To będzie miejsce dla każdego seniora. Jest projekt CAS

Image

W 2020 roku ma rozpocząć się budowa Centrum Aktywności Seniora. Na CAS czeka wiele grup senioralnych, których nie brakuje w naszym mieście. Jest już gotowy projekt.

W Stalowej Woli powstanie wyjątkowe miejsce dedykowane seniorom. Takich obiektów, które odpowiadają potrzebom osób starszych nie ma wiele w naszym kraju. CAS będzie ulokowany w środku miasta w budynku Centrum 4 przy Alejach Jana Pawła II tak, aby każdy mógł tam swobodnie dojechać komunikacją miejską. Na powierzchni prawie 1000 m2 powstanie m.in.: kawiarnia, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych, sala do obsługi prawnej i działań medycznych oraz sala widowiskowa. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W lipcu została podpisana umowa z wykonawcą, któremu został powierzony projekt oraz budowa Centrum Aktywności Seniora. Koszty związane z tą inwestycją to prawie 4,27 mln zł.

- Jest gotowy projekt, po przedstawieniu go były wprowadzone drobne zmiany. Trzeba będzie wystąpić o pozwolenie na budowę i będzie można przystąpić do realizacji- mówi Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu.

Projekt Centrum Aktywności Seniora był opiniowany przez Miejską Radę Seniorów. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec grudnia 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.