Modrzewiowa przez brak oświetlenia nieatrakcyjna?

Image

Trudno poruszać się nocą ulicą, gdy nie ma na niej oświetlenia, zwłaszcza, że idący do zakładów pracy chodzą w ciemnościach. Również taki teren nie jest atrakcyjny dla mieszkańców pod względem budownictwa jednorodzinnego.

- Zwracam się z prośbą o budowę oświetlenia na ulicy Modrzewiowej. Brak tego oświetlenia przy wspomnianej ulicy jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, a także utrudnia dostęp do zakładów pracy zlokalizowanych przy ulicy Modrzewiowej. W sezonie jesienno- zimowym brak lamp jest szczególnie odczuwalny ze względu na wcześnie zapadający zmrok i częste opady atmosferyczne. Poprawa funkcjonalności i użyteczności ul. Modrzewiowej, poprzez jej odpowiednie oświetlenie, znacząco wpłynęłaby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okolicy, a także zwiększyłaby jej atrakcyjność pod względem ewentualnej zabudowy jednorodzinnej- mówił Łukasz Durek.

Prezydent zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy chcą podwyższać standard swoich osiedli. W budżecie azartnye-igry miasta na rok 2020 znajduje się kwota 300 tys. zł na nowe oświetlenie w różnych miejscach Stalowej Woli. Gdzie ono się znajdzie, o tym zdecydują radni miejscy wypracowując odpowiednie stanowisku podczas prac komisji.

Przy okazji mówiono o oszczędnościach podczas oświetlania ulic. Nowoczesne technologie pozwalają sporo zaoszczędzić.

- Stosujemy oświetlenie LED-owe. Pomimo, że pomniejszamy koszty bezpośredniego zużycia, koszty dystrybucji są stałe, albo rosnące i trzeba to powiedzieć w związku z podłączaniem nowych punktów świetlnych- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.