2 firmy chcą podjąć się rewitalizacji podwórka na osiedlu Pławo

Image

Nastąpiło już otwarcie ofert w ramach przetargu dotyczącego modernizacji podwórka międzyblokowego na osiedlu Pławo. Do postępowania przetargowego przystąpiły tylko 2 firmy. Pierwsza z nich wyceniła swoje usługi na około 2,07 mln zł. Oferta drugiej jest znacznie wyższa i opiewa na około 3,29 mln zł. Obaj wykonawcy deklarują 7- letni okres gwarancji i rękojmi oraz wykonanie wszystkich prac do 30 listopada 2020 roku. Obie oferty przewyższają kwotę jaką miasto planowało wydać na poczet tego zadania. Na jego sfinansowanie zabezpieczono w budżecie miasta nieco ponad 1,9 mln zł. Obie oferty w najbliższym czasie zostaną zweryfikowane pod względem formalnym. W gestii prezydenta będzie to, czy zawnioskuje do Rady Miejskiej o dołożenie brakującej kwoty.

W ramach tej inwestycji ma powstać nowoczesny plac zabaw z zadaszoną piaskownicą, siłownią terenową z 9 urządzeniami do ćwiczeń. Ciekawym elementem tej przestrzeni będzie fontanna. Zostaną zainstalowane także elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na psie odchody, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Ponadto powstanie nowe oświetlenie i monitoring.

Przypomnijmy, że projekt dotyczący modernizacji tego podwórka początkowo zakładał również wybudowanie boiska wielofunkcyjnego. Pomysł ten z jednej strony był krytykowany przez część mieszkańców, a z drugiej wymagałby większych nakładów finansowych, dlatego został okrojony. Warto podkreślić, że projekt podwórka został w taki sposób zmieniony, że w przyszłości będzie można do niego wrócić i np. dobudować boisko.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.