Zielony skwerek czy parking?

Image

Czy zielony skwerek przy ul. Mickiewicza 16 powinno się zmodernizować i wybudować tam parkingi dla mieszkańców?

Temat dotyczący skwerku pojawił się we wrześniu podczas osiedlowych spotkań z prezydentem i radnymi. Radny Mariusz Bajek zaproponował, aby w jego miejscu powstał parking, który służyłby lokatorom bloku. Zarówno ci, co mieszkają przy ul. Mickiewicza, jak i Wolności od dawna borykają się z problemem zbyt małej liczby miejsc postojowych w pobliżu miejsca zamieszkania. Propozycja radnego Bajka nie zyskała aprobaty zarówno u radnego Dariusza Przytuły, jak i prezydenta miasta.

Radny Przytuła, mając na względzie oczekiwania mieszkańców, postanowił zrobić konsultacje społeczne w tej sprawie z osobami, których ten temat dotyczy.

- Wystosowałem ogłoszenie do mieszkańców, którzy sąsiadują z tym terenem. Poprosiłem o konsultację, spytałem czy chcą zamienić ten teren w betonowy parking. Sam też dałem propozycję, jak można poprawić możliwość parkowania na ulicy Wolności. Przede wszystkim remont podwórka osiedlowego przy Mickiewicza 16 i 18, ale podczas remontu ul. Wolności można zrobić możliwość parkowania pod kątem, co zwiększy ilość miejsc parkingowych. Już podczas chodzenia po blokach w celu przeprowadzeniu konsultacji spotkałem wielu mieszkańców, którzy byli oburzeni tym pomysłem i chwalili mnie i prezydenta. Mówili, że nie zgodzą się na zamianę tego terenu w parking- mówi Dariusz Przytuła.

Radny zgromadził wiele głosów od mieszkańców, którzy wysłali do niego swoje opinie mailowo, jak również telefonowali do niego w tej sprawie. W zasadzie przeciwny parkingowi byli wszyscy ci, którzy się zgłosili.

- Dziękując Panu za inicjatywę obrony skwerku przy ul. Mickiewicza 16 dołączam swoją opinię w tej sprawie. Słusznym wydaje mi się, aby najpierw zacząć od przebudowy ulicy Wolności w kierunku zwiększenia ilości miejsc parkingowych, a potem dopiero ocenić dalsze potrzeby. Wydaje mi się, że parking w miejsce skweru służyłby zgoła innym, a nie mieszkańcom- napisała do radnego mieszkanka budynku Mickiewicza 16.

- Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się tematem oraz za Pański sprzeciw wobec propozycji zamiany terenu zielonego przy ul. Mickiewicza 16. Jestem mieszkańcem tego bloku i jednocześnie kierowcą, który na własnej skórze odczuwa codziennie braki miejsc parkingowych przy moim miejscu zamieszkania, jednak nie przyszło mi nigdy do głowy, by zarówno teren zielony od ul. Mickiewicza (przed wejściem do firmy „Prometeusz”), jak i wewnętrzne podwórko bloku zamieniać w betonowy parking. Owszem, ucywilizowanie tego terenu, być może przeniesienie pergoli śmietnikowej w inne miejsce i rozbudowanie istniejącego parkingu o kilka czy kilkanaście dodatkowych miejsc, ma sens, jednak niszczenie zieleni i otaczanie bloku parkingami z trzech stron jest nonsensem, zwłaszcza, że tak dużo mówi się o ekologii, ochronie i dbałości o środowisko. Swój sprzeciw wyraziłem już wcześniej w sondzie, którą przeprowadzał zarządca naszej wspólnoty, jednak temat widzę wraca- argumentuje mieszkaniec.

- Teren zielony od ul. Mickiewicza jest naturalną barierą od hałasu i spalin, to także popularne miejsce wypoczynku osób starszych oraz posiadaczy czworonogów. Tego nie można stracić na rzecz wszechobecnej kostki brukowej! Blok jest otoczony trzema drogami i tylko kawałek zieleni, trawnik, kilka drzew i krzewy chronią mieszkańców przed szumem ulic i smogiem, dając jednocześnie wytchnienie w coraz gorętsze lata– pisze kolejny mieszkaniec.

Zwróciliśmy się do wiceprezydent miasta Renaty Knap o komentarz w sprawie skwerku.

