Czy radni umorzą konsorcjum karę za Skarpę?

Image

Miasto chce umorzyć w 85% zaległości z tytułu kary umownej za nieterminowe wykonanie robót wynikających z zadania „Zagospodarowanie terenu wzdłuż osiedla Skarpa w Stalowej Woli konsorcjum firm. Mowa tu o kwocie 407 tys. 375 zł i 54 gr.

Umowa między miastem a wykonawcą została zawarta 7 września 2017 roku. Konsorcjum stanowił lider- firma z Jarosławia i przedsiębiorstwo z Wiązownicy (partner konsorcjum). Zgodnie z umową skarpa miała zostać zrewitalizowana do 31 lipca 2018 roku. Kara została naliczona, ponieważ konsorcjum nie wywiązało się z umowy w terminie. 24 czerwca 2019 roku wykonawca zwrócił się do Gminy Stalowa Wola o nienaliczenie kary umownej lub w przypadku jej naliczenia- o jej umorzenie. W uzasadnieniu powołał się na: niesprzyjające warunki pogodowe– intensywne opady powodujące znaczne namoknięcie terenu podlegającego rewitalizacji, niekorzystną budowę geologiczną skutkującą okresowymi wysiękami wody ze skarp terenowych, prowadzonymi równocześnie przez innych wykonawców robotami związanymi z budową oświetlenia oraz monitoringu.

Kodeks Cywilny przyznaje dłużnikowi prawo domagania się zmniejszenia (miarkowania) kary umownej, jeżeli zobowiązanie zostało w znacznej części wykonane oraz gdy kara umowna jest rażąco wygórowana. Gmina uznała wniosek za częściowo zasadny. Uznała też, że przedmiot umowy został wykonany, przy czym obarczony był wadami istotnymi, uniemożliwiającymi przeprowadzenie odbioru. Zaproponował też częściowe umorzenie naliczonej kary umownej (w wysokości 85% jej wartości, tj. kwoty 407 374,54 zł) .

Uchwała zostanie poddana pod głosowanie już w tym tygodniu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

Sprawę powinien rozstrzygnąć sąd gospodarczy w Tarnobrzegu. Nie powinna tego robić rada miasta bowiem nie ona zawierała umowę z wykonawcą/cami. Zasłanianie się radą jest w potocznym żargonie nazywane "doopochronem" a jak widać pan LN chce z tego skorzystać!

~wiem

Do manekin, kolejna twoja TOTALNA KOMPROMITACJA bo ja komentuje o ostatnich 25 latach a ty coś wypociłeś o czasach słusznie minionych. Ale pisz więcej takich wypocin ja chętnie się pośmieje z takich trolli jak ty hejterze.

~nap

tragedia ja widze to na codzien dali piasek z piaskownicy jako podklad ta bramka stoi od poczatku tragedia

~maniek

Lucek wytracil resztki potencjalu stalowej. Teraz pozostala stagnacja i upadek. Dobrze ze jemu dobrze z poukrywanym majatkiem. On nic nie ma. Tak jak morawiecki.

~Pomidor

Stalowa Wola to brudna, brzydka i zatruta oparami aluminium dziura. To miasto zasługuje tylko na to, żeby je zaorać i posadzić tu las. Mam nieszczęście, tu mieszkać i gdybym tylko miał taką możliwość, to zrównał bym tą mieścinę, z ziemią własnymi rękami.

maszynista

Nadbereznemu najlepiej wyszło wydawanie kredytów,a jak bank nie chciał pożyczyć to zamieniał obilgacje na kasę.

manukun

O, edziu dalej się kompromituje. Brak wiedzy historycznej dotyczącej historii Stalowej woli aż bije w oczy. Jak można pisać o jakimkolwiek rozwoju za Nadbereżnego, skoro jego osiągnięcia nie stanowią nawet ułamku tego, co się budowało w mieście za czasów prosperity. Biedny funkcjonariusz partyjny, pewnie kazali mu pisać takie głupoty. Większość mieszkańców pamięta oddawanie całych osiedli czy kolejnych hal fabrycznych rokrocznie. Natomiast edziu traktuje mieszkańców jak idiotów, którzy łykną jego wazelinę i propagandę sukcesu.

Nadbereżny może się pochwalić największym ubytkiem liczby ludności w historii. No i największym zadłużeniem przy niemal braku dochodowych inwestycji.

~STW

Kara powinna być! Co za fachowcy robili chodnik nie dając odpowiedniego materiału - niezagęszczając podłoża? Przecież wiadomo że to się zapadnie!!!

~kiki

leming vel inteligent - zawrzyj japę bo ci głupotą jedzie

~leming

Właśnie wrcióciłem z RZESZOWA tym busem z MARCELA i powiem tak , nasze miasto w porównaniu do RZESZOWA to obecnie elita polskich miast. Nie wiem dlaczego hejterzy tak tym RZESZOWEM się podniecają bo ja tam nic ciekawego nie widziałem , może po za tą prywatną GALERIĄ RZESZÓW. W życiu za żadne skarby do RZESZOWA bym się nie przeprowadził , nawet jak by mi ich prezydent mieszkanie własnościowe zafundował.Debile PAN PREZYDENT L. N. już rok rządzi w drugiej kadencji a wy wypociliście [idioto użyteczny wypociłeś pod wieloma nickami] coś o miesiącu miodowym. Ja wiem , że w polityce może byc 100 dni na pokazanie się co kto potrafi ale nie cały rok.

