Jest dofinansowanie na S19

Image

Pojawiło się kolejne dofinansowanie na budowę S19 w województwie podkarpackim i lubelskim na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zawarło już stosowną umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) o dofinansowanie projektów ze środków unijnych: dla S19 w województwie podkarpackim i lubelskim na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe. Oprócz tego z puli łącznej 4,35 mld zł finansowane mają być 3 zadania w Polsce, m.in. Via Baltica (unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020 wyniesie ponad 2,26 mld zł).

Umowę podpisali Joanna Lech, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Jacek Gryga, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

- Dofinansowanie unijne pomoże w budowie tak ważnych dla wschodniej Polski dróg szybkiego ruchu, które przyczynią się do rozwoju tej części kraju i podniosą bezpieczeństwo i komfort podróży- powiedział Jacek Gryga, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin-Rzeszów, odc. w. Lasy Janowskie (bez węzła) - w. Nisko Południe (z węzłem):

- wartość całkowita projektu: 917 408 466 zł
- wartość dofinansowania z UE: 468 342 019 zł

Przedmiotem projektu jest budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe o długości 24,16 km. Droga ekspresowa stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T w województwach podkarpackim i lubelskim.

Zakres inwestycji obejmie takie zadania jak: budowa drogi S19 o długości 24,16 km, budowa 3 węzłów drogowych w ciągu S19, budowa 2 Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) kategorii I, remont istniejącego odcinka drogi krajowej nr 19 o długości ok. 9,63 km, budowa ekranów akustycznych, urządzeń organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego, budowa infrastruktury dla ruchu pieszego i rowerowego, budowa mostów, wiaduktów, budowa przepustów i przejść dla zwierząt.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
kruger

Na początku tego roku nasze zadłużenie rosło szybciej niż PKB te pożyczone pieniądze są konsumowane a nie inwestowane - jest to modelowy przykład państw peryferyjnych oszołomionych nagłą manna z nieba. Piękne słowa premiera o ekonomi innowacyjnej o robotyzacji nie znajdują pokrycia w danych. Wydajność pracy wciąż jest na poziomu 70% średniej UE, jeżeli chodzi o innowacyjność jesteśmy na 4 miejscu od końca. Polska osiągnęła najwyższy stopień na świecie wydatków socjalnych w relacji do SIŁY NABYWCZEJ. Wyżej niż fracja czy szwecja i warto o tym mówić. Ceny Energi są również jedne z najwyższych w europie w stosunku do siły nabywczej. przekładając to na polski za 1 euro Niemiec czy francuz kupi więcej prądu niż typowy polak. Tani pieniądz (mateuszek o tym mówił) nakręcał wzrost gospodarczy ale też nakręcał oczekiwanai społeczne to jest tzw dobrobyt na kredyt. Co gorsza wraz z dobrobytem rosły ambicje rządzących przypisujących sobie magiczne zrządzenie cudu troche jak za Gierka. Politycy zamiast inwestować w gospodarkę inwestowali w elektroat kupując głosy. Tak samo jak na węgrzech, brazylii czy turcji. Na węgrzech tani pieniądz pozwalal Orbanowi wykupywac telewizję, banki media. Głowy ekeonomistów ostrzegających przed sojcalny rozdawnictwem, rozmontowaniem mechanizmów stabilizacji walutowej giną w pomrokach mlaskających i konsumujących przy tym narodowym cudzie. Keidyś przyjdzie nam żałować te 5 minut i te tanie pieniądze które przejadamy i nie dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego z gosp. pracochlonnej do gosp. innowacyjnej.
Nie mamy 8% nadzyżki budżetowej jak niemcy. nie mamy silnej waluty jak szwajcaria i mocnej gospodarki jak usa. Nie mamy nic co by mogło nas chronić przed wstrząsem. Przez 4 lata umacniali nad w przekonaniu ze posiedli tajna miksture dobrobytu, nagle widmo stagnacji (kaczynski w sejmie) niweczy wszystko. Rządzący wpadaja w panikę.zwykle zaczyna się to do szukania pieniędzy gdzie najlatwiej po nie sięgnąć czyli pieniądze zamożnych, podwyżka alkoholu papierosów (to już przerabialiśmy) . ale tam gdzie najłatwiej po nie sięgnąc najlatwiej jest je ukryć. Pensje pod stołem papierosy z przemytu czy samogon.
Polecam portal SpotData.

