Minister przekazał strażakom specjalistyczne uniformy bojowe

Image

Uroczyste przekazanie specjalistycznych ubrań dla strażaków z OSP miało miejsce w sobotę 23 listopada w remizie strażackiej w Nowosielcu. Środki na nowoczesny sprzęt dla druhów ochotników pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz budżetu Gminy i Miasta Nisko.

Ubrania bojowe druhom z Zarzecza, Nowosielca i Niska osobiście przekazali Marcin Warchoł Poseł na Sejm RP i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Do druhów OSP trafiło kilkanaście kompletów specjalnych, trzyczęściowych kombinezonów FHR, które będą wykorzystywane w szerokim zakresie podczas działań jednostek ochotniczych. Zakup nowoczesnego sprzętu w postaci ubrań przełoży się na dostosowanie jednostek OSP do aktualnie zmieniających się zagrożeń.

– Strażacy narażają swoje zdrowie i życie dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Jesteście do dyspozycji mieszkańców zawsze, w dni powszednie i święta. Jeździcie tam, skąd inni uciekają. Dlatego ten sprzęt, który ma chronić was przed zagrożeniami jest wam niezmiernie potrzebny. My w Ministerstwie Sprawiedliwości realizujemy takie programy, które mają za zadanie wspieranie naszych strażaków i dzisiaj jest etap, kiedy możemy w końcu uniformy bojowe przekazać na wasz użytek. Dziękuję wam za to, że pomagacie ludziom, chronicie ich dobytek, ratujecie ofiary wypadków drogowych, pożarów, czy innych klęsk– mówił Marcin Warchoł Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Istotnym celem zakupu uniformów jest wsparcie prowadzonych działań przez jednostki OSP z ternu Gminy i Miasta Nisko w zakresie szybkiego i sprawnego działania w obszarze zagrożeń pożarniczych, katastrof budowlanych, czy zagrożeń wynikających z klęsk żywiołowych.

– Dzisiejsza uroczystość to ważny moment. To dzień kiedy możemy zmaterializować środki pochodzące z Ministerstwa Sprawiedliwości. Ubrania, które dziś otrzymują strażacy są po to, by mogły bronić i chronić ich przed niebezpieczeństwami, które zazwyczaj towarzyszą im w pracy. Mam nadzieję, że uniformy te przyczynią się do tego, by nasi strażacy zawsze bezpiecznie wracali z akcji. Chciałbym bardzo podziękować panu Ministrowi za to, że tu na teren naszej gminy środki te zostały przekazane. Jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni – mówił Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Zakup specjalnych uniformów dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 56 360 zł oraz środków własnych Gminy i Miasta Nisko w kwocie 2 500 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.