Hasłem 28 finału: „Wiatr w żagle”

Image

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

- Najogólniej mówiąc, zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie chorych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia- mówi Szef Stalowowolskiego Sztabu WOŚP Rafał Banasik.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i jak najmniej było podczas nich powikłań, a wyniki nie różniły się od tych najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

- lampy operacyjne,

- stoły operacyjne,

- diatermie,

- aparaty do znieczulenia,

- sprzęt monitorujący,

- urządzenia teletransmisyjne,

- aparaty RTG z ramieniem C.

- zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Podobnie jak w latach ubiegłych siedzibą sztabu będzie Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli. W tym roku Fundacja przydzieliła Stalowowolskiemu Sztabowi 270 ankiet i tyle wolontariuszy będzie Stalowowolski Sztab chciał pozyskać. Castingi rekrutacyjne odbędą się 13 (środa) i 15 listopada (piątek) 2019 roku o godzinie 15.30w sali kameralnej Spółdzielczego Domu Kultury . Sztab serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami i kwestować podczas 28 finału.

Sztab apeluje także do wszystkich, którzy chcą się zaangażować i pomóc przy organizacji finału o zgłaszanie się na spotkania sztabu w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 18.00 do sali nr 25 w Spółdzielczym Domu Kultury. Mile widziane są także osoby, firmy i instytucje, które chcą przekazać przedmioty, vouchery i różnego rodzaju usługi na licytacje, które zasilą zebraną kwotę przez Stalowowolski Sztab, a tym samym Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. One także proszone są o kontakt ze sztabem. Numery telefonów i adresy e mailowe, a także wszystkie niezbędne informacje dotyczące 28 finału zamieszczone są na witrynach sztabu:

www.wosp-stalowawola.pl

www.facebook.com/sztabstalowawola

28 finał tradycyjnie zacznie się od imprez towarzyszących w szkołach i przedszkolach, następnie odbędzie się Maraton Zumby, 6 Bieg Policz się z Cukrzyca, Czad Orkiestra, Warsztaty Florystyczne, Turniej w piłkę halową oraz siatkową, turniej w kręgle, turniej w bilarda, a także Blues Orkiestra i wiele innych atrakcji.

Wszystkie atrakcje zwieńczy tradycyjne Światełko Do Nieba 12 stycznia 2020 roku o godzinie 20.00, na które Stalowowolski Sztab WOŚP zaprasza już teraz wszystkich mieszkańców miasta i okolic.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mecenas

A ciebie jako szlauf naczelny pieką usta po "jurku" i przetarte kolana.

~Manekin

„Wiatr w żagle” - dmuchnąć owsiankę !!! Rupta co chceta.

~@mecenas

@mecenas, jak frajer naczelny to cię piecze d... bardzo.

~Mecenas

Wiatr w żagle złotemu melonowi i mrówce całej, a frajerom ch... w d...

~Gr....

Map...oddaj spodnie Owsiakowi

art2deco

@ToTo, nigdy nie uważałam że organizatorzy wierzą w pomoc służbie zdrowia.

~@@2ad

Lachudry społeczne, kastraci intelektuali, patrioci komuszy, sami nic nie potrafią zrobić, ba sami żyją z naszych podatków ale próbują obrzydzić innym dobra inicjatywę. Przygladnijcie się Rydzykowi, Głudziowi jak doają państwo polskie. Zapytajcie ile milionów kosztuje nas zabawa pana naczelnika kawalera, ile milionów kosztuje np. ochrona i przed kim się tak chroni?

~ToTo

"art2deco
Owsiak powinien zbierać na pensje lekarzy na prowincje. Mielibyśmy jednego rezydenta więcej."

…. ciekawy pogląd widzenia ale jestem pewien, że czy jest personel czy nie zbiórka będzie tak długo jak ludzie będą wierzyć, że to co robi Owsiak dla służby zdrowia to jedyne rozwiązanie.

art2deco

Owsiak powinien zbierać na pensje lekarzy na prowincje. Mielibyśmy jednego rezydenta więcej.

~JaroDonald

TYMCZASEM STALOWOWOLSCY EKOTERRORYŚCI ZNÓW W NATARCIU!
Szczegóły? Wystarczy wpisać "złe pióro blogspot" w wyszukiwarce, kliknąć i wszystko będzie jasne!

~wiechu

Pewien jestem,że ci wszyscy co tak ochoczo wożą się na Jurku Owsiaku,nie wpłacili na WOŚP bodaj złotówki.Aktualnie rządzący są bardzo wrogo nastawieni do szefa orkiestry i jak widać,mają wielu popleczników.To w końcu rząd ma dbać o służbę zdrowia,zamiast wspierać wątpliwej przydatności "dzieła"czarodzieja z Torunia.

