyłby się oklaskami kolesi partyjnych. Przecież kurwizja TVPiS nadal by ogłupiała pisowski motłoch.

~Uwaga

PiSowcy odczepcie się od Banasia bo jak wam zorganizuje festiwal filmów dokumentalnych to wielu z was posta cię w portki!!!

~@inteligent

Nie musisz iść do lekarza bo to nie choroba. To stan umysłu

~@Proste

A może jadła drewno i kołka „edzia” urodziła???

~Proste!

Jak mamusia „edzia” (który nazywa się inteligentem) była z nim w ciąży to jadła dużo śniegu I urodziła takiego bałwana właśnie!

~@inteligent

Jak to jest „edziu” że jeszcze nie ma śniegu a jest taki bałwan jak ty?smiech2

~inteligent

Do hej edziu, hejterze gdybyś miał odrobine inteligencji to byś wiedział, że inteligencja polega na tym , ze '' ' INTELIGENT' robi z was hejterzy miazge i z waszych wypocin. No ale komu ja to tlumacze oto jest pytanie?

~jajaJakBerety

Koledzy z PiSu odczepcie się od Banasia bo jak urządzi wam festiwal filmów dokumentalnych to na nagrody nie wyrobicie smiech2 smiech2 smiech2

~modelka

- do inteligent- nie pochlebiaj sobie , bo z inteligencją jest jak z erekcją, jak jest to ją widać.

~Taka prawda

Banasiowi mogą skoczyć na „ pukle” i noc mu nie zrobią! Ma na nich takie haki, że portki się im telepią.

~W s t y d

Kiedyś Kaczor będąc w koalicji z LPRem i Lepperem wstydził się Leppera. Dzisiaj Lepper wstydziłby się Kaczkismiech2

~ssmiech

Oni tylko tam mogli odpoczywać po podróży !!gdy byli u rydzola !!

~Hej edziu

Hej „edziu” mimo że podpisujesz się jako leming albo inteligent sądzisz że twojej głupoty nikt nie pozna? Owszem jesteś inteligentny „inaczej”. A swoją drogą jesteś nieźle porypanym że nie powiem dosadniej: pojeb...ny. Pogadaj z psychiatrą może jeszcze coś z tobą zrobi. Może?

~Hej edziu

Hej „edziu” mimo że podpisujesz się jako leming albo inteligent sądzisz że twojej głupoty nikt nie pozna? Owszem jesteś inteligentny „inaczej”. A swoją drogą jesteś nieźle porypanym że nie powiem dosadniej: poje...my. Pogadaj z psychiatrą może jeszcze coś z tobą zrobi. Może?

e2rds

leming, mylisz pojęcia, ja popieram opozycję, a pseudoopozycji, czyli PiS-u nie popieram. Tak jak inteligent, to jest inteligent, a pseudointeligent to jest matoł, rozumiesz lemingu, czy nadal chcesz być ciemny. Widzisz, tu często produkuje się chrzci się inteligent, a tak po prawdzie to pseudointeligent i raz się chrzci tak, a raz rzecznikKS i pisze tak pod jednym, jak i pod drugim nickiem głupoty.

~inteligent

Co do wzrostu cen to kupowałem cyryne w jednym dużym sklepie w naszym mieście i placil em 3 złotych 95 groszy za kilogram za PEŁO za cytryne placiłem 15 zlotych. Tak jest teraz drożyzna ,że wszystko staniało 5 krotnie ,za PAŁO pieniądze mi się kończyły w połowie miesiąca a teraz zostaje mi pół wypłaty moge odloyc do banku taką teraz mamy drożezne. Tak samo jak ten leming manekin, wypisuje brednie i wypociny że PAN PREZYDENT L.N. podnosi podatki a ja za SZLEZAKA płaciłem do urzędu miasta 50 złotych co roku [ za mieszkanie własnościowe] a teraz za obecnego prezydenta płace 23 złotych taką mamy teraz drożyzne a zarobki za RZĄDÓW PIS wzrosły o 50 procent [najniższy zarobek].

~leming

No po tych ostatnich wypocinach hejerów jestem pewny , że nawet przechodnia na WYSZYŃSKIEGO im nie pomoże , może TWORKI a może JAROSŁAW. Miałem okazje witac się z TUSKIEM i nawet do brzucha mi nie sięgał więc hejterzy o czym wy wypociliście. Do e2rds, i znowu nie złapałeś żartu ten leming ośmiesza was wszystkich lemingów tu piszących wypociny. Tylko wy lemingi popieracie bez krytycznie tą pseudoopozycje dlatego jesteście lemingami.

~@leming

Powiedz „edziu” co sądzisz o wzrost cen na wszystko i o szykowanych podwyżkach prądu. Ale te ostatnie ciebie nie dotyczą bo taką ciemnotę jak ty nic nie oświeci.

~@leming

Powiedz „edziu” dlaczego PiSmatoły nie doceniają nikogo z polskich noblistów tylko czekają aż kaczor odbierze Nobla - tylko komu odbierze?

e2rds

leming, a ty wiesz jakie małe są lemingi i stanowią tylko kąsek w łańcuchu pokarmowym, a w niektórych latach w tzw. owczym, a może w lemingowym pędzie masowo giną w samobójczej śmierci.

~@leming

Kaczyński nawet w szpilkach sięga Tuskowi po pachysmiech2 smiech2 smiech2 a intelektualnie do pięt nie dorasta!

~koliii

Znowu pedałów obraził nazywając "pedałami" czy co? bo nie słyszałem? może ktoś napisze.