Rozświetlone Duże Planty w Nisku

Image

Celem modernizacji oświetlenia ulicznego wokół „Dużych Plant” była chęć zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, poprzez wymianę oświetlenia starego, sodowego na energooszczędne typu LED. W konsekwencji to przedsięwzięcie ograniczy emisję dwutlenku węgla (CO2) i umożliwi uzyskanie efektu ekologicznego i ekonomicznego.

Wymianą zostały objęte oprawy i słupy zlokalizowane w okolicy Dużych Plant w Nisku. Inwestorem była PGE Dystrybucja S.A Rejon Stalowa Wola. Latarnie są własnością PGE Dystrybucja. Przeprowadzone zostały ustalenia pomiędzy Inwestorem a Gminą Nisko, co do zakresu wymiany oraz wyglądu.

Dotychczas teren oświetlany był ze starych opraw sodowych o różnych mocach od 70 do 150 W. Oprawy sodowe były mocno wyeksploatowane, klosze i odbłyśniki częściowo utlenione i zabrudzone. Nowe lampy posiadają moc 70W i są wykonane w technologii LED. Zostały również wymienione w tym zakresie słupy. Przedsięwzięcie to poprawiło wizualnie i stylistycznie centrum miasta. Wymieniono w sumie 18 słupów i 26 opraw.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.