Wiesław W.- legenda hutniczej Solidarności usłyszał wyrok

Image

61- letni Wiesław W. to legenda Solidarności w Stalowej Woli. W sierpniu 1988 r. był liderem strajku w HSW. Przyczynił się do upadku komunizmu. Teraz sam usiadł na ławie oskarżonych i usłyszał wyrok.

Wiesław W. to znany w mieście biznesman. Zajmował się między innymi produkcją i sprzedażą stali i wyrobów stalowych w jednej z lokalnych firm, ale popadł w kłopoty. Śledztwo ruszyło w 2015 roku kiedy to inny biznesman zawiadomił organy ścigania, że został oszukany przez Wiesława W., z którym założył wcześniej spółkę. Tarnobrzescy śledczy po dwóch latach śledztwa postawili W. 6 zarzutów, między innymi o fałszowanie bilansów swojego przedsiębiorstwa, które weszło w skład nowej spółki aportem i próbę wyłudzenia kredytu w wysokości 200 tys. zł z SanBanku. Wiesław W. usłyszał łącznie potem jeszcze 11 zarzutów, a wysokość szkody w toku tego śledztwa szacowano na kwotę ponad 2,137 mln zł. Oprócz tego legenda Solidarności miała już na koncie 3 prawomocne wyroki: za spowodowanie kolizji drogowej, nielegalne posiadanie broni, unikanie płacenia podatków i składek ZUS. Dostał też karę grzywny w wysokości 2 tys. zł za przywłaszczenie cudzej korespondencji.

Lokalny biznesman doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem aż u kilkudziesięciu przedsiębiorców. Prokurator z Tarnobrzega przedstawił mu ostatecznie 40 zarzutów. Wiesław W. wiedząc, że nie stać go na dalszą działalność świadomie zamawiał materiały nie mogąc opłacić faktur. Wartość szkód, które ponieśli z powodu jego działań inni przedsiębiorcy wyceniono na ponad 1 mln zł. Udowodniono, że w trakcie swojej działalności posługiwał się fałszywymi raportami i bilansami starając się o pożyczki i dotacje w PFRON, Powiatowym Urzędzie Pracy, Regionalnej Izbie Gospodarczej i SanBanku. Nie wypłacał też pracownikom należnych wynagrodzeń, mimo wyroków w tej sprawie.

Wiesław W. został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Oprócz tego ma zapłacić grzywnę w wysokości 12,5 tys. zł. Ma zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w branży metalowej. Sąd zabronił mu sprawowania ważnych funkcji w branży. Nie może być prezesem, członkiem zarządu czy prokurentem. Wobec 12 podmiotów sąd nakazał mu naprawienie szkód na kwotę ok. 27 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lala

Najgorzej jak z dziada pan się zrobi.

~dziadek

typowa mentalność Polaka,jak sie dorobi to zaorał by drugiego bo już panisko wielkie.
Na zachodzie pokoleniami sie dorabiaja fortun u nas po roku musi być dom ,super fura i wczasy w tropikach.

~Pracownik

Pracowalem kiedys u tego pana dopoki nie przeniosl firmy na przemyslowa byl naprawde wporzadku ale pozniej zrobil sie. z niego biznesmen oelna geba ludzie za miske ryzu pracowali i to jeszcze na raty placil.
Nie jest mi go szkoda bo ten okres mojej pracy okolo 5 lat nie wspominam dobrze ale jest mi go po ludzku zal ze pieniadze staly sie dla niego najwazniejsze. Zadnych zasad moralnosci uczciwosci i tak to upadla legenda. Panie Wiesku pieniadze raz sie ma raz nie rzecz nabyta a z szacunkiem jest juz troche inaczej nigdy go juz pan nie odzyska.

~Krzysiek

Na początku lat 2000 przewodniczący solidarności wyjechał z kochanką do USA , co z nim się dzieje?Wrócił?Też była tam afera z pieniędzmi.
Legendy ...

e2rds

inteligencie wazeliniarzu, ty to nie my, my to my, nie inteligent z baranią głową. Wiesz za co go posadzą, bo był takim inteligentem jak ty.

~poniat80

henio wstyd

~rfnjd

Biedna legenda umiech

~Kamil1

Bieszta kredyty naco chceta . A wnuki będą spłacać. Tak robi się biznes na stołku państwowym. Gierek robił na kredyt słynne 44 miliardy ,teraz 1 bilion 5 miliardów bieszmy kredyty a skończymy jak Grecja i odamy Wawel za dlugi.