- Mieliśmy kiedyś taką koncepcję utworzenia tam miejsc parkingowych. Wtedy mieszkańcy negatywnie się o tym wyrażali. Mówiono, że te parkingi byłyby w większości wykorzystywane przez ludzi przyjeżdżających do liceum czy szpitala. Nie moglibyśmy wprowadzić tam szlabanu, by był to parking tylko dla nich, więc pan prezydent podjął decyzję, że ten skwerek lepiej byłoby zagospodarować na miejsce wypoczynku, rekreacji pozostawiając tę zieleń. Na obecnym etapie uważamy, że powinno to miejsce pozostać zielone- mówi Renata Knap.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kierowca

Parking

~Konserwator

Czy to jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania?
Czy opszar nie chroniony czasem!?

~spotkania

Nadberezny spotkania z mieszkancami i lwia czesc ogolnych spraw miasta przerzucil na Knapowa. On sam zajmuje sie swoimi sprawami.

~wiemwiemwiem

Właśnie tak chce.Tak właśnie chce.I tak będzie.I to ty sie jebni...w ten głupkowaty czerep.

~mieszkaniecM

Do wiemwiem, póknij się z całej siły o mur może ci głupota przejdzie ty nędzny trollu chcesz mi pod oknami blok wybudowac aby ludzie przez okna wzajemnie się podglądali? Przecież są przepisy budowlane co do odległości jednego bloku od drugiego.

~wiemwiemwiem

Ani skwer ani parking tylko i wyłącznie blok mieszkalny ze sklepami.Przeciez brakuje terenow niby pod budownictwo.A to jest właśnie ten brakujacy teren.Miasto powinno byc ciasno zabudowane a nie połacie niewykorzystanych placów i przestrzeni w centrum. Jest jeszcze wiele takich miejsc do zabudowy.

~Dżejms

Ale jak to? Przecież pamiętam propagandowy artykulik z początku kadencji jak to płezydęt wyprówa się na sobotnich dyżurach tylko po to żeby jeszcze barrrdziej wsłuchać się w głos suwerena smiech2

Mariusz77

Yntelygent, to ty raczej skończ bo już naprawdę takie wypisujesz pierdoły ze aż dziw że jeszcze nie pracujesz dla Wiadomosci TVP .
Już widzę te setki mieszkańców miasta których przyjał na salonach Szalony Drwal Lucek .
Niech choć JEDEN się tu wypowie jak to na audiencji było ...

manukun

Hahaha, edziu, zadzwoń do magistratu, spróbuj się umówić na spotkanie z prezydentem i powiedz, ile miesięcy musisz czekać.

Ani akcyza, ani opłaty za przeglądy nie trafiają do budżetu miasta. Z czego mam zatem się cieszyć? Z tych 23 złotych podatku od nieruchomości za mieszkanie? Twój rupieć na parkingu nie daje miastu żadnych korzyści, za to domagasz się ciągle jego dotowania z budżetu

~inteligent

Do manekin, skończ i wstydu oszczędź bo już cała POLSKA się z ciebie śmieje. Do PANA PREZYDETA L.N. każdy może przyjśc na rozmowe codziennie tylko wcześniej trzeba się umówic na spotkanie. Bo gdyby było innaczej to obecny prezydent tylko mieszkańcami by się zajmował a kto zajmie się miastem? Ja jako kierowca utrzymuje takich hejterów jak ty bo płace za każdym razem jak tankuje paliwo akcyze i co roku opłate za przegląd techniczny mojego samchodu co roku, więc się ciesz że mamy dużo samochodów. A moje podatki to idą na spłate kredytów zaciągniętych przez SZ.

~zielony

To nie będzie trawnika?

~jan

.... tak głos ludu jest najważniejszy, dlatego mamy taki cyrk na Mickiewicza 16, 18, Okulickiego 28 i 30, pewnie też w innych ,,rezerwatach" na terenie miasta..... może pan radny niech się uda po opinie do Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i dowie się jak powinna wyglądać droga ratunkowa na osiedlu, zwłaszcza w nocy.... iluś ludzi musi się najpierw spalić żywcem by radny przestał ,,wsłuchiwać się w głos ludu" a zaczął używać mózgu ....

~Ocokaman

Zapewne konserwator zabytków miał zastrzeżenia

maszynista

Czy ktoś wie dlczego wycieli sosny przed restauracja Słoneczko?Kto miał ten chory pomysł,Społem czy zarzadca drogi czyli Lucek z urzednikami?

manukun

@inteligent
Patałachom w partii politycznych wszystko się należy. Tobie jak widać też.

