Miasto zapłaci większy rachunek za prąd

Image

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 r. Z kasy miejskiej na wydatki dotyczące dystrybucji energii przeznaczono ponad 90 tys. zł.

Głos w tej sprawie zabrała radna Renata Butryn, która ze zdziwieniem pytała skąd się wzięło niedoszacowanie w budżecie.

- Mamy do czynienia ze wzrostem za prąd w kontekście liceum, ale wzrost ten dotyczy również oświetlenia ulicznego i różnych innych rzeczy. Są to duże kwoty. Dlaczego to nie było przewidziane wcześniej?- mówiła podczas obrad Rady Miejskiej Renata Butryn.

W odpowiedzi na pytanie radnej głos zabrał skarbnik miasta Michał Buława.

- Wzrost punktów świetlnych i nowych przyłączeń, które w tym roku zostały wykonane wraz z wnioskami mieszkańców, którzy chcą, aby więcej punktów świetlnych przez dłuższy czas było włączonych m.in. na ul. Okulickiego, gdzie więcej lamp się świeci niż było zakładane w projekcie budżetu. Opłaty za energię elektryczną płacimy z 2 podziałek kwalifikacyjnych, z paragrafu 4260, czyli zakup energii elektrycznej oraz z paragrafu 4300, gdzie jest prowadzona usługa dystrybucji energii elektrycznej- mówi skarbnik miasta.

Radna wyraziła obawy wobec planowanych podwyżek za energię elektryczną w 2020 roku.

- Mam nadzieję, że tym razem rachunki dotyczące budżetu szkół, jednostek samorządu i oświetlenia ulicznego będą doszacowane i będziemy wiedzieli ile zagwarantować w budżecie pieniędzy na te cele- mówi Renata Butryn.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~inka

buwaj czy buława-bez różnicy,i tak zostanie za jakiś czas zamieciony-figurant dla zmyłki

~Vat

Mhm

~Dress

Serio

~Dress

Serio

~jajko!

a może skarbnikiem jest jednak Michał Buwaj? a nie Buława... takie rzeczy redaktorzyny powinni wiedzieć...

~kasa

Miasto, czyli my mieszkańcy zapłacimy więcej. A to dopiero początek...

~Jacek Pyjor

Jeżeli miasto dalej bedzie bierne i nie zainwestuje w fotowoltaikę, będzie kupować w nieskończoność energie. W małych miastach często robimy coś o 10 lat za późno w stosunku do bardziej swiadomych przyszłości.

~Hahahaha

Prąd nie zdrożeje, zapewniała propaganda rządowa, tylko rachunki będą wyższe. To taka filozofia ekonomiczna nieuków.

e2rds

@ e2rds, no widzisz małpa, okazuje się że dużo głupszy jesteś od prawdziwej.

~Elena

Ja dzisiaj się zameldowałam w Nisku.
Tak prąd za darmo.
Jedyne miejsce w Polsce.
wszędzie każą płacić!

~@e2rds

U nas?
U was?
Przecież hejterze nie mieszkasz w Stalowej Woli!

e2rds

Co w tym dziwnego, wszystkie te pseudo-inwestycje wykonywane u nas zostały niedoszacowane, to dlaczego w tym przypadku mieli dobrze policzyć rządzący.

~Tak bylo

~Pisior: jeden drugiego pilnował by nie zgubił się w wielkim mieście

~Stać mnie

Ja mam to w dupie

~bogacz

bardzo mnie to cieszy

~Liljana

Ale jak to? Jaro nie dopłaci za te luckowe konferencje po całej Polsce co gówno Stw dają? Rafałek nie wspomoże za czynny udział w kampanii wyborczej i wciskania go na każdą imprezę? A miała tyle Stw z tego mieć i dupa!

maszynista

Lampy świecą się całą noc na tym odległym od centrum przystanku PKP Charzewice . Chociaz jest jeszcze nieczynny.Po co sie świecą to nie wiadomo.

~lola

W magistracie tak jak zwiększają się wydatki na to i owo, to wprost proporcjonalnie zmieniają się kadry. Znowu zmieniono skarbnika na Buławę(prezydencką)? Kiedy zapanuje normalność?

Andrzej_2.0

@~Fachman, dobrze że Ty wiedziałeś. A moim zdaniem dobrze, że zadała pytanie. Każda zmiana w budżecie powinna być wyjaśniona. Dzięki temu pytaniu wielu mieszkańców, w szczególności tych ogarniętych i zainteresowanych dowiedziało się o przyczynach.

~Fachman

Pani radna znowu czegoś nie wie... Oj...