Radny apeluje o przesunięcie linii frontu

Image

Ostatnio w naszym mieście było jak na wojnie. Huk wystrzałów towarzyszył nam czasem w sposób ciągły, czasem z przerwami. Ćwiczenia prowadzone były przez instytut wojskowy. Wielu mieszkańcom to przeszkadzało. Swoje uwagi zgłaszali wiec radnym.

- W ostatnim czasie w Stalowej Woli nasiliły się próby z użyciem broni, prowadzone przez Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia. Stało się to niewątpliwie bardzo uciążliwe. Niewątpliwe dobrą rzeczą jest, że są prowadzone, bo huta się rozwija, coraz więcej produkuje i w związku z tym ma coraz większe dochody. Mam taką prośbę od mieszkańców żeby spróbować porozmawiać z tym Wojskowym Instytutem czy by się nie dało przesunąć o kilometr, czy dwa kilometry w głąb lasu to miejsce, w którym są wystrzeliwane te pociski w celach testowych i może jakimś stopniu udałoby się ograniczyć ten hałas, który wydobywa się w trakcie tych prób- mówił podczas sesji radny Paweł Madej.

Ostatnie planowane działania prowadzone były między 19 a 21 listopada 2019 r. Odbywały się wówczas prace badawcze co skutkowało większym niż zwykle natężeniem hałasu. Wystrzały dało się słyszeć w godz. od 8:00 do 16:00. Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia jest instytutem badawczym, realizującym badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, ukierunkowane na wdrożenie i praktyczne zastosowanie. Zadania badawcze w zakresie obronności państwa moneyslot realizowane są na zlecenie resortu obrony narodowej, wymagają prowadzenia tzw. badań dynamicznych, polegających na sprawdzeniu działania wyrobów w warunkach poligonowych, przy zastosowania wymaganej infrastruktury badawczej, w tym wyspecjalizowanego sprzętu, w szczególności wysokiej jakości mierników wielkości fizycznych, będących jedynie na wyposażeniu instytutu. Badania podobnego typu odbywają się cyklicznie, a ich niezrealizowanie może spowodować m.in. to, że produkty z tych zakładów nie będą mogły zostać przyjęte na wyposażenie Sił Zbrojnych.

Wniosek radnego zostanie przekazany do instytutu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.