O 11:11 w szkołach i przedszkolach śpiewano Hymn Polski

Image

W piątek 8 listopada br. uczniowie w ponad 16 tysiącach placówek oświatowych symbolicznie o godz. 11:11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. W akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej włączyły się szkoły i przedszkola ze Stalowej Woli.

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli wróciliśmy na mapę Europy. W ubiegłym roku w szkołach i przedszkolach w różnoraki sposób świętowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiele placówek oświatowych włączyło się wtedy w akcję „Rekord dla Niepodległej” odśpiewując czterozwrotkowy Hymn Polski. Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział aż 5 mln uczniów i nauczycieli.

W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do udziału w podobnej akcji „Szkoła do hymnu”. I tak jak rok wcześniej akcja przyciągnęła uwagę wielu szkół i przedszkoli. Odwiedziliśmy Przedszkole nr 15, które także włączyło się do tego wydarzenia. Dzieci ubrane odświętnie, w postawie szacunku i zrozumienia dla symboli narodowych uczciły wolność i niepodległość swojego kraju. Podobnie dziś było w innych placówkach oświatowych. Niektóre przedszkola zdecydowały się nawet na marsz pod największą w mieście flagę znajdującą się na skrzyżowaniu przy Patriocie. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dziś z wielu młodych gardeł.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Taki jeden

Jakie te nasze dzieci sa madre. Z szacunku i zrozumienia dla dnia niepodleglosci , wystroily sie i zaspiewaly hymn , ktorego zapewne nauczyli ich rodzice w domu. Niektore przedszkola wyciagnely nawet swoje opiekunki na patriotyczny spacer.
Oby tylko nie skonczylo sie jak z pochodami pierwszomajowymi : w miare dorastania , uciekal od nich kto tylko mogl.

~z internetu

„No i masz babo placek”
Ale będę miał zabawę, już widzę jak Pan Kaczyński się krzywi i krzyczy o donosach na Polskę.
A miało być tak ładnie. 11 listopada USA włącza nas do ruchu bezwizowego, co oczywiście PiS ogłosi jako swój sukces, tyle, że „pierwszą” osobą która z tego skorzysta będzie Lech Wałęsa.
I tu „masz babo placek”, poleci na zaproszenie komisji Kongresu, która 13 listopada będzie debatować na temat praworządności i demokracji m.in. w Polsce, Węgrzech i Turcji. By było weselej pierwszym mówcą będzie właśnie były prezydent.
No a Jarka nie zaprosili – „wstrętny tendencyjny Kongres”, jak pewnie usłyszymy trzynastego w TVPiS, bo dwa dni wcześniej będzie to ostoja przyjaźni znosząca wizy. Jakże mi żal prezesa, biedactwu znowu kompleksy się obudzą, że to Wałęsa jest „symbolem” Solidarności rozpoznawanym na całym świecie. Niestety prezesowi z kamratami to się nie podoba. takoż prezes zawsze będzie warczał na tego Lecha, bo nie przeskoczył przez płot, bo nie dostał Nobla, bo jakiś człek w Azji, Afryce nie wie kto zacz Jarosław (no skandal smiech2).
Ba na dodatek gdy zemrze pokolenie Solidarności, gdzieś na globie studenci historii mówiąc o Europie wspomną Wałęsę jako znanego Polaka, a na pytanie kto to Jarosław (taki mądry), rzekną pewnie Wielki książę Rusi w XI w. No cóż światową „walutą” prezes nigdy nie będzie.

~ks. Walczak

ks. Walczak o ostatniej decyzji Donalda Tuska.
Jako człowiek prawy, wychowany w atmosferze chrześcijańskiej, doświadczony w polityce i dyplomacji na najwyższym poziomie światowym, pan Prezydent Donald Tusk nie może sobie pozwolić, by jego osoba stała się okazją do erupcji nienawiści, dalszych podziałów, do pielęgnowania okropnych kłamstw i pomówień. A dzielenie losu pana P. Adamowicza byłoby wraz z jego powrotem więcej niż prawdopodobne.

~@student

Rezygnacja Pana Prezydenta Rady Europejskiej z kandydowania na urząd Prezydenta RP jest decyzją dojrzałego męża stanu. I za to mu chwała.

go123

Dzień Dobry Państwu;

A jak tam przygotowania do obchodów 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, w 2020 roku ?
Na stronie internetowej Skarbnicy Narodowej można zamówić darmowy medal z tej okazji (koszt przesyłki wynosi 9,95 zł).

jusek

Jeśli cyferki mają mieć sens w tym wzniosłym ,ale populistycznym geście,Hymn powinien być odśpiewany zgodnie z datą 1918.11.11 tj.o godzinie 19, minut 18, sekund 11 i setnych 11 -czyli 1918 rok ,11 listopad, dzień 11-ty.

~@siwy

Żeby w Polsce było super
trzeba kaczkę kopnąć w dupęsmiech2

~siwy

Polska pięknieje, widać gołym okiem

art2deco

Koniec bym zmieniła:

To mój kraj..."

~Norek

Pięknie dzieci zaśpiewały :
"Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód...
Nasz pępek świata,
Nasz biedny raj...
Jest takie miejsce,
Taki kraj....."

~śmichu warte

„Szkoła óczy” może stać się normą. Czym jest przygotowanie młodego człowieka do życia w dorosłym życiu, kiedy ważniejszym staje się zrobić z niego bezmyślny trybik maszyny. Polacy będą głupi. Ale za to pójdą do nieba.

~student

Donald Tusk podobnie jak Jan Paweł II to chluba naszego kraju w świecie. Zajmie obecnie wysokie stanowisko w Cywilizowanym Świecie. Jest MĘŻEM STANU KLASY EUROPEJSKIEJ! Dlatego dobrze robi że nie startuje w wyborach prezydenckich.Niezręcznie byłoby w prowincjonalnej zaściankowej Polsce przegrać z GAMONIEM smiech2

~@z internetu

Darek, a co to ma wspólnego z tematem artykułu?
Przy okazji: nominacja rudzielca na szefa tej partii po przewodniczeniu (nawet pozornyn) UE to degradacja dla twojego guru.
To jakbyś z szefa firmy został szefem pokoju ze szczotkami.
Proszę cię nie wstawaj swoich wypocin i nie błaźnij się.
lepszy pokój ze szczotkami od prezydentury RP hahahaha... smiech2

art2deco

Porządnie przygotowane przedszkole, milo oglądać.

PS.
Gołąbki pokoju to passe w XXI wieku.

~z internetu

Decyzja Tuska,o rezygnacji z kandydatury na prezydenta RP jest starannie przemyślana, jednak powód jest inny! Tusk ma realną szansę zostać Przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej,czyli Chrześcijańskiej-Demokracji! Ten,kto jest przewodniczącym największej partii w Parlamencie Europejskim,ten ma największy wpływ w UE. Prezydent RP jest politycznym pionkiem w porównaniu do szefa europejskich chadeków. Tusk będzie miał duży wpływ na to,co się dzieje w Polsce i innych krajach UE.Trzymajmy kciuki,aby został wybrany na przewodniczącego chrześcijańskich demokratów. To będzie sądny dzień dla PIS