Zalew w Podwolinie w końcu do realizacji

Image

W Urzędzie Gminy i Miasta Nisko 19 listopada podpisano umowę na realizację ogromnego zadania jakim jest zagospodarowanie zbiornika retencyjnego w Podwolinie. Kilkunastomilionowa inwestycja będzie wykonana w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie gminy i miasta Nisko w obszarze degradacji społecznej, technicznej, gospodarczej i przestrzenno – funkcjonalnej”.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Maria Nabrzeska Skarbnik Gminy i Miasta Nisko oraz Krzysztof Koc Przedstawiciel Wykonawcy – Firmy ZRB KOREM Kazimierz Koc Spółka Jawna z Jeżowego.

Realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie zbiornika Małej Retencji na potrzeby społeczne i turystyczne" to koszt w wysokości 11 660 000 zł, w tym dofinansowanie z RPO WP na lata 2014-2020 w wysokości 5 415 955 zł.

W ramach projektu przewiduje się wykonanie kąpieliska (wieża ratownika, boje, łódki ratownika) oraz wybudowanie mola przy kąpielisku, budowę budynku gastronomiczno-handlowego na potrzeby działania spółdzielni socjalnej, budowę budynku sanitariatów i przebieralni, budowę budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, parkingów wraz z drogami dojazdowymi (176 miejsc postojowych w tym 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych), budowę chodników i placów, budowę mostu na wyspę, pomostów, kładek, wieży widokowej na wyspie i kolejki tyrolskiej. Zostanie ponadto utworzona strefa aktywności rekreacyjno-sportowej obejmująca boiska do gier zespołowych takich jak koszykówka i siatka plażowa, park linowy dla dzieci, park linowy dla dorosłych, ścianki wspinaczkowe, plac zabaw, zespół torów rowerowych. Realizowany będzie cały zakres dotyczący elementów małej architektury czyli ławki, kosze, altany grillowe i widokowe, przebieralnie ślimakowe, stojaki rowerowe.

Planowana realizacja projektu ma potrwać do końca listopada 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~meduza

stroje kąpielowe jeśli już...

~do kineman

Raczej ta woda po prostu brudna z osadem bo borowinowej ona nie przypomina. Tylko stroje kompielowe szarzeją od tego syfu.

~Kineman

Jak będą zarybiać, to oby przypadkiem nie zarybiali piraniami. Czasami lubię sobie pomoczyć stópki na tym zalewie. Woda brunatna, ale podobno zdrowa, Borowinowa. Ahoj!

~Tomek

Ciekawe czy oczyszcza zbiornik czy tylko pomosty wybudują bo trzeba by go zarybic glonojadami typu Amur by było czysto przede wszystkim

~do ted1

Będziesz podjeźdźał pod ten osrodek samochodem z zaciemnionionymi szybami i podgladal baby połnagie? Ty zboku!

~ted1

Miejsce w Podwolinie jest przeurocze, kiedy zostanie wszystko wykonane zgodnie z planem będzie coś kapitalnego dla mieszkańców Niska i nie tylko. Jestem całym sercem za tym ośrodkiem wypoczynkowym.

~ile

ile to będzie 15 procen t od 11 660 000 milonow podzielone na 2

~do maly29

Źe niby krasnal , nasz samiec alfa tak czyni?

~iceman

za to mamy tanio wywózkę w śmieci w tym nisku

maly29

Nie narzekają w nisku mają podpierdalacza tzw
Sheryf nagrywa i podpierdal na policję uważajta..Na ulicach i parkingach szeryf w akcji poluje nocą.i dniem

~sfuj chop

nie nażekajta, piniondze bedom z Uni

~bida

Aź piszczy w Nisku ale bida będzie się opalać w pięknym miejscu.

~dodek

A czy będzie bar piwny?