Po drugie, Nadbereżny jest stale niedostępny dla mieszkańców, więc nikt nie wali drzwiami ani oknami do niego, tym bardziej celem proszenia o kolejne parkingi kosztem terenów zielonych.

Po trzecie, zapłać za leczenie chorób płuc dzieci, za nieprzespane noce z powodu ich kaszlu, za częstsze mycie okien, za oczyszczacz powietrza i klimatyzację wszystkim, którzy cierpią powodu twojej dupy przyspawanej do AUTA. Jak cię stać na samochód, to płać za trucie innych ludzi.

Twoje podatki idą na spłatę kredytu Nadbereżnego, więc na twoim miejscu cichutko bym siedział. Niedawno lamentowałeś, że na Staszica pod twoim oknem tyle samochodów jeździ. Teraz już nie przeszkadzają?

manukun

@spiker
Ale to jest czysta głupota, żeby marnować przestrzeń publiczną w centrum miasta pod budowę parkingów dla samochodów, które nań zalegają praktycznie nieużywane. Wnet dojdzie do tego, że szybciej będzie iść pieszo niż jechać samochodem i błądzić po parkingu.

~jkl

Może by tak spytać mieszkańców co chcą tam mieć.

~@mini

tak pięknie że się żygać chce!

~mini

szkoda by było... to pięknie wygląda....

~Tewiush

Zamknij ryj edku, nie masz prawa kłamać płatny trolu i to jeszcze w imieniu mieszkańców

~inteligent

Mieszkańcy wszystkich osiedli z naszego miasta codziennie przychodzą do PANA PREZYDENTA L.N. z prośbami o powiększanie istniejących już przy blokowych parkingów bo z parkowaniem jest masakra a samochodów wciąż dzięki rządom partii PIS przybywa z dnia na dzień. A taki hejter jak manekin, który nie posiada żadnego pojazdu walczy z budową owych parkingów. Hejterze ja płace podatki w tym mieście i parking koło mojego domu , mi się należy jak psu buda. Po co produkujesz te swoje brednie chyba tylko po to aby prowokowac mieszkańców naszego miasta.

~ekoj

PREZYDENT: Na obecnym etapie uważamy, że powinno to miejsce pozostać zielone.
KONIEC TEMATU!

~Spiker

To kto ile ma aut nie powinno nikogo obchodzić . Ważne żeby stać twardo na stanowisku że nie ma przyzwolenia na zamianę zieleni na parkingi.

~abc

brawo za wypowiedz -manukun-!!!!-do stokrotki jak by sie dało to do sklepu by wjechali-a poco teren zielony?-lepiej ''się pozbyć''- ci którzy mają wiecej -wszystko poza stalową-budują się!!!---......ale nie każdego na to stać,jeśli jest troche zieleni koło tego bloku-i to chcą zniszczyć!!!!!!

wyborca

Zacznijmy od sedna problemu, czyli dlaczego tak dużo przybywa samochodów. Walczmy z przyczynami, a nie ze skutkami.

manukun

@mieszkaniec
A po co 3 auta, jak mieszkacie w centrum? Sprzedać graty, zostawić jeden na wszelki wypadek i problem z głowy.

Ale nie, każdy musi mieć ci najmniej jedno AUTO i parkować pod samymi drzwiami. Zniszczyć resztki zieleni, a potem biadolić, he że korki, smog, gorąco i zalewa ulice. A potem jeszcze narzekać, że się w mieście żyć nie da...

maszynista

Napewno do wyborów prezydenckich nie grozi tutaj wycinka temu miejscu.A po wyborach radni z Luckiem moga zmienić zdanie,bo wyborcy nie beda juz wazni.

~tola

Ludzie opamiętajcie się z tymi parkingami. Mówię a wręcz krzyczę, dość w tym mieście kostki betonowej, asfaltu i martwej natury! Zostawcie zieleń w spokoju. Ten radny słynie z różnych niepoważnych inicjatyw i zastanawiam się kiedy się opamięta. Prezydent nie jest od tego by niszczyć ostatnie enklawy zieleni!

~Polak

Był przeciw jakbyś wiedział to niczego bez konsultacji z mieszkańcami nie robi u mnie pod blokiem będą robić parking urzędnicy chodzili od domu do domu i konsultowali to z mieszkańcami czy chcą to zrobic .Np w Rzeszowie się nie pytają tylko stawiają kolejne wierzowce