Banery wyborcze już powinny przestać szpecić miasto

Image
Zdjęcie wykonano 19.11.2019 r.

Minął już ustawowy czas na to, by komitety wyborcze usunęły plakaty, banery wyborcze z przestrzeni miasta. W dalszym ciągu w niektórych miejscach można jeszcze zobaczyć materiały reklamowe. Czy ktoś poniesie za to konsekwencje?

30 dni na usunięcie plakatów wyborczych

13 października br. w naszym kraju odbyły się wybory parlamentarne. Na długo przed nimi w całym mieście pojawiły się plakaty, banery, samochody wyborcze oklejone twarzami osób chętnych zasiąść w parlamencie. Do naszych skrzynek pocztowych trafiło wiele ulotek z programem lub chociażby tylko wizerunkiem i numerem na liście kandydatów startujących do Sejmu lub Senatu, ale…[/p]

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie plakaty, banery powinny zostać usunięte w ciągu 30 dni od daty przeprowadzenia wyborów. Po tym terminie można zgłosić fakt niestosowania się do zasad do władz miasta. Ze strony gminy komitety mogą zostać upomniane i wezwane do posprzątania po sobie bałaganu. Komitet, który się z tego nie wywiąże może dostać mandat w wysokości między 20 a 500 zł. Jeśli te działania nie pomogą gmina zobowiązana jest do usunięcia materiałów wyborczych na koszt konkretnego komitetu.

Jak wykorzystać niepotrzebne banery?

Po wyborach bilbordy wyborcze nie są nikomu potrzebne. Ze względu na informacje jakie tam zostały podane nie będą mogły być wykorzystane w następnych wyborach. Zamiast je wyrzucać lepiej dać im „nowe życie” i przekazać np. schroniskom dla zwierząt. Materiał, z jakiego zostały wykonane, doskonale nadaje się na osłony przed zimnem i wiatrem w kojcach, legowiskach, budach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mieszkaniec

Kiedy wreszcie miasto zajmie sie sprzątaniem na os.Hutnik.Trawniki koszone tylko raz , liscie nie grabione ani razu.Kto za to odpowiada i kto podpisuje faktory za sprzątanie tego regionu.

~toto

Banery wiceministra od (niby)sprawiedliwości wiszą jeszcze dość gęsto a to za sprawą, że było ich mnóstwo więc trzeba teraz czasu by je sprzątnąć. Kto bogatemu zabroni by sobie jeszcze powisiał?

~Jacek

Banery wiszą, bo za kazdy dzień jest włączany do faktury i jest to przykład jak się zarabia na wyborach nawet po wyborach.

~Pytanie

Mam pytanie. Czy prezydent miasta, który brata się ze stadionowymi badytami(kibolami), jest do końca zdrowy psychicznie?

~mula

Duzych rozmiarów baner wisi z podobizną dr. hab. Marcina Warchoła przy ulicy Przemysłowej. On może jeszcze wisieć bo to wicemister...

~mieszkaniec

to jest ten co zaklejal nawet swoich kolegow? Jego juz cgyba w PO nawet nie ma bo wielka byla awantura o tego Pana zeby go usunac z partii. Chyba to jest on.

~adadad

To właśnie widać jak warto wierzyć PO-wcom!

~,,,,,,,,,,,

Na Sagatowska stop to Katarzyna Osmala Trygar duzo na koncie spraw karnych nie liczy sie

maszynista

Plakat Lucyferiusza i Webera straszy przy kosciele Opatrzności na Poniatowskiego.Ile można sie gapić na tą mordę jak jedzie się autem.

~obywatel

miałyby psy na co szczyć :-)

~Monia

Jak najbardziej zdjąć i oddać do naszego Przytuliska tam na pewno będą wykożystane jak trzeba

~Rodak

Koalicja Obywatelska zapłaciła za umieszczenie i za zdjęcie swojej reklamy właścicielowi tego stałego miejsca reklamowego. Skoro nowych zleceń brak to wisi nadal poprzednie. Lepiej wyglądałoby obdarte tło czy reklama majtek?

kacper11

chetnie wykupie miejsce na tym bilbordzie

~Karlay

Billboard był zapewne wynajęty na 30 dni, bo zazwyczaj tak się robi. Jeśli nikt nowy nie wykupił tego miejsca billboardowego to taka treść jaka jest na zdjęciu może wisieć nawet i rok.

A tak w ogóle to billboardy z PiS również wiszą w wielu miejscach. To zdjęcie jest wyjątkowo bezczelne, gdyż ma od razu zarzut kierować wobec Koalicji Obywatelskiej, więc redakcja powinna trochę przemyśleć to...

~do Pepsi

A to ładnie wyglada w mieście?

Pepsi

Hehe i oberwało się oczywiście chłopinie z KO do tego na billboardzie, za który pewnie zapłacił i nikomu do tego co i ile na nim wisi.

~Ehhh

To jest billboard i może wisieć cały rok ponieważ się za niego płaci