Od 101 lat niepodległa i wolna

Image

123 lata walczyli o tę wolność nasi bliscy i ginęli byśmy my mogli bezpiecznie uczyć się, pracować i wychowywać dzieci. Od 101 lat cieszymy się z tej wolności. Po drodze pokonaliśmy okupanta, komunizm, odbudowaliśmy kraj z ruin i zgliszczy i pamiętamy o tych, którym to zawdzięczamy.

11 listopada to nie czas na filozofowanie, na przepychanki polityczne, udowadnianie innym kto ma rację. To dzień, w którym czas zatrzymuje się, by w biało- czerwonej zobaczyć przyszłość. O tym chciałoby pamiętać wielu.

Uroczystości miejskie z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną w konkatedrze z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko oraz służb i klas mundurowych. Później uczestnicy obchodów tradycyjnie przeszli ulicami ks. Jerzego Popiełuszki i 1 Sierpnia na Plac Piłsudskiego. Tam odśpiewano Hymn Polski, miał miejsce Apel poległych i przemówienia władz.

Odbyło się też VII Ognisko Patriotyzmu, podczas którego odśpiewano najpiękniejsze pieśni, te same które zagrzewały naszych przodków do walki o niepodległość. Swoim doświadczeniem artystycznym mieszkańców wspierała Grupa Wokalna „Pałacyk Michla” i Chór Dworski (Męski) pod dyrekcją Edwarda Horoszko. Uczestnikom wydarzenia rozdano pamiątkowe śpiewniki.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.