Filip Ciepły nowym dziekanem WNIT

Image

Zgromadzenie Wydziałowe w dniu 15 listopada 2019 roku wybrało na dziekana Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych KUL w Stalowej Woli dr hab. Filipa Ciepłego.

Zgłaszająca kandydata, prof. dr hab. inż. Grażyna Mazurkiewicz-Boroń podkreśliła, że prof. Filip Ciepły przedstawił swój plan działania i wizje KUL w Stalowej Woli, czym tchnął nadzieję i optymizm w całe środowisko, a czego owoce już się pojawiają.

Dziekan Filip Ciepły podziękował za zaufanie i poprosił o wspólną pracę na rzecz Wydziału KUL w Stalowej Woli.

Rektor KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, gratulując wyboru, powiedział, że ważne jest, aby pod nową ustawą o szkolnictwie wyższym, nowym statucie KUL, Wydział wskoczył na nowe tory rozwoju, a władze rektorskie poprą wszystkie dobre poczynania. W tym kontekście wybór na dziekana prof. Filipa Ciepłego uważa za bardzo trafny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~czytelnik

widać, że w wolnym kraju brak wolności słowa. Komentarze są usuwane.

~kruk

Skąd pochodzi Pan prof. Ciepły?

~wyjasnienie

dr hab. to profesor nadzwyczajny, czyli prof. danej uczelni- zrobił habilitację
prof. zwyczajny to profesor nominowany przez prezydenta i tytuł obowiązuje już wszędzie, a nie tylko na uczelni, gdzie dany człowiek zatrudniony jest na etacie.... kiedyś dr hab. był docentem, ale w tej chwili nie funkcjonuje już ten tytuł.

~wiedzacy

@Peters zwykle dr hab jest zatrudniany jako profesor uczelni stad ta nomenklatura

~Heheszki

Nie bylo innej osoby? Szczegolnie z wyksztalceniem technicznym? Co bedzie robil prawnik na stanowisku dziekana wydzialu technicznego? To jest kpina a nie zarzadzanie uczelnia.

~xyz

Kiedyś dr hab. na uczelni, stawał się docentem.

panpikuss

@Peters, do dra hab. stosuje się grzecznościowo zwrot per. prof.

Peters

Dr hab. czy prof.?