Stwórz stroik świąteczny z gotowych produktów

Image

Stroiki bożonarodzeniowe wpisały się już na dobre w Polską tradycję przygotowywania dekoracji świątecznych. Można je ustawiać na stołach, parapetach, komodach czy niskich stolikach. Podpowiadamy, jak własnoręcznie zrobić stroik bożonarodzeniowy z gotowych produktów.

Dekoracje świąteczne bożonarodzeniowe – dlaczego warto je robić

Święta Bożego Narodzenia mają w sobie niezwykłą magię. Czekamy na nie cały rok. Niestety świąteczne dekoracje pojawiają się w sklepach już w połowie listopada. To ponad miesiąc, by… zdążyły się opatrzeć. Kiedy ustawiamy w kącie samotną choinkę, nie robi stosownego wrażenia. Dlatego warto zadbać, by w domu pojawiło się więcej dekoracji. To one będą miały za zadanie odczarować i na nowo przywołać tę wyjątkową, nieco tajemniczą atmosferę.

Własnoręczne zrobienie dekoracji bożonarodzeniowych pozwala choć na chwilę oderwać myśli od codziennych trosk, zwolnić tempo i spokojnie zanurzyć się w przygotowania do świąt.

Dekoracje świąteczne bożonarodzeniowe – jak się przygotować do ich zrobienia

Zrobienie stroika bożonarodzeniowego nie jest trudne. Nie trzeba mieć dużego talentu plastycznego, by podołać temu zadaniu.

Przede wszystkim trzeba zaplanować, gdzie będzie stał stroik. Duże wymagają więcej miejsca, najlepiej prezentują się na komodach i stolikach kawowych, które oddamy im w pełne władanie. Te mniejsze możemy ułożyć na parapecie lub wigilijnym stole. Od miejsca, w którym będzie leżał stroik, zależy jego kształt. Wbrew pozorom stroiki nie muszą być okrągłe, choć to najczęściej spotykane rozwiązanie. Jeśli docelowo stroik ma trafić na parapet, może być długi, ale wąski.

Do zrobienia stroika potrzeba niewiele – stabilna podstawa, gałązki świerku lub jodły, ozdobne szyszki, bombki, wstążki lub gotowe kokardy wystarczą, by własnoręcznie zrobić unikalne ozdoby świąteczne.

Stroiki bożonarodzeniowe błyszczące

Srebrno skrzący się stroik bożonarodzeniowy przywodzi na myśl zimową aurę i niemal naturalnie wprowadza nas w atmosferę świąt. Do jego zrobienia, oprócz podstawy (np. patery, na której powstanie stroik) i gałązek przydadzą się srebrne i niebieskie bombki, malowane szyszki i np. ceramiczne śnieżynki. Opcjonalnie, jeśli mamy ochotę, możemy użyć srebrnego brokatu w sprayu do ubarwienia gałązek.

Pierwszy krok to ułożenie i połączenie ze sobą gałązek świerkowych lub jodłowych. Najlepiej zrobić to mocną, zieloną nicią, będzie niewidoczna. Kształt dowolny, byle określony. Bezkształtne stroiki nie są ładne. Na gałązkach układamy kompozycję z bombek i szyszek. Jeśli mamy chęć, możemy w centralnej części ustawić świecę. Ale uwaga! Jeśli ma być zapalona, trzeba ją dobrze zabezpieczyć, bo igliwie jest łatwopalne.

Stroik nie musi być duży. Ten mały zmieści się nawet w szerokim kielichu lub miseczce na owoce.

Stroiki bożonarodzeniowe pachnące

Święta mają swój zapach. Pachną cynamonem, migdałami i pomarańczą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tak właśnie pachniał stroik. Zamiast szyszek i bombek można użyć orzechów i niedużych pomarańczy lub mandarynek, całość posypać odrobiną cynamonu. Dopełnieniem dekoracji będą ceramiczne figurki przedstawiające Mikołajów lub renifery. Dla lepszego efektu owoce można przekroić. Trzeba tylko pamiętać, że taki stroik ma bardzo krótki żywot. Pomarańcze najlepiej zjeść i zastąpić nowymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.