Dyrektor Domu Dziecka przechodzi na emeryturę

Image

Jadwiga Stępniewska, dyrektor Domu Dziecka w Stalowej Woli, po 23 latach pracy przechodzi na emeryturę. Dziś została oficjalnie pożegnana podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Stalowowolskiego.

Jadwiga Stępniewska w całej swojej pracy zawodowej była związana z dwiema placówkami. Pierwsza to obecny Zespół Szkół Nr 1 przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, gdzie była pedagogiem i wychowawcą. Pracując tam otrzymała propozycję kierowania obecnym Domem Dziecka, który wtedy podlegał pod Kuratorium Oświaty. Podjęła decyzję, choć nie była ona łatwa - Zdecydowałam się zaryzykować, spróbować czegoś innego, zmienić coś w życiu. Przyszłam na próbę i ta próba przedłużyła się do 23 lat – mówi. Jak zaznacza te lata były bardzo ciekawe, ale i trudne.

– Ta praca to jest ogromna odpowiedzialność za wszystko, za dzieci, za pracowników, za budynek, a zdarzyć może się wszystko. Są sytuacje, na które człowiek nie ma wpływu. Wszystkiego nie da się zaplanować zawsze trzeba mieć plan B, a nawet i C. Nie można sztywno przywiązywać się do tych rozwiązań, które są. Życie weryfikuje wszystkie plany – stwierdza.

Budynek, w którym mieści się Dom Dziecka przy ul Podleśnej pochodzi z lat 50 – tych ubiegłego wieku. Wymagał przeprowadzenia wielu prac m.in. remontu pralni, kuchni, odwodnienia, wydzielania pomieszczeń, wymiany instalacji, termomodernizacji, ogrodzenia i wielu innych.

Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Wicestarosta Mariusz Sołtys oraz Członek Zarządu Alfred Rzegocki żegnając dyrektor Domu Dziecka w imieniu radnych Rady Powiatu Stalowowolskiego oraz członków Zarządu Powiatu podziękowali jej za ogromny wkład wniesiony w rozwój tej placówki, za poświęcenie i serce włożone w wychowanie dzieci.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~End

W końcu

~Helen

Kilka lat temu szukałam pracy w Stalowej Woli, chciałam przedstawić się pani dyrektor i zostawić swoje CV. Pani z sekretariatu w ogóle nie wpuściła mnie do budynku, wychyliła się jedynie zza drzwi i powiedziała, że pani dyrektor nie przyjmuje w takich sprawach , a następnie z widocznym niesmakiem przyjęła ode mnie CV i zamknęła pośpiesznie drzwi. Nigdy nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej w tej sprawie. Także o.

~polak

Fajna Babka tylko wśród tych nierobów - piwnych dziadków to nie pasuje

~radny

to nie tylko w Starostwie tylu emerytów pracuje w innych jednostkach budżetowych jest dużo więcej emerytów !!!

~pacyna

C.d do poniższego wpisu,...będących emerytami pobierającymi emerytury z zus?

~pacyna

Serce to nie wiem jakie pani ma ale że jest ładna to nie da się zaprzeczyć!
P.S. Panie starosto czy to jest prawdą, że w starostwie (łącznie z panem!) pracuje na pełnych etatach 8 (ośmioro) urzędników?

~Mania

Cudowna kobieta z wielkim sercem!

~Lol

Czas najwyższy ! Niech dopuszczą młodszych a nie czymaja sie rękoma i nogami stołka to nie jest Heat taka jest rzeczywistość w stalowej !!!

Ps . Jestem mobilny

~obserwator

Już czas aby opróżnić starostwo z emerytów. Ale kto to zrobi jak rządzi emeryt obstawiony emerytami. Trudno oderwać się od korytek.

~MARIOLKA

Te pytania to chyba pytania retoryczne.Po prostu trzeba wybierac mlodych.Widocznie Ci Starsi maja wiecej doswiadczenia .Bedac na emeryturze pracuja a nie siedza przed komputerem i hejtuja.Pani Dyrektor wszystkiego najlepszego!

~lola

Pachnie trochę Moralnością Pani Dulskiej... Co musi się wydarzyć by młodzi zegnali seniorów a nie na odwrót? To jakiś skansen pokoleniowy czy co? Pani dyrektor wielu radosnych chwil w życiu prywatnym życzę na zakończenie zawodowej kariery!

~ktoś

ŻENADA do potęgi n-tej. Rzegocki EMERYT od kilkunastu lat, Zarzeczny emeryt, Kulpa emerytka od 3 lat. I ONI mają czelność żegnać emerytkę, która dopiero co nabyła prawa emerytalne. WSTYD, ŻENADA i brak słów na określenie tych "dojarzy i dojarek" budżetu państwa!

~Niktwazny

Organizowana jest zbiórkana zrzutka pl na dom dziecka w Stalowej Woli w sumie na dwa. Obydwie zbiórki pieniędzy na zakup chemii. Dziwnym trafem obydwie zbiórki organizowane są przez pracowników pewnej firmy produkującej chemię i kosmetyki. Tak przynajmniej mówią ludzie na mieście. Jest ktoś w stanie to potwierdzić???

~jasio

nawet z emerytura

~jasio

bralbym

~asia

... a pani skarbnik kiedy? Czyżby brakowało lat?

~lola

Bardzo sympatyczna pani. Wielu lat życia bu ZUS popamiętał Panią!

~COA

O i wicestarosta jest! Dzielny! Zuch!

~Liljana

Zasłużona emerytura, choć duchem i wyglądem wiecznie młoda! Kto teraz panią zastąpi?