Pomoc dla osób bezdomnych

Image

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje 27 placówek udzielających tymczasowego schronienia, tj. 15 schronisk dla osób bezdomnych, 3 schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, 5 noclegowni i 4 ogrzewalnie (poza tym funkcjonują także inne placówki zapewniające miejsca noclegowe dla osób bezdomnych, działające poza systemem pomocy społecznej). Placówki noclegowe mają do dyspozycji 857 miejsc statutowych, natomiast w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 90 osób, co daje łącznie ok. 947 miejsc.

Według badania liczby osób bezdomnych przeprowadzonego w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. w naszym województwie przebywało łącznie 933 osoby bezdomne. W porównaniu do danych z ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych przeprowadzonego w 2017 r., liczba osób bezdomnych w województwie podkarpackim spadła o 14,5 %.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Turek

A gdzie w stalowej jest schronisko?

~Opel

Pomagajmy, a dobro wróci

usuniety

Dobry Wieczór;

Doświadczenia z Berlina sugerują, że przy każdym dworcu PKS / PKP powinien działać punkt pomocy bezdomnym.
Nie koniecznie każdy musi oferować "full serwis" (jedzenie / odzież / prysznic / spanie / czyste strzykawki i igły), ale przy każdym dworcu punkt z jakąkolwiek pomocą powinien być.

~do mądry

Ty chyba nie jesteś jednak mądry. Co ty kurła chcesz kupić za najniźszą krajową? Dobry koks? Co najwyźej możesz dopalacze.

~mądry

Do kit, skoro masz dochody to naucz się tymi dochodami zarządzac a nie będziesz musiał żebrac. Bo 99 procent mieszkańców naszego miasta jakoś sobie żyje godnie i nie wyciąga ręki po jałmużne. Może musisz odstawic ALKOHOL i inne używki [wiesz co mam na myśli]. Mądry człowiek najpierw opłaca mieszkanie[rachunki], potem kupuje jedzenie a na końcu różne używki ale ty chyba robisz odwrotnie.

~kit

Pomóźcie tym co jeszcze mieszkania mają ale niedługo je stracą bonie będą mieć na ich opłacanie. Wszyscy dostają jakieś plusy 500, plusy 300, plusy 1000. Jak ja jakiegoś plusa nie dostanę to przepadnę z tą moją wypłatą jak ciotka w Czechach

~Trzaskowski

Najlepiej założyć portal dla bezdomnych za pare milionów jak to za PO było, oj pomoze to pomoże...

~No name

To jest straszne że jako społeczeństwo wydające miliony na stojące na zewnątrz siłownie (nie potrzebne w takim zagęszczeniu), nie potrafimy stworzyć miejsc gdzie osoby bezdomne mogłyby się umyć. Ale taki to nasz raj współbraci, dla bezdomnych nie ma, jak przytrafii się choroba w rodzinie to jedyne co to pomoc fundacji. Państwo jest od ochrony elektoratu, nie koniecznie najsłabszych. I tak, część osób bezdomnych zasłużyła na taki los np. mając dużo na swoim sumieniu robiąc krzywdę innym ale i sobie poprzez nałogi itp. Ale żeby miast w Polsce nie było stać na łaźnie i czystą bieliznę. Wstyd

~witek

To się wszyscy przenieście do Berlina tam wam będzie lepiej.

usuniety

Dzień Dobry Państwu;

Ja ostatnio dałem bezdomnemu 200 zł, aby miał za co się napić i zjeść.
W Berlinie - równolegle do punktów wydawania posiłków i odzieży - funkcjonują również punkty z darmowym prysznicem, aby bezdomnym nie gniła z brudu skóra (+ oczywiście aspekt zapachu).
Berliński MOPS prowadzi również cztery "pokoje bezpiecznej iniekcji", gdzie bezdomni mogą bezpiecznie, pod nadzorem lekarza wstrzykiwać sobie heroinę (którą nabywają nielegalnie). Mogą tam również otrzymać czyste strzykawki i igły.