Dyniowe inspiracje

Image

29 października 2019 r. w Przedszkolu nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli został rozstrzygnięty I rodzinny konkurs artystyczny "Dyniowe inspiracje". Inicjatorkami konkursu były nauczycielki grupy 4- latków, które za cel przewodni uznały wzmocnienie więzi emocjonalnych w rodzinie poprzez wspólne działanie oraz umożliwienie dzieciom i rodzicom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs "Dyniowe inspiracje" był adresowany do wszystkich chętnych dzieci przy współudziale rodziców, a tematem była oczywiście dynia. Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych według własnego pomysłu i dowolną techniką plastyczną. Chętnych oczywiście nie brakowało, a pomysłowość dzieci i rodziców, sposób wykonania zadziwił wszystkich. Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, w tym wkład pracy dziecka, różnorodność wykorzystanych materiałów, kreatywność, zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne pracy.

Wybór był bardzo trudny, bo każda praca była piękna. Jury przyznało wszystkim dzieciom upominki, po części ufundowane przez przedszkole i sponsorów.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia była pyszna i zdrowa zupa dyniowa serwowana dzieciom na obiad w dniu zakończenia konkursu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jusek

To takie proste...Niby proste,ale nigdy nawet nie pomyślałem że tak można to zrobić.A skoro można,to tak trzymać!!!

~Mamma mia

Ale fajny pomysł. Prace przepiękne, az trudno uwierzyć, że można z dyni zrobic matrioszkę. Takie wspólne prace dzieci i rodziców to bardzo dobry pomysł. Ciekawe, czy w innych przedszkolach sa podobne zajecia, jeśli nie to powinny te przedszkola zaczerpnąć inspiracji z przedszkola opisanego w tym artykule.

~Mamma

Pomysł super . Gratulacje dla kadry za pomysłowość . Inne przedszkola powinny brać przykład

~APZ

Pomysł rewelacyjny!!! Prace genialne!!! Jestem przekonana, że wykonywanie tych prac wspólnie przez rodziców i dzieci przyniosło wiele frajdy i zabawy. Jestem wręcz tego pewna, gdyż dwie z w/w prac wykonałam wspólnie z córką ( Babę Jagę i Kwiatowo - owocowy stroik dyniowy). Nie dziwię się, że jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż pomysłowość twórców przerosła wszelkie oczekiwania. Z nieukrywaną zazdrością podglądałam prace innych dzieciaków i Ich rodziców żałując, że nie posiadam aż takich talentów, ale potrenujemy i w przyszłym roku wyczarujemy jakieś cudo!!! Cieszę się, że nasze przedszkole organizuje fajne zajęcia pozwalające na wspólne zajęcia rodziców z dziećmi. Czekam na kolejneumiech