Wizyta przedszkolaków w salonie Škody w Agatówce

Image

Samochodami jeździmy wszyscy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaką drogę musi pokonać auto, by dotrzeć do swojego nowego właściciela. Okazję do poznania tej drogi miały ostatnio dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Mały Miś” w Pilchowie. Przedszkolaki dowiedziały się więc, jak wygląda podróż samochodów marki Škoda z fabryki w Czechach aż do salonu Skody firmy PHU Edward Buława w Agatówce.

Dzieci po specjalnie przygotowanym torze przejechały trasę ciężarówką przewożąc modele samochodów. Po drodze musiały uważać na znaki drogowe, przejazd kolejowy, czy rondo. Przy okazji zabawy odpowiadały na różne punktowane pytania.

Później przyszedł czas na obejrzenie aut z bliska. Przedszkolaki z zainteresowaniem i ciekawością zaglądały w każdy zakamarek pojazdu. Najbardziej podobał się im sposób otwierania bagażnika w pojeździe. Jedna grupa skupiła się na wykonaniu odpowiedniego ruchu stopą, a inna z przejęciem patrzyła na unoszącą się w górę klapę Škody. Czynność ta sprawiła maluchom wiele frajdy i radości.

Oglądano również różnobarwne kule, które przedstawiały kolory aut. Dzieci wybrały 5 według nich najpiękniejszych, by później móc zobaczyć na ekranie jak wyglądałoby auto ich marzeń w takim właśnie kolorze. Do kolejnego zadania przedszkolaki zostały podzielone na 2 grupy. Pierwsza z nich usiadła na tylnym siedzeniu Škody Superb Combi, druga zaś w Škodzie Kamiq. Na zewnątrz, w kamerze cofania pojazdu nauczycielki z przedszkola pokazywały im różne plansze. Maluchy na wideorejstratorze oglądały obrazki i odgadywały co się na nich znajduje. Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta i ostatecznie zakończyła się remisem.

Ostatnia konkurencja sprawiła dzieciom chyba najwięcej frajdy, bo każdy z przedszkolaków stał się na chwilę kierowcą samochodu- chodzika. Maluchy jeździły po wyznaczonej trasie między dwoma samochodami. Niektórzy do zadania podeszli z dużą dozą ostrożności, inni z werwą i zawrotną prędkością próbowali pokonać drogę.

Na koniec nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie wszystkich konkursów. Dwóch chłopców, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymało w nagrodę modele samochodów Škody. Wszystkie dzieci ponadto nagrodzone zostały odblaskami na rękę.

Spotkanie miało miejsce w firmie PHU Edward Buława czyli u autoryzowanego dealera Skody.

Jest to jedno z kilku wydarzeń które jest realizowane przez w/w firmę w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w naszej okolicy. Oprócz tego typu wydarzeń dealer organizuje konkursy plastyczne oraz egzaminy na kartę rowerową dla chętnych szkół w naszym mieście.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona