Za nami 27. Ogólnopolski Bieg Niepodległości

Image

Tradycyjnie już 11 listopada Alejami Jana Pawła II biegli wszyscy ci, którzy chcieli na sportowo uczcić fakt odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem imprezy było uczczenie święta niepodległości RP, upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, głównie mieszkańców Podkarpacia, ale również popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku. Organizatorem imprezy, jak co roku, był Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola.

Do udziału w biegach zapisały się osoby m.in. z takich miejscowości jak: Stalowa Wola, Gorzyce, Rzeszów, Biłgoraj, Kamień, Sandomierz, Tarnobrzeg, Pysznica, Nisko, Nowa Sarzyna, Lipa, Żupawa, Kołodzieje, Nowy Targ, Krzaki, Jelna, Jastkowice, Bukowina, Modliborzyce, Zabrnie, Świlcza, Radzionków, Zaleszany, Janów Lubelski, Łowisko, Zbydniów, Agatówka, Wyszków, Ulhówek, Puławy, Obrazów, Przemyśl, Komorów, Trześń, Jamnica, Jarocin, Przyszów, Majdan Golczański, Przędzel, Kraśnik, Sokolniki, Kępie Zaleszańskie, Bidziny, Ruda, Skorczyce, Ulanów, Olkusz, Cholewiana Góra, Radomyśl, Jasienica, Mostki, Widna Góra, Alfredówka, Stale, Wygoda, Brandwica, Sokołów Małopolski, Jarosław.

Zarejestrowali się również- jak co roku- obcokrajowcy. Ci mieszkają na stałe na Ukrainie (Iwano- Frankiwsk, Melitopol, Łuck, Równe, Czernihów, Winnica, Lwów) i w Rosji (Nowomoskowsk).

Na starcie stanęło około 270 osób w różnym wieku. Wcześniej miały miejsce biegi dzieci.

Zwycięzcy

I miejsce: Iurii Vykhopen (Lwów, 16:07),

II miejsce: Bogdan Dziuba (Stalowowolski Klubu Biegacza, 16:09),

III miejsce: Grzegorz Wójs (Stalowowolski Klub Biegacza, 16:44)

Wśród kobiet najlepsza była Sabina Jarząbek (Kielecki Klub Lekkoatletyczny, 17:37).

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kibic

A czy w tym biegu brał udział jakikolwiek zawodnik STALÓWKI , chocby z zespołu rezerw.?

~leming

Do inteligent, zazdroszcze ci tego maratonu w NOWYM JORKU sam chętne bym wystartował.

~inteligent

Do fakty i siwy , kiedy skończycie się TOTALNIE OŚMIESZAC i KOMPROMITOWAC. Tak powinniśmy zrobic ten bieg na BŁONIACH na tych alejkach, ma na ich przebiegnąc pare tysięcy biegaczy. We wszystkich miastach całego świata takie biegi są organizowane a ulicach miast nie douczeni trolle. Kiedy ostatnio biegłem w maratonie w NOWYM JORKU to wszystkie ulice były zamknięte dla ruchu samochodów. No ale komu ja to tłumacze jak żaden hejter nie ma o niczym pojęcia.

~ziuta

co dajo na mecie że one tak biegno i biegno?

~mieszkaniec

@ehhhhaa. Wszystko idzie na psy. Ale nie ma co sie dziwic skoro organizatorami sa osoby w podeszlym wieku. Pan Aniol juz ma swoje lata. Gdyby nie on to nie bylo by tam niczego. Tak wiec czapki z glow. I jak go zabraknie nie bedzie mial sie tym kto zajac. Jacy ludzie taka organizacja. Chodzi o to ze Prezes Aniol otacza sie osobami ktore maja tyle samo lat co i on sam. A kilka osob wogole nie ma pojecia o organizacji czegokolwiek. Sponsor jest. Dlaczego tak malo daja? Nie wiem? Ale 600zl to zdecydowanie za malo. Nawet 1000zl to wstyd. N atakie miasto jak Stw to zdecydownie za malo

~juanes

@ola. Jest z tym problem ze rozne imprezy nie sa wogole naglasniane w mediach regionalnych. Powstaje nowy Portal. Obiecuje ci ze beda tam informacje co i gdzie sie dzieje w miescie.

