Przecięciem wstęgi otwarto odcinek przebudowanej drogi w Pysznicy

Image

W piątek 15 listopada została otwarta po przebudowie droga powiatowa nr 1019R (na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1023R do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1024 R w Pysznicy).

Przebudowany został odcinek drogi o długości 1234 m. W ramach inwestycji wykonano jezdnię o szerokości 6 metrów oraz nowe warstwy nawierzchni. Na przebudowanym odcinku, po lewej stronie, został wykonany chodnik z kostki brukowej o szerokości 1,5 metra. Po prawej stronie powstał ciąg pieszo- rowerowy o szerokości 2,5 m i nawierzchni bitumicznej. W ramach zadania przebudowano 10 skrzyżowań z drogami publicznymi, w tym jedno skrzyżowanie ul. Wolności i Szubargi zamieniono na rondo (z dodatkowym oświetleniem). Ponadto w ramach tej inwestycji została wykonana kanalizacja deszczowa, a także przebudowano sieć wodociągową, teletechniczną i gazową.

- Była to bardzo trudna inwestycja, która została wykonana w terminie. Panuje tutaj bardzo duży ruch, a prace były wykonywane cały czas przy ruchu otwartym (wahadłowym). Ta droga cały czas była użytkowana i jednocześnie był prowadzony remont. Mieliśmy założenie, że do końca października droga będzie skończona. Odbiór miał nastąpić do połowy listopada. Wykonawca sprężył się i wykonał wszystko na czas. Zrobiliśmy nawet więcej niż planowaliśmy, wykonane zostały dojazdy. Zostały spełnione życzenia mieszkańców, którzy mieszkają przy tej drodze– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja kosztowała około 5,43 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019”. Resztę wydatków pokrył budżet Powiatu Stalowowolskiego oraz Gmina Pysznica (po 50%).

Starosta Janusz Zarzeczny podziękował wójtowi gminy Pysznicy za współfinansowanie tej inwestycji.

- Bardzo ważne są dwa aspekty, jeśli chodzi o ten projekt. W tym momencie przez całe centrum gminy Pysznicy mamy ciąg pieszo- rowerowy, gdzie wcześniej dochodziło do różnych niebezpiecznych zdarzeń, wypadków, kiedy tego ciągu nie było. Druga sprawa, to to skrzyżowanie w kształcie ronda, które bardzo usprawnia ruch– podkreślił Łukasz Bajgierowicz, wójt gminy Pysznica.

Droga oficjalnie została otwarta przecięciem wstęgi. Aby dobrze służyła i nie było na niej kolizji, została też poświęcona przez kapłana.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@@@@@@

Nowy włodarz a stary bałagan. Kupując działkę z dojazdem można spodziewać się, że dojazd jest drożny. Niestety tylko na papierze. Jadąc od Stalowej przez nowe rondo "na wprost' w kierunku Rudy Jastkowskiej ktoś zapomniał o mieszkańcach. Ale o podatkach pamiętają.

~Pracownik

Co Wy wiecie o takich budowach, jakby była możliwość wykonania tego szybciej to wykonawca zrobiłby to, przecież on ma płacone od wykonania zadania. Specjalnie tego nie przeciągał w czasie.

~Fanntastic

I znowu ten narkoman łeber, się przed kamery pchał. Ciekawe czy zrobił laskę, księdzu? On bardzo lubi uklęknąć, jak jest naćpany i zrobić laskę. Na studiach obciągnął w akademiku takiemu jednemu gejowi, z którym razem wciągali amfe.

~jelov

dzieje się w terenie sliski lanser ma parcie na szkło, propaganda niczym za najlepszych czasów gierka.

~KKK

Taki mały odcinek drogi robili bodajże od maja , ekipa która to wykonywała to takie patałachy ze coś strasznego.. jeden robił reszta patrzyła gorszego debilizmu nie widziałam...

