Nowy sprzęt medyczny trafi do niżańskiego szpitala

Image

19 listopada 2019 r. w Warszawie, Starosta Niżański Robert Bednarz podpisał umowę z Ministrem Sprawiedliwości, którego reprezentowała Urszula Dubejko – Dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości, o powierzenie realizacji zadań jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

W ramach umowy Powiat Niżański zrealizuje zadanie w postaci zakupu następującego sprzętu i aparatury medycznej dla SPZZOZ w Nisku: aparat do znieczulenia, respirator stacjonarny, dwadzieścia materacy przeciwodleżynowych, dziesięć łóżek rehabilitacyjnych oraz dwa wózki do transportu pacjentów.

Zakupiony sprzęt i aparatura medyczna zostanie przekazany dla SPZZOZ w Nisku na wykonanie jednego z głównych celów Funduszu Sprawiedliwości, tj. pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom oraz osobom im najbliższym.

Zakup sprzętu umożliwi ratowanie życia ofiar wypadków, zwłaszcza komunikacyjnych poprzez wsparcie podtrzymywania funkcji życiowych pacjentów, wspomoże rehabilitację pacjentów po leczeniu urazów, w szczególności poprawi się szybkość transportu pacjentów w ramach bloku operacyjnego oraz z oddziałów szpitalnych do pracowni diagnostycznych. Szybka i skuteczna pomoc poszkodowanym, zmniejszy negatywne skutki popełnionych przestępstw, a przede wszystkim umożliwi ratowanie życia i zdrowia poszkodowanym.

Planowany całkowity koszt zadania wyniesie 505 tys. zł, z czego 1 % stanowi wkład własny Powiatu Niżańskiego, a pozostała część to środki pozyskane z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pacjent

Czy to aby napewno ma być realizowane w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości?

Byłem przekonany, że Fundusz ten jest przeznaczany na zupełnie inne cele.

Oczywiście jestem za inwestowaniem w szpital w Nisku gdyż stalowowolski sprawia wrażenie jak by był już tylko na pokaz. Sprzęty owszem nowe ale nie działają a tym samym w razie pomocy to nie uzyskasz tylko odeślą ewentualnie do Niska. Tam przynajmniej nie obowiązuje kolorowy system oczekiwania na pomoc - procedura medyczna, którą lekarze ratunkowi stosują do segregacji pacjentów. Najcięższym przypadkom, których życie jest zagrożone, przydzielany jest kolor czerwony. Dalej, mniej pilne przypadki to kolor pomarańczowy, następnie żółty, zielony i niebieski. Dwa ostatnie oznaczają pacjenta, który nie wymaga szybkiej interwencji, a czas oczekiwania może wynosić nawet do 12 godzin.

Beznadzieja ale przyznam, że bardzo sprytny sposób by ograniczyć tłumy na SORze bo kto już to przerabiał w STW to w razie konieczności szuka pomocy w innych pobliskich miastach.

~Woberek

Strasznie ktoś tutaj boi się Marcina Warchoła , który wszystko załatwia dla naszego regionu !!!
Brawo Marcin takich ludzi potrzebujemy

~mil

Napiszcie prawdę że pieniądze załatwił Warchoł