Klimaty SDK

Image

17 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Wrońskiego „Klimaty SDK”. Impreza zgromadziła wiele osób, wśród nich znaleźli się pasjonaci fotografii zajmujących się robieniem zdjęć zarówno zawodowo, jak i amatorsko.

Jak podkreślił dyrektor SDK pomysł na stworzenie wystawy związanej z działalnością domu kultury powstał niedawno.

- Stało się tradycją, że z okazji fiesty (Fiesta Harmonica Festival- dop. red.) przygotowujemy wiele atrakcji m.in. zdjęcia. Powstał pomysł, aby z okazji pięciolecia imprezy zrobić taką ekspozycję o artystach, którzy w niej uczestniczyli, o tych klimatach. Poszliśmy dalej z tym pomysłem, by nie tylko robić zdjęcia, które dokumentują to wydarzenie, ale potraktowaliśmy temat szerzej. Wystawa nosi nazwę „Klimaty SDK”. Może nie udało się na niej pokazać wszystkiego, ale w wielu przypadkach można odczytać, kto jest na tych pięknych fotografiach– mówił Józef Sroka, dyrektor SDK.

Autor wystawy podkreślił, że zdjęcia eksponowane na wystawie obrazują finalny obraz działalności zespołów, solistów, artystów, którzy występowali na deskach Spółdzielczego Domu Kultury.

Podczas niedzielnego wernisażu odbył się też koncert zespołów artystycznych działających w Spółdzielczym Domu Kultury.

Mieczysław Wroński, autor wystawy urodził się w 1947 roku w Rakszawie. Mieszka w Stalowej Woli. Fotografuje od lat 70- tych. Pasjonują go różne tematy fotograficzne. Główne z nich to: sacrum, chasydzi, martwa natura, industria, konie oraz szeroko pojęty reportaż miejski i wiejski. Jest uczestnikiem i laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Jego wystawy indywidualne to: „Pary” (2003), „Cmentarne Anioły” (2004), „Chasydzi” (2005), „Okno na świat” (2006), „Spotkani w drodze” (2010), „Chasydzi- Pielgrzymki do Leżajska” (2013), „Hutnicze impresje” (2013), „Fototematy” ( 2014), „Impresje" ( 2017 ). Jest też autorem zdjęć do albumu „Stalowa Wola”(2006).

Swoje prace prezentuje też na różnego typu wystawach zbiorowych . Aktywnie uczestniczy w pracach Stalowowolskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Animus”. Jest uczestnikiem szeregu plenerów fotograficznych.

Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. W roku 2011 za zasługi dla rozwoju fotografii kieleckiej otrzymał medal OŚ ZPAF. W roku 2016 za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej dostał dyplom Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.