Iluminacje świąteczne już wiszą…

Image

Ale nie oznacza to, że będą świecić się przynosząc nad ducha Bożego Narodzenia na długo przed świętami.

W marketach kolędy nieśmiało pobrzękują nam w uszach już od początku listopada. Sklepy zasypują nas czekoladowymi Mikołajami, bombeczkami, świecidełkami, pierniczkami i wszystkim tym, co kojarzy się ze świętami. Ruszyła sprzedaż choinek, łańcuchów, wszelakich ozdób, które umilą świąteczny okres, a handlującym dadzą pokaźny dochód.

Również na terenie miasta pojawiają się nieśmiałe, pierwsze symptomy bożonarodzeniowe. Wzdłuż głównych ulic zamontowano już iluminacje świąteczne. Są one niepodłączone i czekają na włączenie. I jak to bywa, zapewne poczekają do miejskiej wigilii, a ta odbędzie się 22 grudnia. W większości miast choinki zapalane są już 6 grudnia, na Mikołaja. Zapewne świątecznie, wcześniej niż w Stalowej Woli, zrobi się w Nisku. Tam corocznie lampki palą się na około 3 tygodnie przed wigilią.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy Stalowa Wola powinna rozbłysnąć już 6 grudnia?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dzastetboy

Uwaga uwaga lucek zbiera na prąd

~kopooou

Juz dwa dni po mikołajkach a w Stalowej Woli nie czuć zabijających sie świat .No może jedynie w Vivo.Na ulicach nadal ciemności i ponury nastrój.Tydzień przed świętami to juz będzie właściwie po świętach w psychice człowieka a szczególnie małych dzieci które pytają mnie dlaczego w Nisku ,Rzeszowie i innych miastach...a właściwie we wszystkich miastach i w Polsce i za Granica juz ozdoby sie świeca a w Stalowej Woli ciemno jak w du....Nadberezny ma jakaś obsesje na punkcie tych światełek aby je włączać właściwie po świętach.

~wiemwiemwiem

No i gdzie te swiateczne oswietlenie???No gdzie????Juz Mikolaj !!!!!!!!!!

~fakty

Dzis sa Mikołajki.Najwyższy czas włączyć iluminacje na mieście .Po świętach to my ich nie potrzebujemy.

staloweserce

Dlaczego na ul Okulickiego jest tak mało iluminacji na latarniach? Od krzyzowki iluminacje są na co drugiej latarni a już na rondzie tylko na jednej.

~Dzastetboy

Zrzutka na prąd bo bida w kasie piszczy

~Dino

W Watykanie choinka świeci się od 5 grudnia , nota bene zwyczaj ten wprowadził św Jan Paweł II . Bierzcie więc przykład katoliccy włodarze miasta i nie czekajcie w ciemnościach na Boże Narodzenie!!!! Dla oszczędności może iluminacje wyłączyć w pierwszą niedzielę po święcie trzech króli? Jest to niedziela Chrztu Pańskiego , wówczas kończy się w kościele okres Bożego Narodzenia.W 2020 roku jest to 12 styczeń .

~Tomek

do wigilii jeszcze sie pracuje ciezko wiec 22 grudnia mozna juz wrzucić luz na swieta i zapalic swiatelka by cieszyc sie tym w pelni, do tego czasu szkoda pradu

~kopooou

Artykuł o adwencie .Warto poczytac smutaski.W tym kontekscie lampki od Mikolajek sa jak najbardziej pożądane bo podkreślają uroczyste oczekiwanie na Zbawiciela.
W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się adwent. Dla wiernych jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Kończy się Wigilią Bożego Narodzenia.
Wraz z pierwszą niedzielą adwentu, która w tym roku przypada 1 grudnia, wszyscy chrześcijanie, oprócz Kościołów prawosławnych, rozpoczynają rok liturgiczny. Nazwa "adwent" pochodzi od łacińskiego słowa "adventus" oznaczającego "przyjście, nadejście króla".
W liturgii adwent dzieli się na dwie części. Podczas pierwszej, trwającej do 16 grudnia włącznie, wierni przygotowują się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga - od 17 do 24 grudnia, kończąca się Wigilią, stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
W Kościele podczas adwentu szaty liturgiczne mają kolor fioletowy, z wyjątkiem trzeciej niedzieli, nazwanej "Gaudete" od łacińskiego słowa "Radujcie się". Wtedy to kapłani mogą włożyć różowy ornat. Tego dnia w Rzymie papież błogosławi figurki Dzieciątka Jezus, które na plac św. Piotra tradycyjnie przynoszą włoskie dzieci.Wszystko odbywa sie w radosnej atmosferze bo adwent to radosny czas tak odmienny od 40 to dniowego postu przed Wielkanocna kiedy obowiązuje w kościele smutek i rezygnacja z uciech i zabaw.A w Adwencie jest radość.

~Ajajajaj

Tak

~Dawidek

Takie oszczędności na świeceniu , to może nominacja dla menagera roku ? W Krynicy nie ma takiego drugiego.

~Fibi

Jak miasta nie stać na prąd do lampek to niech Mietki z remontowego w MZK pospawają duże dynamo i podępną do płezydęckiej hulajnogi żeby się chłopaczek wywiązał z zadania.

~siwy

w Polsce powinny być elektrownie atomowe, tańszy byłby prąd. czemu tak bronicie kopalń?

~Eko is

Proponuję hejterom kupić w biedronce 6 świeczek I pod sądem protestować.
będzie jaśniej w mieście.
Ale co Greta powie?