manukun

@tylkopis
Ja wiem, towarzysze partyjni mają w dupie interes mieszkańców i nie interesuje ich rozwój miasta, tylko kasa na koncie. Mieszkańcy całego regionu są jednak żywo zainteresowani przebiegiem S74. Szczególnie ci szukający budowy domu. Oczywiście partii to nie interesuje, więc kolejne domy powstają na przebiegu ekspresówki, a gminy wydają miliony złotych na infrastrukturę niedostosowaną do nowego układu drogowego.

~Lobo

znawca, edek, rzecznikKS, czy jak się tam jeszcze podpiszesz. Spadaj obciągać Nadbereżnemu, bo tylko do tego się nadajesz, pederasto.

wopin

A czy to jest inwestycja czy kolejne wydawanictwo

wopin

A czy to jest inwestycja czy kolejne wydawanictwo

~znawca

Jak widzę te rozwiązanie na tym zdjęciu tej ekspresówki to powiem tak nasze miasto to już 22 wiek.

~znawca

Jak widzę te rozwiązanie na tym zdjęciu tej ekspresówki to powiem tak nasze miasto to już 22 wiek.

~Lol

A ja tam się nie cieszę z planowanej budowy S74 to jakiś idiota planuje ! Czemu tu nie piszą o planowanym jej przebiegu ?

~buhahaaa

manekin ,maniek czy kregur to "ludowcy" ryżego donka tfuska.

~killer

Zabić Kaczyńskiego!

~pytanie

Mam pytanie. Czy prezydent miasta, który brata się ze stadionowymi badytami(kibolami), jest do końca zdrowy psychicznie?

~tylkoPIS

DO MANEKI, HEJTERZE CZY CHOC RAZ NAPISZESZ COŚ POZYTYWNEGO O NASZYM MIEŚCIE. BO PRAWIE WSZYSCY SIĘ CIESZĄ NASZYMI INWESTYCJAMI A TY CIĄGLE GĘGASZ OD RZECZY.

manukun

Wystarczyło kilka nieprzychylnych komentarzy, żeby klakierzy partyjni wyszli z szafy i zaczeli pluć jadem. No ale poparcie Nadbereżnego i Webera maleje, więc klepią komentarze o autostradzie na Śląsku, bo te na Podkarpaciu wciąż nie powstają. Partia obiecuje i gada w kółko o wsparciu, a efektów brak. Ciekawe, kiedy w końcu przyznają, że S19 jest opóźniona o kilkadziesiąt miesięcy z przyczyn politycznych?

Tak jak kruger napisał, obwodnica Lublina od rozstrzygnięcia przetargów do oddania do użytku potrzebowała 3 lat. Tyle samo czekamy, żeby rząd w końcu zaczął budowę S19 Lublin- Rzeszów. Przypomnę, że w tym roku cały odcinek miał być na ukończeniu.

Tyle samo opóźnienia ma nowy przebieg dk77 obok stalowej woli i niska, szumnie nazywanej obwodnicą. Nie wspomnę o braku działań przy budowie mostu na Sanie obok Vivo, modernizacji linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska czy ustaleniu lokalizacji S74 w naszym regionie. Te projekty są ciągle odkładane w czasie, chociaż nie ma żadnych ku temu powodów. Jak miasto ma cokolwiek planować na przyszłość, szczególnie układ urbanistyczny Stalowej Woli, skoro nieznana jest dokładna lokalizacja, termin ani zakres prac. Od kilku lat dalej nie wiadomo, czy łącznik z S74 będziemy budować od wschodu czy od zachodu. Od kilku lat dalej nie wiadomo, czy pociągi dalekobieżne z Lublina do Krakowa będą zatrzymywać się w Charzewicach, czy pojadą przez centrum Stalowej Woli i dalej nową linią kolejową do Rzeszowa.

