To będzie miejsce dla każdego seniora. Jest projekt CAS

Image

W 2020 roku ma rozpocząć się budowa Centrum Aktywności Seniora. Na CAS czeka wiele grup senioralnych, których nie brakuje w naszym mieście. Jest już gotowy projekt.

W Stalowej Woli powstanie wyjątkowe miejsce dedykowane seniorom. Takich obiektów, które odpowiadają potrzebom osób starszych nie ma wiele w naszym kraju. CAS będzie ulokowany w środku miasta w budynku Centrum 4 przy Alejach Jana Pawła II tak, aby każdy mógł tam swobodnie dojechać komunikacją miejską. Na powierzchni prawie 1000 m2 powstanie m.in.: kawiarnia, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych, sala do obsługi prawnej i działań medycznych oraz sala widowiskowa. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W lipcu została podpisana umowa z wykonawcą, któremu został powierzony projekt oraz budowa Centrum Aktywności Seniora. Koszty związane z tą inwestycją to prawie 4,27 mln zł.

- Jest gotowy projekt, po przedstawieniu go były wprowadzone drobne zmiany. Trzeba będzie wystąpić o pozwolenie na budowę i będzie można przystąpić do realizacji- mówi Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu.

Projekt Centrum Aktywności Seniora był opiniowany przez Miejską Radę Seniorów. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec grudnia 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

NIC, tak prostej zagadki nie rozwiązałeś, potwierdzasz, że jednak jesteś nic i już znikniesz z forum. Ale myślę, że wypłyniesz, tylko pod innym nickiem, bo ten już skompromitował się.

e2rds

NIC, czekam na rozwiązanie zagadki, pokaż czy jesteś nic, czy może coś.

~Farba

manekin, hejterze płatny, co cię to obchodzi jak nie mieszkasz w Stalowej Woli?

e2rds

wstyd, ty nie jesteś POpaprańcem, tylko popaprańcem od słowa popaprany i chodzi tu o umysł. Piszesz cyt. "Wszyscy POLACY mają jednakowe żołądki i jednakowe koszty życia ale ciebie to gów..no obchodzi. Właśnie tym się różnimy że ja dbam o wszystkich POLAKÓW a ty dbasz tylko o siebie." i to jest ta gów...niana prawda. Popatrz jak jednych cech...e wyjątkowe obżarstwo i nieumiarkowanie w piciu, ale jeśli ich na to stać to ich sprawa. Ty widzę czekasz na obywatelską emeryturę, oj srogo się zawiedziesz, czy myślisz, że ci co teraz pracują pozwolą się okraść takim jak ty, lub innym nierobom, będziecie szukali pożywienia na wysypiskach śmieci, bo takie jest wasze podejście do życia. Piszesz w innym miejscu cyt."Jeżeli te emerytury będą nie wystarczac na życie to wprowadzimy emerytury obywatelskie a na czym to polega to jako emeryt powinien żeś wiedziec. Zabierzemy tym co mają ponad 2 tysiące a dołożymy tym co mają tysiąc złotych a wtedy wszystkim emerytom wystarczy na życie. Piszesz wprowadzimy, kto, ty gnoju i tobie podobni, możesz sobie palcem w bucie poruszać, za głupi jesteście, ty i tobie podobni by rządzić tym krajem i to ty nie szanujesz ludzi pracujących, ty jesteś typową zakałą tego kraju z tej najniższej półki, chcącym żerować na innych uczciwie pracujących. Poza ty z takim gnojem nie mam ochoty dyskutować, poziom dna szamba.

~chory

Do mala, dla chorych ludzi mamy szpitale , sanatoria i uzdrowiska ale ty chyba oczekujesz że miasto w tym syfie wybuduje dom starości i ty tam wsadzisz mame albo tate za darmo . Tak nie ma bo po pierwsze koszt utrzymania starszej osoby w domu starości to mówimy o tysiącach złotych co miesiąc. Przecież mamy dom opoieki dla chorych i starsych ludzi na ulcy DMOWSKIEGO , dlaczego tam nie załatwisz soim rodzicom miejsca jeśli są chorzy. Podejrzewam , że chodzi o to że to kosztuje majątek trzymanie tych chorych w tym domu.

~wstyd

Do e2rds, wstyd to jest to , że ty nie szanujesz ludzi którym w życiu się nie powiodło często nie z ich winy wysokie bezrobocie kiedy komuna upadła. Często emeryci mają bardzo niskie emerytury bo zaginęły ich wyliczenia z czasów komuny ale ty wszystkich wrzucasz do jednego wora. A swoją drogą ty kochasz lewaków a w czasach ich rządów wszyscy mieli miec po równo co już zapomniałeś te czasy. POpaprańcem ja nie jestem bo ja z innej opcji i ty o tym dobrze wiesz. Ja nigdy nigdzie nie komentowałem , że wszyscy mają miec jednakowe emerytury bo tak nie ma nigdzie na świecie. Cała PLSKA mówi , ze z tymi emeryturami musimy zrobic porządek bo nie może tak byc , że jedni mają po kolka tysięcy a inni 880 złotych na ręke. Wszyscy POLACY mają jednakowe żołądki i jednakowe koszty życia ale ciebie to gów..no obchodzi. Właśnie tym się różnimy że ja dbam o wszystkich POLAKÓW a ty dbasz tylko o siebie.