~Światełko

Bardzo dobrze że ozdoby są montowane z wyprzedzeniem bo to czasochłonne. Natomiast kiedy maja sie swiecic powinno wynikac z budżetu i oszacowania ile miasto jest w stanie wydać na takie zdobienie miasta. Światła przy ulicach gasną przed godziną 7 kiedy ludzie dojeżdżają do pracy a dzieci idą do szkoły. Można pokusić się o wniosek, że na włączenie ozdób nie stać stalowej w ogóle :( W takiej sytuacji montaż jest niepotrzebny.

~Katolik

Bo lucek według kalendarza kościelnego działa i włącza światełka tak jak w kościele choinkę ubierają. Wyłącza tak jak choinka z kościoła znika. Chcielita ministranta na włodarza, to mata

~Lilja na

Wszystko się ostatnio przewraca do góry nogami. Oczywiście, że od 6 grudnia powinny się świecić, a nie zamiast tego cały styczeń. Światełka wprowadzają klimat świąt, a u nas tylko przerzucają rachunki za prąd na przyszły rok!

~piechur

A może zrobimy tak że już w andrzejki zrobimy zabawę sylwestrową a Sw trzech króli zaczniemy Wielki Post itd jednak słynne hasło RÓBTA CO CHCETA ma się dobrze Często zapominamy, że święta nie są na pokaz. Dążymy do perfekcji, starając się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Choinka ma być ładna (albo i najładniejsza na osiedlu!). Stół pięknie ozdobiony. Kurz wymieciony z każdego zakamarka mieszkania, jakbyśmy czekali nie na pierwszą gwiazdkę na niebie, a na wizytę inspekcji sanitarnej. Jedzenia zaś tyle, byśmy z przejedzenia nie mogli ruszyć się sprzed telewizora.
Każda pora roku ma swój charakter i coś co czyni ją wyjątkową, wyczekiwaną. Specyfika zimy właśnie taka jest. Kojarzymy ją ze świętami, zapachem piernika i cynamonu. Nigdy tak bardzo nie smakują nam pierogi i barszcz czerwony. Spotykamy się z rodziną i jesteśmy dla siebie mili. Osobiście cieszę się, że możemy jak najdłużej cieszyć oko kolorowym wystrojem, chociażby sklepów. Życie składa się z codzienności, a taki coroczny akcent świąteczny od razu wywołuje ciepło w sercu,
A może ktoś powie z jakiej okazji są rozwieszane uliczne girlandy?
Odpowiem ci: Świąt Bożego Narodzenia a okres ten się zaczyna od 24 grudnia i trwa do trzech króli.

~mieszkaniec

No cała Stalowa Wola rozświetlona ale ulice gdzie idą pielgrzymki do Częstochowy nie

~@Bzdury

Napoleon Żoliborski ma tyle wspólnego z Bonaparte co kaczy nielot z orłem smiech2

~Bzdury

Miejska wigilia będzie w połowie grudnia a nie 22!!! Natomiast też uważam, że iluminacje świąteczne winny powinny być włączone w Mikołaja 6 grudnia. Może ktoś czeka na dekret Napoleona z Żoliborza bo niebawem on będzie decydował nawet kiedy wolno popierdywać głupiemu ludkowismiech2

~fakty

Do Lucka te wszystkie uwagi i tak nie dotrą bo nie czyta tego tu a redaktorzyna jest tak wystraszony ze jak ma coś Luckowi przekazać,sprzeciwić sie i zadać niewygodne pytanie to ma pełno w gaciach ze straci sponsora .

ice18

Masakra. Nie lepiej teraz zapalić i zdjąć po święcie Trzech Króli. Pierdzielenie że oszczędności, a później do lutego świecą jak nikt już o świętach nie myśli.

~Lusia

22 grudnia? Nieeee. Strasznie późno. Chcemy wcześniej poczuć nastrój świąteczny. Po Nowym Roku czar prysnie.

~Lusia

22 grudnia? Nieeee. Strasznie późno. Chcemy wcześniej poczuć nastrój świąteczny. Po Nowym Roku czar prysnie.

~DORKA

Oczywiście że tak. Uważam że powinna rozblysnac na Mikołajki. 22 grudnia to stanowczo za późno.

~wiemwiemwiem

~wwwww ma racje .Księża od lat powtarzają ze adwent przed świętami Bożego Narodzenia to radosne oczekiwanie na narodziny Chrystusa.To nie jest 40 to dniowy post jak przed Wielkanocą.Ale Polacy lubią sie umartwiać nawet wówczas kiedy jest czas na radość.A lampki oczywiście powinny byc zapalane zawsze na Mikolaja 6 grudnia i wyłączane tydzień,dwa po sylwestrze.Bedzie pięknie ,świątecznie i taniej.

~abc

Jest dużo przyjemniej gdy te-ozdoby świecą -nawet 6 grudnia w końcu-miasto nie jest tak smutne-a niekture dzielnice są naprawde szare-może nie zawsze mamy sie z czego cieszyć- przecież mamy taki nastrój tylko raz w roku-moze niektórzy krytykują że za bardzo komercyjny za bardzo ''amerykański''-ależ czy nie jest wtedy [nawet dla oka'']-wyjść do sklepu, czy gdziekolwiek taką kolorową ulicą????

~Iskra

Może tak włączyć iluminacje na Mikołaja , a wyłączyć miesiąc póżniej lub od 13 stycznia ? Takie przedłużanie do lutego to trochę bez sensu... Wszyscy już dawno o świętach zapominają a ozdoby wciąż świecą... To już lepiej od Mikołaja, ale nie wcześniej !

~Majka

Chcesz poczuć Święta i mieć nastrój ubierz sobie choinkę w domu już teraz