Za to działacze z partii grzeją się w świetle kamer nawet przy otwarciu placu zabaw czy sklepu osiedlowego...

~wielki

Do marianka, już większej glupoty nie dało ci się wypocic,cała POLSKA się z takich kretynów śmieje a ty robisz za użytecznego idiote. PAŁO to tylko polski przemysł pozamykało i na polski rynek sprowadzili zachodni interes. Co do dróg i autostrad to nie PAŁO budowało te drogi to polscy podwykonawcy budowali te drogi do dziś nie widzą za to pieniędzy bo ich wykolegowali ci co wygrywali przetargi a wygrywały zagraniczne firmy budowlane. To PIS wykonuje w POLSCE największe inwestycje takie jak przekop wiślany, czy centralne lotnisko czy tunel między SZCZECINEM a ŚWINOUJŚCIEM. A PAŁO utrudnia jak może PISowi , żeby PIS nic ne zrobił dla POLAKÓW i POLSKI bo PAŁO wie że im więcej PIS zrobi dla POLSKI i POLAKÓW to będą rządzic do końca świata i jeden dzień dłużej.

~klerr

Podla zmiana konczy tylko te inwestycje co za PO zaczęto !

~klerr

Podla zmiana konczy tylko te inwestycje co za PO zaczęto !

~klerr

Podla zmiana konczy tylko te inwestycje co za PO zaczęto !

~E2rwpg

Manius tobie peło zrobiłp szambo w glowie

~jkl

Jeszcze jeden przykład budowania za PO: nasza elektrownia gazowa co nie działa do dziś.

~jkl

Marianie. PO budowało przemysł i drogi? Od kiedy? Chyba zamykało kopalnie stocznie, nic im się nigdy nie opłacało. Budowali drogi, że podwykonawcy byli okradzeni. Zadłużenie wzrosło przez 8 lat z 300 mld do 1 bln i to jest taki sukces?

~Marian

Przynajmniej są. Bo teraz jak by się dało to by rozdali żeby poparcie kupić. A co do opłat wcale się nie zdziwię że niebawem jeszcze podrożeją.

~DO HEJTERÓW

Tym co tak chwalą PO przypomnieć należy że ostatni odcinek autostrady na Euro 2012 został ukończony w 2018 roku!
O cenach za przejazdy nie wspomnę bo to ultrazłodziejstwo!
Za cenę 1 przejazdu, w Szwajcarii jeżdżę autostradami ROK!

~Marian

Niema się co czarować. PO budowało przemysł i drogi. PiS jedzie na urobku który już prawie rozdał. Większość tych dróg to umowy z czasów PO. Fajnie jest móc dawać na lewo i prawo jak robi to PiS . Ludziom się to podoba bo większość patrzy ile dostaje teraz a nie ile może mieć za 5 lat.

~wiemy

Do kruger , gorzej skompromitowac już sie nie dalo tobie hejterze. Co do stadionu narodowego to już caly świat się śmieje z tego stadionu bo najpierw tam był basen a teraz jest lodowisko [oglądałeś ostatni mecz POLSKI z SŁOWENIĄ co tam na tym stadionie się działo]. Cały ten stadion PIS będzie przebudowywał a wydano na jego budowe majątek [miliardy]. A jeszcze gorzej z tymi kawalkami autostrad co zrobili bo na odcinku z WARSZAWY do ŁODZI zrobiono po 2 pasy po obu stronach i PIS teraz dobudowuje po jednym pasie z obu stron. Nie zapomnij hejterze że większośc autostrad to pobudowały prywatne konsoria jak n A4 odcinek KRAKÓW - KATOWICE . Czy na A2 odcinek między ŁODZIĄ a POZNANIEM zbudował KULCZYK. Ale ty jesteś za ciemny , żeby takie rzeczy kumac.

