W sobotę sprawdź światła w aucie

Image

W sobotę tj. 23 listopada 2019 r., w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, będzie można w całej Polsce, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, ma uświadomić kierowcom jak ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo są światła pojazdu.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich trzech elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienia świateł. Pamiętajmy, aby nie tylko wymieniać przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić światła, ale by zawsze były one czyste.

Akcja będzie promowana, w całym kraju, między innymi poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do szerokiej grupy uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii.

(BRD KGP)

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~qlwa

brawo stalowegoowno za info po czasie
mogliście ten artykuł napisać 1 grudnia,że coś takiego było

e2rds

Taka informacja winna być opublikowana co najmniej 22 listopada, a tak po co to komu, artykuł jest z informacją , jest, że późno, no to co.

~kiero

a na portalu stalowemiasto.pl info pokazalo sie w sobote ( 23.11 ) popoludniu smiech2 . czyli tak troche po zamknieciu stacji smiech2