Zobacz jak wygląda nowy węzeł komunikacji publicznej

Image
Zobacz jak wygląda nowy węzeł komunikacji publicznej

Węzeł komunikacji publicznej w rejonie ulicy Sandomierskiej został już odebrany i jest gotowy do użytku.

W ramach tej inwestycji powstała pętla dla autobusów z miejscami postojowymi, przystankiem dla wysiadających i wsiadających, droga dojazdowa, parkingi dla samochodów osobowych oraz nowe oświetlenie drogowe. Wykonawca zajął się także odwodnieniem. Węzeł komunikacji publicznej ciągnie się od ulicy Sandomierskiej do ulicy Ziołowej na terenie o powierzchni 0,5 ha. Realizacja tej inwestycji kosztowała 1,28 mln zł.

- Z naszej strony jest już wszystko zrobione. Teraz PKP musi zrobić peron. Sądzę, że do końca tego roku powinni to zrobić- mówi Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu.

Obok nowego węzła będzie znajdował się peron Stalowa Wola – Charzewice. Dzięki realizacji tej wspólnej inwestycji miasta i kolei mieszkańcy będą mogli dojechać z Charzewic m.in. do Warszawy. Nie trzeba będzie jechać do Pilchowa aby stamtąd dotrzeć pociągiem do stolicy.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rowerzysta

Byłem tam rowerem zobaczyc te cuda z 22 wieku nareszcie można byc dumnym z naszego miasta.

~saracen

Jednak w tej Stalowej to sama wieś mieszka...jest pięknie estetycznie..tylko kiedy te wieśniaki poumierają ?????

~a kiedy

A kiedy będzie uroczyste przecinanie wstęgi z Rafałem?

maly29

Ludzie czym wy się chwalicie byłem tam miesiące temu wyglądało prawie tak samo brak peronu i czym wy się chwalicie żenada POLSKA to okropna WIEŚ

~ignac

równie dobrze mogliby tam wybudowac port.

maszynista

Brać tą barierkę z nierdzewki .Nie ma kamer,nikt wieczorem tam nie chodzi ,a przed domem postawić można .Albo sąsiadowi sprzedać.

~Księgowy

Ciekawy czy kredyty na budowę tego węzła będą spłacać nasze wnuki tak jak za stadion.

~JJJ

Wiesz co robi ten węzeł? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest węzeł na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym węzłem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Kawał dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty.

~Opel

Na św. Dygdy

~Turek

Super droga. Kiedy otwarcie?

maszynista

Ciekawe czy ta barierka z nierdzewki jeszcze tam stoi.Mozna podjechac żukiem wieczorem zaczepic linkę do barierki i mamy za darmo .

~mieszkaniec

PKP jak zwykle spóźnione...

~tosemja

toi toi-a moze postawią bo normalnego kibla nie. tam na Sandomierskiej nie ma kanalizacji i nie będzie.

~kurła

Gdzie to jest. Na jakimś zadupiu chyba?

maszynista

Jak pokaze sie na tym przystanku PKP jakis pasazer to nalezy uwiecznic go na zdjeciach i te fotki powinny byc w gablocie na tym przystanku .Prasa i telewizja tez powinna sie pojawic z okazji pierwszego pasazera na tym odległym przystanku kolejowym od centrum miasta.Tylko zeby nie był to jakis podstawiony urzednik .A zapomnieli na tym przystanku zrobic toalety z wc.Przed wojna na kazdym przystanku były wc tak zwane drewniane kabiny z dziura w ziemi.Moze jeszcze postawia toi toia ,bo wstyd 21 wiek,a brak wc.

~edek

a szwagier po ile robi takie barierki? oczywiście bez przetargu i nie pod publiczne

manukun

Półtora miliona złotych na pętlę, żeby wziąć pasażerów z pociągu kursującego przez miesiąc...

~bbb

@jusek wg dostępnego rozkładu na portalpasazera.pl ma się zatrzymywać w Pilchow Central Station 1 pociąg Wetlina do 25 stycznia 2019 , potem ma jechać normalnie tzn przez Rozwadów, Centrum i Leżajsk

manukun

@nic
Funkcjonariuszu, partia będzie dumna. Ale jak już klepiecie te komentarze, to przynajmniej sobie nie zaprzeczajcie. Ujadacie na opozycję tak bardzo, że schrodinger byłby dumny: chcecie od opozycji robienia i jednocześnie ich obietnic. Jak to pisze edziu: całe miasto się z was śmieje

manukun

@gzyms
Kibel i tak się tam nie zatrzyma, bo musi jechać do Rozwadowa. Książę lubelski nie może dogadać się z księciem podkarpackim i ludzie muszą się przesiadać.

~Gzyms

Banda debili z tych strategów i tyle w temacie. Jedynie okoliczne kury zadowolone bo będą miały blisko na kibel do Lublina.

~PRAWDA

Nie było, narzekali psioczyli
Jest, narzekają i hejtują...
Ot, mentalność idiotów...

~CBA

Ten podjazd dla wózków z barierką z nierdzewki to ktoś w łapę dał. Producent barierek?

~Teddy

O rozwadowianinie, ale ten Edek zmienia miejsca zamieszkania. Raz Staszica 15, teraz Rozwadów. Innym razem idzie ulicą zakąszając tanią jak nigdy dotąd cytryną spotyka wot i się zaciąga . Skończ już błaźnie bo jesteś żałosny smiech2

~Marihuanenen

"A komu to potrzebne, a dla czego "

manukun

@rozwadowianin
Prawie nabraliśmy się na twoje bajki. Pewnie zleceniodawca nie przekazał, że z Pilchowa do Warszawy pociągi nie jeżdżą.

manukun

Kursów miejskich autobusów nie potrafią zorganizować w centrum miasta z dużym potokiem pasażerów, a chcesz je skomunikować z peronem pośrodku łąk? I to w dodatku tak, żeby nie trzeba było czekać zbyt długo? Zapomnij.

W tym mieście kupuje się drogie gadżety dla komunikacji, ale rozkład jazdy jak w jakimś Bantustanie - autobusy jeżdżą jak chcą.

@trollukun
Teraz napisz, ile pociągów będzie odjeżdżać z tego peronu.

manukun

@jusek
Jaki pociąg? Z tego peronu co najwyżej regionalny do Lublina czy Rzeszowa, o ile nie będzie przymusowego wjazdu do Rozwadowa.

jusek

Włoszczowa-bis.
W oczekiwaniu na pociąg(chyba do grudnia), należy przyjść z własną wiatą,bo inaczej wypizd jak na dworcu w Kielcach.
Tylko w krzaki za potrzebą trochę daleko...
Kiedy pierwsze"pierdolino" do Stolycy?

~KKKKKK

Kto to będzie jeździł?