Bezpieczniej na rozwadowskiej górce. Aktywny znak już pracuje

Image

Lepsza widoczność, porządne oświetlenie- po fali nieszczęść na tym przejściu pojawiło się światełko- dosłownie i w przenośni.

Niejednokrotnie pisaliśmy o zdarzeniach drogowych na Al. Jana Pawła II z udziałem pieszych, gdzie dochodziło do potrąceń ze skutkiem śmiertelnym, a także takich, gdzie ranni mieszkańcy trafiali do szpitala. Mowa o skrzyżowaniu na górce rozwadowskiej. Zwłaszcza po zmroku, w porze jesienno- zimowej słaba widoczność na ulicy powodowała, że kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność. Znajdujące się tam pasy nie chroniły przechodniów, a latarnie niedostatecznie oświetlały drogę. Ktoś ubrany np. w ciemną kurtkę był słabo widoczny i narażony na utratę życia lub zdrowia. Wielu kierowców rozpędzonych na Alejach nie ściągało nogi z gazu po przejechaniu skrzyżowania.

O systemie solarnym- dodatkowym oświetleniu i dodatkowym oznakowaniu, montażu w jezdni świateł, wzbudzaniu się sygnalizacji tak, aby maksymalnie zwrócić uwagę kierowców mówił we wrześniu prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. System powstał we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Aktywny znak D-6 to nowoczesny i skuteczny sposób ostrzegania stosowany w ruchu drogowym. Znaki używane są w szczególności do oznakowania przejść dla pieszych, niebezpiecznych zakrętów oraz przeszkód na jezdniach. Działają na bazie diody elektroluminescencyjnej LED. Urządzenia te zaliczane są do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, które emitują promieniowanie w zakresie światła widzialnego. Charakteryzują się wysoką jasnością świecenia, a dzięki swojej budowie pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie energii elektrycznej. Diody umieszczane są na drukowanych płytkach i zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych poprzez pokrycie ich lakierem. Znak na rozwadowskiej górce zasilany jest z baterii słonecznych. Użycie diody LED, ze względu na niewielki pobór mocy, w pełni umożliwia wykorzystanie oszczędniejszego sposobu zasilania energią słoneczną.

Kolejny tego typu znak, jak mówił prezydent, pojawi się na ulicy Brandwickiej.

Zobacz również: Żabie oczka będą ratować ludzkie życie

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.