Całkowite zamknięcie dla ruchu skrzyżowania DK19 z DW861

Image

W związku z przebudową istniejącego skrzyżowania DK19 z DW861 w m. Jeżowe, w najbliższy czwartek tj. 28 listopada br., nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu drogowego przebudowywanego skrzyżowania wraz z dojazdami. Przez całą dobę obowiązywać będą objazdy.

Trasa czasowego objazdu będzie przebiegać następującymi drogami:

-Dla kierunku Lublin – Rzeszów:

W m. Nisko z DK19 drogą DK77 do m. Leżajsk, następnie drogą DW875 do m. Sokołów Młp., dalej droga S19 w kierunku Rzeszowa;

-Dla kierunku Rzeszów-Lublin:

W m. Sokołów Małopolski z drogi S19 drogą DW875 do m. Leżajsk, następnie droga DK77 do m. Nisko, dalej drogą DK19 w kierunku Lublina;

-Dla kierunku Kopki-Bojanów:

W m. Kopki drogą DK77 do m. Nisko, następnie w Nisku drogą Dk19 wyznaczoną trasą objazdu do ronda do DP1056R (ul. Rzeszowska), dalej DP1054R (ul. Dworcowa, ul. Kolejowa) do drogi DW872 w kierunku Bojanowa;

-Dla kierunku Bojanów-Kopki:

W m. Bojanów na skrzyżowaniu DW872 do m. Nisko, następnie drogą DP1054R (ul. Kolejowa, ul. Dworcowa), dalej drogą DP1056R (ul. Rzeszowska) do drogi DK19. W tym miejscu wyznaczonym objazdem drogą DK19 do ronda, dalej drogą DK77 w kierunku m. Kopki.

W celu poinformowania kierujących o zamknięciu dla ruchu skrzyżowania zustawione zostaną specjalne tablice z podaniem odległości oraz nazwy miejscowości, w której ruch będzie zamknięty. Tablice ustawione będą na istotnych dla ruchu tranzytowego skrzyżowaniach dróg. Dodatkowo, w wyznaczonych miejscach ustawieni zostaną przeszkoleni oraz odpowiednio wyposażeni sygnaliści do kierowania ruchem i udzielania informacji na temat wyznaczonych objazdów.

Całkowite zamknięcie dla ruchu drogowego przebudowywanego skrzyżowania wraz z dojazdami niezbędne jest z uwagi na technologię oraz charakterystyczną geometrię robót nawierzchniowych, a także dla uzyskania wysokiej jakości i trwałości wykonanych prac.

Przebudowa skrzyżowania w m. Jeżowe jest częścią zadania polegającego na przebudowie drogi wojewódzkiej DW861 Bojanów – Jeżowe - Kopki na odc. od skrzyżowania z DK19 w m. Jeżowe do węzła S19 Podgórze. Roboty na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.