manukun

@mala
Nic, bo dają za mały efekt wyborczy. Nadbereżny daje tam, gdzie będą głosy, nie tam, gdzie potrzebapotrzeba

manukun

@e2ards
Nadbereżny nie zbuduje ani hospicjum, ani domu spokojnej starości. Zadłużył miasto na ponad 200 mln zł, pieniądze przejadł. Do tej pory dodatkowe pieniądze z nowej strefy gospodarczej pozwolilyby na zrealizowanie przynajmniej jednego obiektu opieki dla seniorów. Zamiast tego mamy odsetki do spłacenia i dalsze rolowanie długu

manukun

@mala
Nic, bo dają za mały efekt wyborczy. Nadbereżny daje tam, gdzie będą głosy, nie tam, gdzie potrzeba

e2rds

wstyd, to chcesz żeby u nas druga Grecja była, ty popaprańcu, włóż łeb do muszli i spuść wodę i ty chcesz ludziom zabierać wypracowane emerytury na które pracowali po 40 i więcej lat i dawać nierobom, a zarób sobie na swoją emeryturę jak potrafisz. Wstyd, że takich popaprańców mamy w społeczeństwie.

~wstyd

Do e2rds, emerycie po co tyle chamstwa z twojej strony każdego atakujesz wystarczy , że ktoś ma inne zdanie niż ty a swoją drogą czytanie moich komentarzy ze zrozuminieniem to dla ciebie nie łatwa rzecz. Ty mnie obażasz a ja ciebe ze względu na twój wiek oszczędzam bo tak mnie rodzice wychowali aby starszych szanowac bez względu na ich status społeczny.

~wstyd

Do e2rds, emerycie żebyś mnie dobrze zrozumiał ja nie krytykuje ciebie jako człowieka ale krytykuje twoje poglądy bo żyjesz w innym świecie. Po co się bez przerwy wychylasz i walczysz z najlepszą władzą w naszym mieście od 1989 roku. Co do emerytur to w GRECJI też emeryci mieli wypracowane emerytury ale nastąpił wielki kryzys i tym co mieli najwięcej to im najwięcej zabrano a dodano tym co mieli mało. Ale skąd ty emerycie możesz takie rzeczy wiedziec jak ty żyjesz jak ślmak we własnej skorupce. Ciesz się , że mądrzy POLACY wybrai ponad 4 lata temu rząd PIS bo gdyby dalej przy korycie siedzieli ci z peło i PSL , już dziś byś miał emeryture o połowe pomniejszoną.

e2rds

NIC, jeszcze jedno, zadam ci prostą zagadkę, żeby sprawdzić czy nie masz pół zwoja więcej rozumu niż kura, to to żeby nie siąść na grzędzie i nie gdakać. Zagadka jest prosta" w pokoju było coś i nic, coś wyszło drzwiami, nic oknem, co zostało. Zobaczymy, czy masz tylko te pół zwoja więcej.

e2rds

NIC, widzicie, takie nic nie ma nic to powiedzenia, więc pisze takie nic i ma się za coś piszące pod wieloma NICkami. Powalający rozumek trolla . Może w przyszłości z takiego nic jeszcze coś będzie, ale ten ptasi móżdżek potrzeba zmodyfikować na coś.

e2rds

Faen, dzielisz skórę na niedźwiedziu który jeszcze się nie narodził i udajesz mądrego, to posłuchaj. Najwięcej emerytów ma emerytury od 1200 do 1800 zł netto, z tego muszą opłacić mieszkanie, energię elektryczną, telefon, zakupić jakąś odzież, lekarstwa, myślę, że większość jakiś samochód ma, więc i opłaty i paliwo. Z tej emerytury pozostaje więc niewiele, a trzeba za coś żyć, a żywność tania nie jest, wobec tego różnym zostaje 500 do 800 zł miesięcznie na życie, a może i mniej jak ktoś jeszcze pali, więc pytam z czym oni pójdą do tego centrum, myślisz, że tam będzie za darmo, kawa i ciastko to będzie 15 zł, a oni będą mieć na całodzienne wyżywienie mniej, to ile razy mogą to centrum odwiedzić, raz by to zobaczyć. Widzę ilu emerytów odwiedza grzybka w parku, owszem ławki tak, le emerytów w grzybku można policzyć na palcach jednej ręki dzienne, więc po co to centrum i dla kogo, chyba jak ten tępy "wstyd" tu pisze dla tych co dostaną obywatelskie emerytury i faktycznie wstyd, że takich tępych forumowiczów mamy na tyn forum.

e2rds

@e2rds, wiesz, dodałeś do mojego nicka @, a ja z małpami nie dyskutuję, przedstaw się inaczej jeśli cię na to stać, choć tak po prawdzie to prawdziwe małpy są mądrzejsze od ciebie.

