Wielkie ćwiczenia w stalowowolskiej komendzie

Image

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli zostały przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem "EGIDA-19". Uczestniczyło w nich 20 rezerwistów posiadających nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem rezerw osobowych Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, przewidzianych do militaryzacji w razie zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub w czasie wojny.

O godz. 7 do stalowowolskiej komendy stawiło się 20 rezerwistów. Po dopełnieniu wszelkich formalności, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Janusz Śnios przyjął meldunek o rozpoczęciu ćwiczeń.

Podczas ćwiczeń rezerwiści mieli okazję poznać podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych, a także w sposób praktyczny mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część wykładów poświęcona była omówieniu roli Policji w systemie obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz zadaniach, obowiązkach i uprawnieniach osób, którym zostały nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostce zmilitaryzowanej Policji. Rezerwiści przyswajali także wiedzę z zakresu ochrony informacji niejawnych, działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zasad, przypadków i sposobu posługiwania się bronią palną oraz paralizatorem. Ponadto, dzięki współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Stalowej Woli, rezerwiści mogli oddać po kilkanaście strzałów z broni pneumatycznej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia o ukończeniu ćwiczenia "Egida-19".

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jusek

To nie jest wymysł zwykłych policjantów z KPP w Stalowej Woli,pełniących codziennie służbę.
Po prostu ktoś z ich miejscowego kierownictwa realizował wytyczne KGP a potem z KW w Rzeszowie.
Rozmawiałem ze znajomym policjantem.
Ogólna opinia o kadrze jest delikatnie mówiąc-"znów im odyeb@ło",- "na koniec roku brak kasy na materiały biurowe,ale na "szopkę" są".
Nie ma pieniędzy na profesjonalne strzelanie z ostrej amunicji,ale śrut do wiatrówki jest kilkadziesiąt razy tańszy.

~milicjant

Ujokam
Jak nisko trzeba upaść, żeby zostać policjantem?


jak nisko trzeba upasc, by najpierw pisac takie posty, a jak ci cos ukradna, lub bedziesz mial kolizje to pierwszy polecisz po pomoc.

no chyba ze ty z tych co maja lepkie raczki ..

Mariusz77

To się chłopiny naćwiczyli . Za tak nadludzki "wysiłek" zapewne dostaną odpowiednie premie oraz nowy aprzęt na komendę w postaci nowych foteli i leżanek bo stare już opasłych cielsk nie wytrzymują .

~Ujokam

Jak nisko trzeba upaść, żeby zostać policjantem?

~Biuokoil

Psów tresura smiech2

~pytanie

Mam pytanie. Czy prezydent miasta, który brata się ze stadionowymi badytami(kibolami), jest do końca zdrowy psychicznie?

~Jony 11

Walterami beda bronic ojczyzny hehehehhe od obrony jest wojsko a nie policja. W czasie konfliktu zbrojnego wszyscy zolnierze wiedza co sie robi z policja

~komendant

Nie,dzisiaj Marka nie było,pewnie ma nocny dyżur

~ola

Niech cwiczą biegi bo spaślaki marne kondycje mają. Nie dogonili mnie jak mi mandat chcieli wlepić za przechodzenie przez tory koło hali. Trzeba cwiczyć.

~Prokuratura

Niech lepiej się wezmą za robotę bo jak narazie to ja pracuję na tych nierobów z milicji za komuny by ich szybko nauczyli banda nierobów

~Hehe

Ćwiczyli szczekanie milicjanty

~Tata

Marek był???