Dziś akcja SMOG

Image

Dziś, tj. 20 listopada w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.

Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~beemwu

Dobrze,że wcześniej napisali to nie jeździłem wczoraj swoim 20 letnim passeratti TDI z przebiegiem 400.000km lub więcej .Dziś jeżdżę i milicji nie widzę.Super że jest strona stalowemiasto

~login

Teraz policjanci beda wącha rury wydechowe zamiast kierowcow?

~Andrzej

Jak ktoś zostanie poddany kontroli to po kontroli niech jedzie na PKS i dzwoni po patrol do sprawdzenia autobusu. Jeśli dyżurny odmówi proszę mu nadmienić że dzwonimy do KWP Rzeszów skarżyć się. Nie misie kilka sekund obsrany dyżurny wyśle patrol na miejscu.

~anka

Niech sprawdzą czym palą na Handlowej i Niezłomnych czy na osiedlu Widok w domkach jednorodzinnych Halmar Pajton itd przecież oni palą śmieciami palstikami i diabli wiedzą czym są bez karni nie da się normalnie oddychać jak się jedzie do pracy i jest niska tem.powietrza

~Kamil1

PKS zawsze przepał miało moze nie dpf, ale doborze cokolwiek.A ty jak masz nowe auto to przepał masz i płać.

~KAWA

niech sprawdzą autobusy PKS-u To są dopiero kopciuchy!!!!

~J 23

A płonącymi wysypiskami śmieci plastikowych z Włoch, Afryki i nie wiadomo skąd jeszcze to się zajęli? Płonącymi w Stalowej też się zajęli?

~Policjant

Ciekawe czy umią się tym obsługiwać

wopin

Statystyki podnosimy nic innego

maly29

Ciekawe mamy pdf.w naszych autach przy wypalaniu świeci się kontrolka wyłania to normalny obiaw.wypalania filtra pdf i co spotyka mnie niebieski i co mam zabrany dokument i co niby mam robić tak jest program robi to sam więc jestem winny zadumie ia A może zdalny to na Auszwic bo to właśnie Niemcy są największymi producentami naszych pdf A może zwale to na 2 wojne swiatowa że te gówno wymyślili Niemcy jej że to jest coraz więcej mamy aut z filtrami pdf nawet w benzynie więc wychodzi na to że zatrzymuje nie policjant i widzi bialy dym z tylu więc mam auto zepsute A filtr się wypala wiesz zabiera dowód dziękuję bardzo :-) paniom za wyciąganie odemnie kasy boję się że z czasem zabrania nam korzystać z aut tylko pozostanie nam rower, mks,auto elektryczne dźwigi napędzane ręcznie o zgrozo i to za- MISKE RYŻU -

~........

owszem tyczy sie pojazdow a ludzi ktorzy sie nie myja osmala

~alicja

Ludzie palą smieci, butelki plastikowe w piecach źe trudno oddychać wieczorem to jest ok, czepiaja sie samochodów.

~~@~@zlopec

Powinni się zabrać za smrodziarzy, którzy mogli by wybrać inne formy transportu ale notorycznie zatruwaja środowisko a to co wyprawiają o godz. 15. w strefie przemysłowej wola o pomstę do nieba. Każdy rowerzysta jest na wagę złota , to niestety gatunek na wymarciu, wszyscy utrudniają życie osobom które korzystają z tego przyjaznego środowisku środka transportu. Czas pomyśleć nad większymi przywilejami dla nich, trzeba ruszyć to opasle towarzystwo, któremu wydaje się że prowadzenie auta to taka wielka sztuka. Wystarczy spojrzeć na nasze ulice ile osób czym się porusza, i nie trzeba Geniusza żeby stwierdzić któremu uczestników i ruchu drogowego jest najlzej, z ludźmi jest jak z prądem elektrycznym, zawsze po jak najmniejszej Lini oporu.

~Mucha ,zaklad

Wystarczy sprawdzić czujnikiem !ale poco ?lepiej sprawdzać biednych kierowców!i dac im mandat !!!!!dlaczego nikt nie sprawdza zanieczyszczeń ,które te zakłady wypuszczają w atmosferę!?!?!?!??!!?

~Mucha ,zaklad

Jak ktos chce sprawdzac smog i zanieczyszczenie to zapraszam na zaklady produkujace felbi!

~Junusz

Precz z dieslami!!!!!!

~Koko

Niech rządzi wasza Koalicja KO co zrobiliście pytam się razem z tym pajacem Bubka i Schetyna wypiepszac do Niemiec , jesteście konfidentami co donoszą na naszą Polskę do Brukseli a wy co ich popieracie to jesteście smiecmi takimi samymi jak oni .Piepszycie a bierzecie 500 plus nie wyciągać rąk a skomlecie jak psy .

~perfect

Ale wkoło jest wesoło, lucek w partii ,edziu w zoo
Jak naprawdę jest - nikt nie wie
ooo

~zlopec

zamiast zabrac się za rowerzystów i pieszych co nagminnie wymuszaja pierszenstwo na drogach to czepiaja się samochodow ktore moze 0,001% powoduja zanieczyszczenie

w tym wypadku trzeba sie skupic na zakladach i domkach jednorodzinnych przede wszystkim !!!!!!!

~Obserwator

A ja się pytam, kiedy w końcu ktoś weźmie się za sprawdzenie i publiczne przyzna, jaki jest realny procent zanieczyszczeń wytwarzanych przez samochody w danym przedziale czasu w porównaniu do zanieczyszczeń wytwarzanych przez zakłady produkcyjne, wszelkiej maści spalarnie, elektrownie, pociągi i samoloty razem wzięte. Podejrzewam, że będzie to niewielki procent.