~ToTo

20 lat temu faktycznie Państwo miało dylemat co kupować a w budżecie "dolarów" jak na "lekarstwo". Owsiak rozkręcił "interes" wtedy słuszny bo zdobywał sprzęt i nie musiał nikogo prosić o zgodę na zakup natomiast po darowiznę ustawiały się kolejki. Dzisiaj takimi sprawami zajmuje się NFZ ale niestety nie brakuje szpitali w fatalnej kondycji finansowej, niejednokrotnie będących zakładnikami lobby lekarsko-farmaceutycznego z którym żaden minister zdrowia nie jest w stanie sobie poradzić bo jak padnie ten bastion to i bastion polityczny też trzeba by było "wyczyścić" a to nie jest już takie proste jak VAT. Całe szczęście są to dobrowolne darowizny każdego z nas, więc kto chce dawać niech daje, jak masz wątpliwości to nie dawaj - orkiestra z tego powodu nie upadnie. I tak obraca wielkimi pieniędzmi a informacje w jaki sposób to robi ma Morawiecki u siebie na "biurku" dzięki "skarbówce" i informacjom obligatoryjnym z banków. Gdyby było coś nie tak to już dawno żyła by tym telewizja publiczna.

~allo

Polityczny program urbana ma się dobrze a Jureczek to ten co boi się milicji a w domu miał milicjanta i ormowca A ta zbiórka to tez na ten festiwal jest no i na biznesy rodzinne jak melon mrówka cała a rozliczeń jak nima tak nima

~oj naiwni...

Dlaczego Owsiak nie wykonuje prawomocnych wyroków sądów i nie pokazuje tych rozliczeń z których sąd orzekł, że ma je pokazać?
Ktoś mi wytłumaczy?

~TAKA PRAWDA

Wiatr w żagle, hajs do portfela Jurasa...

~LOPEZ

ODCIĄĆ KLECHÓW OD KASY, ROZWIĄZAĆ KONKORDAT, A KASĘ PRZEKIEROWAĆ NA SZPITALE. NIECH TE WATYKAŃSKIE KU...WY ŻYJĄ Z TEGO IM WIERNI FRAJERZY DO KIESZENI WRZUCĄ.

~jan

.... @~Matematyk ... naiwnym matematykom przypomnę że ,,wydatki na służbę zdrowia" to także płace pracowników i składki zus, ogrzewanie budynków, opłacanie mediów, serwisowanie sprzętu, atestowanie sprzętu, utrzymanie czystości, zakupy leków i odczynników, zakup tlenu, azotu, i wiele innych wydatków o których marny matematyk nie ma bladego pojęcia, zakup nowego sprzętu w publicznej służbie zdrowia też pewnie oscyluje w granicach kilku procent wszystkich wydatków. Fundacja WOŚP zajmuje się wyłącznie zakupem sprzętu dla służby zdrowia, i tylko publicznej, wie o tym prawie każde dziecko w przedszkolu ale widać nie wie tego dorosły geniusz tabliczki mnożenia.

~ada

Kto lepiej dla nas zbiera funkcjonariusze? Może Rydzyk?

~sternik

I bez WOŚPu służba zdrowia,by funkcjonowała,bo to mikroskopijny wkład,ta zbiórka...no,ale szumu,co niemiara...

art2deco

Komu jak komu,,,

~Matematyk

Naiwniakom przypomnę tylko, że to co zbierze WOŚP to nawet nie jest 1% rocznych wydatków na służbę zdrowia.
Wierzcie mi bez orkiestry gorzej nie będzie...

Saturn

Mnie tylko jedno zastanawia jak zagra i na czym będzie grał już po końcu świata

art2deco

Ja tez uważam ze Owsiak powinien zbierać na lekarzy do pracy na prowincje.

~siwy

służba zdrowia jest niedofinansowana. zamiast dawac kase na wojsko to lepiej dać ją na NFZ. żyjemy w bezpiecznym kraju i nie potrzebne nam są tak drogie inwestucje wojskowe. wiecie ile kosztuje utrzymanie amerykanów Polskę. od tych zer zakreciło by się wam w głowach

~mieszkaniec

NIECH ZBIERAJA SPRZET ZAWSZE SIE PRZYDA. aLE PROBLEM JEST INNY. TEGO SPRZETU NIE BEDZIE MIAL KTO OBSLUGIWAC. BRAKUJE LEKARZY I PIELEGNIAREK. W WIELU SZPITALACH PRAKTYCZNIE W KAZDYM JEST SPRZET I TO NAWET NIE ROZPAKOWANY KTOREGO NIE MA KTO OBSLUGIWAC. STOI I CZEKA. NAJLEPSZY JEST SZPITAL W KTORYM STOI TOMOGRAF I NIE MA GO KTO OBSLUZYC. SZPITALA NIE STAC NA ZATRUDNIENIE CZLOWIEKA ALE TOMOGRAF ZA PARE MLN JEST. PORAZKA.

art2deco

Wiatr,,,