We wtorek radni będą sprawdzać, które ulice są niebezpieczne

Image

Są takie miejsca w Stalowej Woli, gdzie szczególnie często dochodzi do kolizji, wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. Są takie przejścia dla pieszych, które mieszkańcy przejeżdżają rowerami, mimo, że nie ma tam wyznaczonego pasa dla rowerzystów. Co zrobić, by poprawić choć w jakimś stopniu bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich? Oprócz edukacji i przykładów podawanych po wypadkach, drastycznych zdjęć publikowanych chociażby na naszym portalu, za wiele się nie zmienia. Wydaje nam się, że wszystkie nieszczęścia świata nas nie dotyczą, że jesteśmy na tyle uważni, że nie wpadniemy pod samochód, sami nie spowodujemy kolizji czy wypadku.

Podczas ostatniej sesji rady miasta mówiono także o tych kwestiach. Radny Jerzy Augustyn wskazał na konieczność zwrócenia uwagi na niebezpieczną drogę osiedlową Al. Jana Pawła II. Po modernizacji ulicy Poniatowskiego wielu kierowców przyzwyczaiło się do skracania sobie drogi właśnie tamtędy. Na uliczce, na wysokości bloku numer 8 są aż dwa progi, nie przeszkadza to jednak niektórym kierowcom jeździć zbyt szybko. Przez uliczkę prowadzi też kilka zejść, z których korzystają piesi. Tylko jedno z nich jest oznaczone. Radny Augustyn zaproponował by zlikwidować jedno z nich, a pozostałe dobrze oznaczyć, postawić wyniesione przejście dla pieszych. W miejscu tym jest niebezpiecznie, a od wieżowca ulicę oddziela wąski chodnik, słupki przed jezdnią nie posiadają łańcuchów, nie zatrzymają więc pieszych przed wtargnięciem na jezdnię.

- Mamy świadomość, że ta wewnętrzna ulica Jana Pawła II jest niebezpieczna. Są takie miejsca, które powodują wtargnięcie, czy możliwość bezpośredniego wejścia na jezdnię. Wiem, że komisja bezpieczeństwa we wtorek ma objazd z policją. W planie jest również przejazd tą ulicą, więc bardzo chętnie przyjmiemy takie wnioski, które zostaną wypracowane. Ja na pewno widzę potrzebę wybudowania również takiego wyniesionego przejścia pomiędzy bankami (podobne jest na Siedlanowskiego), chodzi o przejście na osiedle prowadzące do podwórka na Pławie, ponieważ są tam samochody stojące z dwóch stron, jest to również droga do szkoły. Zapewniam, że środki w budżecie na te elementy bezpieczeństwa i modernizację dróg są w budżecie, bo na ten cel zapisanych jest 1 mln 700 tys. zł. Są również środki dotyczące oznakowania i innych elementów- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.