~ggg

będzie robił to co umie najlepiej-leżał na styropianie

~prawica

~inteligent debilu narobił tyle złego, niegospodarność wiesz co to jest? w normalnych krajach się za to siedzi

~inteligent

Do e2rds, coś ci się wszystko pomyliło pisząc my mamy bo ja akurat nie mam twojej mentalności i zawsze żałuje poszkodowanych. Nie chce tu nikogo bronic ani bawic się w adwokata ale czy nigdy nie słyszałeś że nie którzy ludzie co siedzą zostali wrobieni i żeby ciebie to nie spotkało. Do głupiego jasia, PAN PREZYDENT L.N. w ciągu 5 lat zrobił dla naszego miasta więcej niż wszyscy jego poprzednicy od 1989 roku razem wzięci. Prawie 20 tysięcy mieszkańców naszego miasta poparło naszego obecnego prezydenta w ostatnich wyborach a ty głupi cieciu wypociny wypociłeś. Wszytkie inwestycje które zrobił PAN PREZYDENT L.N. to na prośbe mieszkańców i gdybyś te swoje brednie mi powiedział prosto w twarz to olał bym cię ciepłym moczem.

~jasio

Mam nadzieje, że i na Nadbereżnego przyjdzie czas i oby jak najszybciej za olbrzymie zadłużenie miasta i inwestycje przynoszące koszty zamiast profitów.

~koliii

Współpracownik Bolka? Pewnie taki sam konfident. Taką świnią trzeba się urodzić, mieć to w genach, wykorzystywać innych ludzi ciężko pracujących na to co mają (niepłacenie zusu (penie pracownikom), zamawianie towaru jak brak kasy na zapłacenie)). Wyrok pozostawia wiele do życzenia. Powinien wszystko odrobić w czynie społecznym. Chyba naprawdę coś jest nie tak z tymi sądami.

~mfw

"Przyczynił się do upadku komunizmu.

Ktoś tutaj upadł na głowę i jej skutki widać do dziś.

~Zenada

Przekrety na tyle kasy,40 zarzutow i tylko 4 lata? Jakby to byl zwykly kowalski to by dostal duzo wiecej. Taka sprawiedliwosc ;)

~Byly

I w końcu dopadła go sprawiedliwość.

e2rds

alumn, powiedz mi dlaczego my mamy taką mentalność, szkoda sprawcy wypadku a nie szkoda poszkodowanych, szkoda gwałciciela a nie szkoda zgwałconej bo przecież sama sobie winna, szkoda oszusta a nie szkoda oszukanych, wszyscy ci osadzeni to tacy biedni ludzie.

Mariusz77

Legenda typu bolek ??

~alumn

Mnie po ludzku jest szkoda Pana Wiesława bo był poczciwym człowiekiem. Wprost mi się nie chce wierzyć, że to jest prawdą! Cztery lata to szmat czasu... Upadek dość dużego zakładu pracy jakim były Zakłady Mięsne w Nisku jak sobie przypominam nie spowodował posadzenia nikogo z kierownictwa, fakt że to nie była branża metalowa.

~dojna zmiana+

Pamiętaj Wiesiek że jak klawisz będzie cię pytał to mu powiedz że chcesz do grypsujących.Wychowek będzie cię namawiał na frajernię ale ty się nie gódż.

~Jacek

teraz czas na sagatowską?

~Kamil1

Tak wygląda Polska rzeczywistość , politycy z Solidarności ustawieni do końca życia , a wy ciemny lud pracujcie za miske ryżu.

~elyty

..można powiedzieć że ci którzy obalali ...komune to wszyscy nieudaczniki i szkodniki np maciorawicz

~Antoni62

Biznesmen z dziada pradziada: pradziad był dziadem, dziad był dziadem a on jest biznesmenem

~poniat80

henio wywieś flagę

~Ciekawy

Elczapo, komu ukradł ten kupon?

~Elczapo

Ukradl kupon totka na milion i nawet tym nie potrafil obrucic

~Hehehe

Prawdziwy polski byznesman ;D

~Koko

Motto NARESZCIE SAMI ZOSTALIŚMY ZŁODZIEJAMI to jest prawdziwe .

~Koko

Motto NARESZCIE SAMI ZOSTALIŚMY ZŁODZIEJAMI to jest prawdziwe .