~tryf

dziadek tam na wschodzie wybudowanie drog = szybsza ucieczka mlodych do bardziej rozwinietych i lepiej zorganizowanych regionow - tam zapoznienia siegaja czasem czasow zaborow i gdzie w miescie byl jeden gosciniec z klepiska plus dol w ziemi na fekalia i sklep z octrem slonina i gorzala - najlepiej widac to na mazowszu gdzie rozwinieta i zgarniajaca smietanke z kraju warszawa i okolice kontrastuja z reszta prowincji gdzie do tej pory wsie wygladaja jak carskie siola lekko omalowane z frontu bejca i pastelem a jedyna droga przypomina carski gosciniec obciagniety smola i chrustem..

~dziadek

peło postawiło na wschodzie krzyżyk ....koniec inwestycji i całkowity marazm.Inwestowali tylko jesli juz to tylko na zachodzie a reszte najnormalniej rozkradali. Teraz jest prawdziwa zmiana i zmienia sie strategia rzadzenia. Tylko PiS może to zrobić i zrobi pomimo że rzucaja im kłody pod nogi. Kruger najnormalniej w swiecie pie...dolisz banialuki i sam o tym wiesz co najgorsza....jak Judasz , ale to twój problem.

kruger

No ciekawe to jest co piszesz... Kto Ci wbudował autostrady (ile wybudowalo pis?), s-ki, stadiony na euro, orliki (2600szt) rozbudowa 10 lotnisk, zakupienie leosiów i rosomaków, prawie 13 tys km sieci szerokopasmowego internetu żebys teraz mógł takie głupoty wypisywać i można tak jeszcze wymieniać. W zamian dzisiaj mamy rozdawnictwo w imię tego że niby nas stać. Daje się dziadkom i nierobom zamiast zainwestować to w nas i w naszą przyszłość - bezpieczeństwo i opiekę. Program 500+ nie spełnił swojej podstawowej funkcji - funkcji reprodukcyjnej, a stał się narzędziem do kupowania głosów. Powiesz polska pięknieje za czasów PiS. Powiem Ci popatrz przez okno na tą otaczającą nas szarość i ten smród lecący z kominów z którym nikt nic nie robi. Dlaczego przyszłość Ursusa wisi na włosku a Pesa ledwo żyje mimo nacjonalizacji? To jest kradzież pieniędzy.

kruger

No ciekawe to jest co piszesz... Kto Ci wbudował autostrady (ile wybudowalo pis?), s-ki, stadiony na euro, orliki (2600szt) rozbudowa 10 lotnisk, zakupienie leosiów i rosomaków, prawie 13 tys km sieci szerokopasmowego internetu żebys teraz mógł takie głupoty wypisywać i można tak jeszcze wymieniać. W zamian dzisiaj mamy rozdawnictwo w imię tego że niby nas stać. Daje się dziadkom i nierobom zamiast zainwestować to w nas i w naszą przyszłość - bezpieczeństwo i opiekę. Program 500+ nie spełnił swojej podstawowej funkcji - funkcji reprodukcyjnej, a stał się narzędziem do kupowania głosów. Powiesz polska pięknieje za czasów PiS. Powiem Ci popatrz przez okno na tą otaczającą nas szarość i ten smród lecący z kominów z którym nikt nic nie robi. Dlaczego przyszłość Ursusa wisi na włosku a Pesa ledwo żyje mimo nacjonalizacji? To jest kradzież pieniędzy.

~Kokh

Niech budują będzie łatwiej się jeździło

~Etopirynek

Za PO obiecywali i nic nie budowali z roku na rok przekładano wszystko. Okradali ludzi z pieniędzy żeby jakoś się utrzymać.