Kupujesz kratki wentylacyjne? Sprawdź, na co musisz zwrócić swoją uwagę!

Image

Kratki wentylacyjne to małe i jednocześnie bardzo ważne elementy całej instalacji kominowej. Na czym polega ich rola, w jaki sposób są związane z pracą całego komina? Co należy do Twoich konsumenckich praw? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Kratki – dlaczego są tak ważne?

Kratki wentylacyjne odgrywają bardzo ważną rolę, są niezbędnym elementem instalacji kominowej. Mają za zadanie doprowadzić powietrze do komory spalania kominka i jednocześnie wpływają na regulowanie temperatury wewnątrz obudowy. Poza tym powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, ponieważ zapewniają prawidłową pracę komina, a do tego chronią przed przegrzaniem.

Kratki kontra aranżacja wnętrz

Poza tym, choć posiadają niewielki rozmiar, mają duży wpływ na wystrój całego wnętrza. Zakrywają nieestetyczne zakończenie kanału rozprowadzającego powietrze z wkładu i występują w różnym kształcie: prostokąta, kwadratu, koła.

Wyróżniamy ponadto modele ozdobne, podłogowe, anemostaty, czerpnie, a także kratki wentylacyjne typu tunel, loft oraz drzwiczki rewizyjne. Finalnie wpisują się w stylistykę niemal każdego wnętrza. Zarówno tego nowoczesnego, jak i tradycyjnego, industrialnego, minimalistycznego. Nie bez znaczenia jest także kolor takiego elementu – powinien współgrać z całą resztą pomieszczenia. Niektóre z nich mogą być nawet ozdobione kryształkami Swarovskiego – zainspiruj się!

Łatwy montaż – w prostocie tkwi siła

Części te demontuje się wtedy, kiedy pojawia się taka potrzeba. Ściągnięcie kratki wentylacyjnej pozwala na dostanie się do miejsc wymagających oczyszczenia, konserwacji lub naprawy. Korzystnie jest, kiedy montaż i demontaż ogranicza się do wyjęcie kratek wentylacyjnych lub całych kieszeni.

Gwarancja i zwrot – prawa kupującego

Choć elementy te są bardzo małe i mają prostą budowę, także i one powinny być objęte gwarancją – optymalny okres to dwa lata. Będzie to swego rodzaju potwierdzenie tego, że taka część jest wolna od wad fabrycznych. Dodatkowo jako klient, nabywca masz prawo do zwrotu takiego produktu bez podania przyczyny (ustawowo przysługuje Ci na to 14 dni).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.