~perfect

Ale wkoło jest wesoło, lucek w partii ,edziu w zoo
Jak naprawdę jest - nikt nie wie
ooo

~Karolina

Pewnie dzięki naszemu prezydentowi rozwalił skarpe zostawili nam syf, wycieki mnóstwo drzew i jest super. Co za narod

~marex

Miesiac miodowy dla Nadbereznego juz sie skonczyl. Teraz zacznie sie chowanie za zastepca. Juz to robi od kilku dobrych miesiecy. Nabral kredytow, wyemitowal obligacje a w skrocie rozwalil miasto. Biada nastepcom. W piatek sesja rady miejskiej. Bedzie plecenie kolejnych banialuk.

~Karlay

Czas miesiąca miodowego obecnej władzy wyraźnie się zakończył... Nie pomogą nawet już zacne imprezy, które zresztą robione na nasz koszt....

~Hela

~ leming to raczej Twoje pobożne życzenia i fantazje. Rzeczywistość jest jednak inna, a Ty pewnie masz coś wspólnego z obecnym samorządem bo ten Twój kult jednostki taki przypadkowy nie jest. Ciekawe jakie masz korzyści z tego bałwochwalstwa. Co Wy byście zrobili bez Tego Lucka ;(

Mariusz77

Zlamasie zarządzający tym portalikiem, dlaczego po raz kolejny skasowaleš mój komentarz ???

Za kolejny bubel w tym beton city jeszcze ktos chce dać nagrodę w postaci umorzenia pół bañki prawie firmie która bubel "zbudowała " ??
Takie złodziejskie i klamliwe mordy na radnych wybierajcie dalej ..

~leming

Do hamaf, hejterze po co się kompromitujesz i ośmieszasz nie tylko siebie ale też meszkańców naszego miasta. Poziom twoich wypocin to obraza mojej inteigencji bo wszyscy mieszkańcy widzą że PAN PREZYDENT L.N. zrobil dla naszego miasta w ciągu 5 lat więcej niż jego wszyscy poprzednicy przez 25 lat. Ale żeby to widziec to trzeba byc sprawiedliwym ale ty hejterze myślisz że jak będziesz obrażał mieszkańców naszego miasta to się komu kolwiek spodobasz. Wypociłeś coś że przyjdzie nowa władza ale chyba za 100 lat a może nigdy.

maszynista

O tak nasza wiocha Stalowa to pipidówka ,ale czego sie spodziewać jak zawsze brakuje kasy na wszystko.Może ktoś porówna zadłuzenie Tarnobrzega z naszym miastem

~Ateista

Stalowa Wola w porównaniu z Rzeszowem czy Lublinem to, zapadła dziura.

~@maszynista

Co komentarz, to głupszy.
Człowieku skończ się kompromitować, albo skończ pić.
Tarnobrzeg to w porównaniu ze Stalową Wolą Czarnobyl.

maszynista

Może ktoś porówna zadłuzenie Tarnobrzega z naszym miastem.Tam już jest panika ,bo są zadłuzeni i nie mają pomysłu.Tam ograniczają nowe budowy ,a u nas jeszcze wydają to co mają.

~Hamaf

Brednie wypowiadane przez Nadbereznego juz dawno zaczely nudzic osoby analizujace jego poczynania. Zadluzyl miasto na ogromna kwote. Pozostala czesc zadluzenia zostala ukryta w spolkach miejskich. On natomiast nadal twierdzi ze jest w porzadku ale trzeba zaciskac pasa. Przy niepopularnych decyzjach chowa sie pod spodnica zastepcy. Jakie to honorowe. Pani Knap najwyrazniej ma gdzies swoja reputacje. Jej sprawa.

Nadberezny bardzo dba o jedna rzecz, o swoj medialny wizerunek zbawcy miasta. Przyjdzie nowa wladza, bo pis nie bedzie rzadzil wiecznie i ci co tu zostana dowiedza sie czego ten pyszniacy sie i laknacy oddania pan nawyczynial. Laczenie roznych podmiotow w jeden to nie jest pomysl na zarzadzanie. MZK juz ma problemy o ktorych mieszkancy nie wiedza. Spoleczenstwo zacznie namacalnie doswiadczac problemow finansowych i wtedy wyjdzie manipulacja wladzy.

~Marek

A co tam miasto zadluzone na pinad 240 mln"naprzyjmowal dzueciak dzieciakow niedouczonych ,nie mieszcza sie w budynku na Wolnosci to siedzą w budynku huty !!! Skandal ze za kasę mieszkancow robi sie dziadostwo w miescie.Zaraz wydrze was z butow jak podniesie scieki.

~Kulf

Najpierw redaktor tego portalu napisał "relację" ze spotkania prezydenta z kibicami na którym nie był.
Teraz kolejny "cudowny" artykuł w którym wprost sugeruje się że kara będzie umorzona, a NIE BĘDZIE.
Co przeczytamy za tydzień? Że ziemia jest płaska?

~Lolek

To moze czynsz mi radni umorza bo place na kupe nierobów ktorzy sa moimi pracownikami ,a pyskate ,a ciagle jskies pisma.SBM to syf !

~Ile

Twu .Ja się pytam co za BARAN to projektował tam zawsze biło źródło wody koło skarpy i to nie jedno Barany Wydymuchy i Pasożydy

~YUKIO

++++++

~Wiem

Ma być kara NIE UMARZANA, prezydent nie podpisał projektu uchwały. Firma ma prawo się o to zwrócić, więc to zrobiła licząc na cud.
Radni nie zamierzają umarzać niczego.
Ale stalowe pisze głupoty.

~Gati

Ostatnie 6 wpisów to to samo IP.
Opozycyjny hejter ze sobą + wpisuje?
Hahahahaha

~Marek

W piątek będzie wiadomo,na sesji rady miasta radni będą głosować.Znając życie zagłosują za umorzeniem kary.
Podobnie będzie z Programem Ochrony Środowiska piszą że były konsultacje a ich nie było.