Wyślij darmowa kartkę z okazji święta niepodległości

Image

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli już po raz drugi zaprasza do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej. A wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Każdy, kto chciałby wysłać pocztówkę, może ją bezpłatnie otrzymać w stalowowolskiej bibliotece. Do wyboru są trzy wzory takich pocztówek, a cała akcja potrwa w dniach 9 – 17 listopada.

Okolicznościowe kartki w bibliotece są dostępne bezpłatnie. Na specjalnie przygotowanym stoisku, tuż przy głównym wejściu budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 będzie można je zaadresować, wpisać wiadomość, a dzięki specjalnej skrzynce pocztowej, która pojawi się na czas trwania akcji, od razu wysłać. Znaczek nie będzie konieczny, kartki są tak oznaczone, że pewnością dotrą do adresata. Tegoroczną nowością jest możliwość wysłania pocztówki w wersji elektronicznej. Jeśli ktoś woli wysłać pocztówkę elektroniczną może zrobić to ze strony https://muzeu(...)odlegla/

– Poprzez uniwersalny charakter akcji łączymy nie tylko pokolenia. Utrwalamy i wzmacniamy w powszechnej świadomości daty związane z odzyskiwaniem niepodległości. Przypominamy, że to święto optymistyczne, a radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje. Integrujemy na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i kształtowaniu postaw obywatelskich. Promujemy nowoczesny patriotyzm – przekonuje Ewa Biały, dyrektor MBP.

– Mamy Niepodległą! jest akcją społeczną skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek czy poglądy i zainteresowania. Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, chcemy promować radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, inicjatorzy ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Tematem edycji 2019 są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.



Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =