Kredyt hipoteczny w ING - porady dla zainteresowanych

Image

Znalazłeś wymarzoną nieruchomość? Wybrałeś dom marzeń? Chcesz wprowadzić się do idealnego mieszkania? Świetnie! Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że czeka Cię po drodze jeszcze kilka przygód. Nie mówimy tutaj jednak o wyborze mebli czy zaangażowaniu wykonawców, a o kredycie hipotecznym. Banki konkurują swoimi ofertami, próbując przyciągnąć nowych, potencjalnych kredytobiorców. Jednym z banków, który cieszy się wysokim poziomem zaufania społecznego i sporą popularnością, jest ING Bank Śląski. Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w banku ING i na co zwrócić uwagę? Nasze porady znajdziesz poniżej.

Kredyt hipoteczny w ING - jak się o niego ubiegać?

Oczywiście, nasze starania o kredyt hipoteczny w banku ING musimy rozpocząć od zweryfikowania naszych możliwości finansowych i dokładnego wyliczenia zdolności kredytowej. Ta bowiem będzie się różnić w zależności od banku i wprowadzonych danych. Jeśli chcemy mieć pewność, że zdolność kredytowa została wyliczona w odpowiedni sposób, warto podeprzeć się wiedzą i doświadczeniem doradcy kredytowego, który sprawdzi wszystkie oferty interesujących nas banków, w tym ING, i zestawi naszą zdolność kredytową z warunkami kredytowania w danym banku.

Jak zaznacza Michał Dawidowicz, który jako ekspert kredytowy dokładnie przyjrzał się kredytom hipotecznym w ING (dowiedz się więcej na jego blogu) i innych bankach, zdolność kredytowa to jednak dopiero początek drogi z kredytem w ING. Bardzo duże znaczenie zarówno dla wyliczenia wysokości kredytu i miesięcznej raty, jak i samego rozpatrzenia wniosku, ma rodzaj zatrudnienia osoby ubiegającej się o kredyt. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony, wystarczy przepracować jedynie trzy miesiące, aby kwalifikować się w oczach analityków kredytowych ING do uzyskania kredytu. W przypadku prowadzenia działalności, bank ING wymaga co najmniej roku istnienia firmy. W przypadku umowy o dzieło lub umowę zlecenie, kredyt w ING Banku Śląskim będzie niemal stuprocentowo niemożliwy do uzyskania. Na szczęście dla takich osób, coraz więcej innych banków otwiera się na takie możliwości. Warto w takiej sytuacji dać szansę doradcy kredytowemu, który odpowiednio pokieruje decyzjami dotyczącymi wyboru odpowiedniego banku, dobranego do wysokości zarobków i formy zatrudnienia.

Na pozytywną decyzję o udzieleniu kredytu wpływają także inne kwestie, jak zresztą w każdym banku.

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim?

Nie sposób pominąć kwestii wkładu własnego dla kredytu hipotecznego w banku ING. To jedna z tych rzeczy, które zdecydowanie mogą zaważyć na tym, czy zdecydujemy się na ofertę ING Banku Śląskiego, czy będziemy musieli znaleźć inny bank dla spełnienia własnego marzenia. ING wymaga bowiem aż 20% wkładu własnego, co może spowodować, że nie wszyscy będą w stanie ponieść aż taką inwestycję na start i niestety oferta ING Banku Śląskiego nie będzie dla nich odpowiednia.

Bank ING ma jednak szereg innych zalet i ułatwień dla potencjalnych kredytobiorców. To, co na pewno ucieszy wielu z nich, to możliwość bezkarnej spłaty kredytu (pomijając opłatę za aneks do umowy kredytowej w wysokości dwustu złotych - to jednak niewielki wydatek w porównaniu do oprocentowanych odsetek kredytu, które trzeba byłoby spłacać przez kilkanaście kolejnych lat). Jeżeli zatem Twoje zarobki idą jedynie w górę, lub masz szansę na kilka zastrzyków gotówki w perspektywie kilku miesięcy lub lat, być może warto wziąć to pod uwagę przy rozpatrywaniu decyzji o wyborze banku. Oczywiście, nie powinien być to jedyny wyznacznik ubiegania się o kredyt czy wyboru ING, ale na pewno warto go porównać z możliwościami innych banków. Jeśli jest to ważny dla Ciebie czynnik, zewnętrzny doradca kredytowy może pomóc wybrać inne banki do porównania i sprawdzić, jak prezentują się w nich możliwości szybszej spłaty lub nadpłaty rat kredytu.

Kredyt hipoteczny w ING – podsumowanie

Zawarcie kredytu hipotecznego w ING jest relatywnie łatwe… dla osób, które spełniają wszystkie wymagania kredytowe stawiane przez ten bank. Jeżeli posiadasz wkład własny w odpowiedniej wielkości, jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę od co najmniej trzech miesięcy lub prowadzisz własną działalność gospodarczą, a dodatkowo kwalifikujesz się, jeżeli chodzi o wiek, kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim może być zdecydowanie dobrą opcją. Jeżeli jednak nie spełniasz któregoś z wymienionych kryteriów, wnioskowanie o kredyt w ING nie musi zakończyć się sukcesem. Zawsze warto sięgnąć po poradę zaufanego doradcy kredytowego, który jest w stanie pomóc i znaleźć alternatywne rozwiązanie na kredyt hipoteczny udzielony na korzystnych warunkach. Może bowiem okazać się, że na rynku istnieją inne, równie lub bardziej atrakcyjne, opcje kredytowania, o których wcześniej nie wiedziałeś lub nie rozpatrywałeś poważnie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.