e2rds

wstyd, ty jesteś tak tępy jak siekiera z drugiej strony. Czy wiesz co to jest emerytura obywatelska tumanie i kto ją może dostać, a ci co mają już emerytury to możesz ich pocałować w tylną część ciała, o ile takiemu tumanowi pozwolą. Nie zabieraj głosu w takich sprawach bo po prostu jesteś zwykłym tępakiem z rozumem w muszli. Tępaku, w Ustroniu to sanatoriów jest co najmniej dwadzieścia, jak tam byłem w ubiegłym roku to kupiłem mapkę z zaznaczonymi sanatoriami, ale dla takiego tępaka to nie chce mi się liczyć, a poza tym po co i nie porównuj Ustronia ze Stalową Wolą, to jest samo zdrowie, tak samo jak Szczyrk, czy Wisła. Ale tępakowi tego nie wytłumaczę, bo i tak nie zrozumie, wystarczy mu oglądanie w telewizji i na tym skończmy.

~Faen

Kretyństwo opozycyjne może nie korzystać jak się nie podoba!

~Helka

Skaczecie sobie do gardeł ale widzę że nikogo nie razi że ta pić bawialnia będzie kosztowała ponad 4 MILIONY ZŁOTYCH !!! Na projekcie cztery lampki, 6 stolików po trzy krzesła, jeden aneks kuchenny i to co płezydęt lubi najbardziej i na czym się niewątpliwie zna PLANSZA Z RYSUNKAMI
Budynek już stoi. Gdzie te miliony się pytam???

~~123

HEJTERZY TO TYLKO Z PIS TYLKO ONI OPLUWAJĄ WSZYSTKICH LUDZI I DZIELĄ!!!!!!!

~abc

@wstyd Ciebie nie można obrazić, bo już się przedstawiłeś "ciepłym moczem"

Pelele

Ty Wstyd nie naprężaj sie tak bo gacie Ci nie wytrzymają biedny hejterku POsrańców

~@e2rds

Jesteś typowy płatny hejter opozycji, nie masz pojęcia co się w mieście dzieje bo nie wystawiasz nosa zza kompa, a przed komputerem siedzisz w zupełnie innym mieście, poza Stalową Wolą.

~wstyd

Do abc, co hejerku próbujesz mnie obraźic nie uda ci się bo ja na takich hejterow jak ty leje ciepłym moczem.

~wstyd

Do abc, co hejerku próbujesz mnie obraźic nie uda ci się bo ja na takich hejterow jak ty leje ciepłym moczem.

~abc

@wstyd nabazgrałeś, że wstyt to czytać

~wstyd

Do e2rds, niby jesteś senior a nie wypowiadasz się jak emeryt ale jak typowy hejter z pseudoopozycji. Jeżeli te emerytury będą nie wystarczac na życie to wprowadzimy emerytury obywatelskie a na czym to polega to jako emeryt powinien żeś wiedziec. Zabierzemy tym co mają ponad 2 tysiące a dołożymy tym co mają tysiąc złotych a wtedy wszystkim emerytom wystarczy na życie. A to CENTUM AKTYWNOŚCI SENIORA to wspaniala rzecz bo wielu emerytów siedzi w domu i po prostu się zamyka w sobie popadając w depresje i inne choroby. Czy ostatnio oglądałeś wspaniały program telewizyjny w TELEWIZJI NARODOWEJ , gdzie emeryci zjeżdżali się do sanatorium w USTRONIU i tam zawierali bardzo ciekawe znajomości . Cały świat chce od naszej telewizji wykupic prawa do oglądania tego program. Nie baw się w ekonomiste bo o ekonomii nie masz zielnego pojęcia. Ty gdybyś był prezydentem to w tym aluminiowym mieście budował byś domy spokojnej starości. Taki dom starości to możemy wybudowac przynajmniej15 kilometrów od naszego miasta najlepiej w kierunku STANÓW bo tam w koło nie ma żadnych przemysłowych miast. No ale komu ja to tłumacze i kogo ucze.

~big_tyran

seniorzy na pewno nie nauczą się języków obcych, niech za przykład będzie mały tyran Jaroslaw K., który ani be ani me po angielsku nie potrafi

e2rds

Nie przejmujcie się, Centrum Aktywności Seniora pozostanie w fazie projektu przez najbliższe co najmniej 5 lat. To kolejna kiełbasa wyborcza przed wyborami prezydenckimi. A jak już powstanie, w co wątpię za te oczywiście niedoszacowane 4,27 mln, to będzie generowało takie koszty, że szybko padnie. Niech prezydent pomyśli o Domu Seniora spokojnej starości i to będzie z pożytkiem dla seniorów bo ich będzie coraz więcej i to samotnych. W dobie coraz niższych emerytur kogo będzie stać na utrzymanie własnego mieszkania, wyżywienie i odwiedzanie Centrum Aktywności Seniora, już widzę jak babcie i dziadki będą ćwiczyć fitness, korzystać z kawiarni lub sali do nauki języków obcych. Poroniony pomysł.

~Kaszubski

Już widzę opozycja opinię ma wyrobioną, a tak niby się troszczy o seniorów...