Pysznica nie zostanie odcięta od świata

Image

W okolicy mostu na Sanie wkrótce będą wykonywane prace budowlane związane z budową obwodnicy Stalowej Woli. Mieszkańcy Pysznicy nie muszą się jednak obawiać, bo przez kilka miesięcy będą mogli jeździć drogą objazdową.

Początkowo zakładano, że ruch przy moście drogą techniczną zostanie „puszczony” na przełomie września i października. Wykonawca prac przesunął jednak ten termin.

- Na przełomie listopada i grudnia będzie wykonany bajpas. Trzeba będzie jeździć ostrożniej. Objazd będzie miał około 400 metrów. Jazda będzie zachowana cały czas. Objazd będzie miał szerokość 5,5 metra, powstanie też ciąg pieszo- rowerowy o szerokości 2 metrów– wyjaśnia Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Droga techniczna ma być wykonana z nowych płyt betonowych i biec prawą stroną wyprowadzając ruch w okolicę bloków na Czarnieckiego. Utrudnienia drogowe mają potrwać 7- 8 miesięcy.

W miejscu gdzie obecnie znajdują się miejsca parkingowe (przed mostem w kierunku Pysznicy) powstanie rondo. Od niego zostanie utworzona droga asfaltowa, która poprowadzi do kolejnego ronda, z którym przecinać się będzie obwodnica. W pobliżu mostu ma zostać utworzony także wiadukt drogowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.