~mieszkaniec

@fakty. Jak ci to przeszkadza to wyprowadz sie na wies. We wszystkich miastach w ktorych organizowane sa tego typu biegi mieszkancy nie maja z tym problemu nawet jesli to musza sie z tym pogodzic. Popatrz ze w Warszawie w stolicy jest zablokowana ulica. I to nie jedna tego dnia. A ty masz problem w STW. Widac ze ty jestes flustratem. Tobie wszystko przeszkadza. Mozesz sobie pisac petycje ale i tak nikt cie nawet nie bedzie ani sluchal ani nawet sie toba przejmowal. Pisz sobie gdzie chcesz.

~Poekoed

Odyn ale jesteś pajac

~widziadlo

Trzeba bylo zapytac Nadbereznego i Webera kiedy otworza stadion.Pewnie by uciekali az im sie zelówki by palily.Teraz cztery miesiące będzie stal bezużytecznie stadion a pilkarze dalej przebierac sie na hali i paradowac ulica w przemoczonych szortach.Brak honory i tylko sciema za sciema.

~anaś

Jestem pod MDK.Przed chwilą był hymn.Teraz głos zabrał łeber.Nie mogę hipokryty słuchać a więc spindalam z Pisowskiej imprezy

~ptaku

Szkoda ze tylem nie biegli,bylo by jeszcze glupiej...

~kop

Przejdzcie się na teraz na blonia sucha noga nie pokonasz tego blota po ciężarówkach budujących obwodnice Pysznicy .Tak wlasnie pisowska wladza dba o to co zostało wybudowane i ma sluzyc mieszkańcom miasta .

~Odyn

Zamkneli jedną ulice i psy już szczekają, masakra, naet w taki dzień znajdą się szczekacze. Jeśli biegniesz dla kasy to nie biegaj w STW bałwanie jeden z drugim !!

~ehhhhaa

Bardzo słaby poziom biegu. Ale to wina złego organizowana bieg schodzi na psy! Śmieszne pieniądze dla zwycięzców nędzne 600zł gdzie Rzeszów płaci 3tys.... Nikt nigdy z czołówki tu nie przyjedzie i za dwa trzy lata będzie to bieg bez tradycji już. Słabe zachowanie organizatora.

~zawiedzony

Szkoda,że lucek nie dał przykładu i nie pobiegł.Mógł choć na electric hujajnodze przyjechać i promować ekomiasto

~ola

Dlaczego nie było wcześniej informacji, że bieg się odbędzie? Po co są media lokalne, skoro brakuje takich wiadomości, a specjalnie zaglądałam i na stalowe miasto i na stalowkę i podawano tylko że będzie śpiewanie pieśni patriotycznych, a nic o biegu!

~ola

Dlaczego nie było wcześniej informacji, że bieg się odbędzie? Po co są media lokalne, skoro brakuje takich wiadomości, a specjalnie zaglądałam i na stalowe miasto i na stalowkę i podawano tylko że będzie śpiewanie pieśni patriotycznych, a nic o biegu!

~Patriota

Przeciwnikom niepodległości Polski nawet bieg przeszkadza ale mam zła wiadomośc bieg był jest i będzie zawsze na Alejach Polska silna Bogiem

~siwy

też się podpisze pod protestem

~fakty

No fakt ze ten bieg i i inne imprezy tego typu powinny byc rozgrywane właśnie na błoniach Tam sa do tego warunki,odpowiedni klimat ,nieuciążliwość .Nie rozumie dlaczego ma byc zamykana główna ulica i to krajówka .W następnym roku juz na biurku w GDDKiA będzie wcześniej leżał protest.

~siwy

nie mogli bieć po cudownych błoniach? a nie zamykaja najważniejsza alterie miasta.

wyborca

Bieg super. Było zimno, ale chodzi o to, aby wyjść ze strefy komfortu. Tu wszyscy są wygrani.