~JAnek

Czym oni się chwalą??! Droga przez całą Pysznice pofałdowana od nowości, a co będzie za jakiś czas?! Porażka.

~Lokalny

A te nowowyasfaltowane drogi koło nowych radnych też będą tak hucznie otwierane

~ziuta

to i śmigus dyngus był...

~do Maciek

Ok, możliwe że pomyliłem miejscowości. Tak czy siak ksiądz nie powinien uczestniczyć (żaden) w takich uroczystościach. Po filmie Kler jakos nie mam do nich zaufania, po filmie Sekielskich tym bardziej. Lepiej niech oni siedzą sobie na plebaniach i nie wkurzają swoim wizerunkiem nikogo.

~Maciek

Media nie pisaly przeciez imieniem i nazwiskiem To ktos naoisal właśnie w glupim komentarzu zupelnie myląc osoby i poszło. I prosze po latach oszczersrwo wraca. Więc zanim cos napiszesz dwa razy sie zastanów.

~grzesznica

Miejsce księdza jest w kosciele a poza jego terenem powinien być zwyklym obywatelem.

~do Maciek

Przecież to media opisywały, chyba nawet Echo dnia

~do Maciek

A to przepraszam tego ksiedza, mosliwe źe jego stroj mnie zmylił

~Podatnik

Inwestycja kosztowała około 5,43 mln zł. Powinna być dobra jakość.

~Kierowca

W życiu nie widziałem, nowej drogi, która była by tak nierówna zaraz po oddaniu. Widać że robiono ją na "odwal się", byle by była.

~Maciek

Ten co oisze o poscigu za pijanym to sobie pomylił Pysznice z Gębowem. A za takia pomylke i używanie czyjegoś nazwiska mozna wylądować w sądzie.

~Postęp

Za Totalnych robili nam imprezy dla Owsiaka, teraz coś dla ludzi.

~Paw

Czy 5 mln. za takie rondo to nie za dużo? Wydaje mi się, że można to zrobić za połowę tej kwoty.

Mariusz77

Naczelny "otwieracz" powiatu a moze nawet i calego podkarpackiego musial czyms podpasc bo tu się nie zalapał do nozycowania ale nic straconego . Łeberek ciął równo wstęgę w Lipie przy otwarciu wyasfaltowanej po 30 latach wiejski:j uliczki ( inwestycja ta jeszcze co prawda nie ukończona ale nie bądzmy złośliwi i nie czepajmy się takich szczególików ) . Lansik był więc dzień bardzo udany .

~Nikt

Byłem tam dzisiaj i mi się podobało.

~do lol

Nie był piechotą a samochodem wial przed patrolem, czy nikt tego nie pamięta?

~do lol

Kilkanaście lat temu gonili tego Kłaka policjanci. Zawalony byl jak stodola ale jakoś wybrnał z tarapatow, nawet dnia w pierdlu nie siedział. I takiego co jest tak skompromitowany pokazuja teraz politycy. Kurła to jest nawet nie śmieszne

~Lol

Ksiądz ty na rodzie nie zawracaj tylko ciofaj::::umiech)))) lovli

~Tomii

Ta woda Swięconą w rękach czerwonych dalej jest nie Swięcona , byłeś w zomo byłeś w ormo teraz jestes za platforma

~Patriota

Tak się zastanawiam czego wstęgą jest zawsze flaga.

~Zorro

Następny projekt dla mieszkańcow ukończony.

~grzesznica

Mariusz, oni nie lubią grzesznic które smieja się z szamanow. XXI w a tu lata batman z miotłą po rondzie. Juź by sobie dali spokoj z tymi klechami na roźnych uroczystościach.

~Myk

Mi tam się podoba.

Mariusz77

Ale cenzura, wycięto sporo komentarzy . Czyzby ktos się zarazil od Lucka Drwala choroba wycinania ??

~Adam

Proszę napisać ile dostał w łapę kapłan za poświęcenie!