Święty Michał Archanioł wznosi się na szczyt kościoła

Image

Pod koniec września przed parafią Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli stanęła figura świętego Michała Archanioła. Przez miesiąc wierni mogli oglądać ją z bliska. Teraz święty wyfrunie nad świątynię.

- Święty Michał Archanioł, który zawołał „Któż jak Bóg” walczył ze zbuntowanymi aniołami, którzy powiedzieli, że nie będą służyć Panu Bogu i że będą stanowić prawo. Święty Michał od zarania dziejów stał przy Panu Bogu, bronił praw bożych i samego Boga. Jest księciem wojsk anielskich– mówi ks. Mieczysław Kucel, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej.

Figura waży około 300 kg i ma 5,5 metra wysokości. U stóp Michała Archanioła znajduje się smok, który symbolizuje szatana. Cała kompozycja liczy w sumie 7,5 metra.

- Prace nad figurą trwały rok. To jest prawie kopia z oryginału włoskiego, stąd zbroja też jest taka jakby z legionów rzymskich. Można powiedzieć, że jest to większa reprodukcja tej figury. Zmieniony jest tylko smok, przy oryginale jest taką trochę nieforemną bryłą– mówi Stanisław Stopyra, projektant.

13 października br., podczas Mszy Świętej Miasto Stalowa Wola zostało oddane pod opiekę świętego Michała Archanioła. Wtedy też figura została poświęcona.

- Dokonaliśmy takiego zawierzenia Miasta Stalowa Wola i jego mieszkańców świętemu Michałowi Archaniołowi. Codziennie jest modlitwa w naszym kościele podczas adoracji za Miasto Stalowa Wola. W ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18:00 jest Msza Święta w intencji miasta i jego mieszkańców, a także adoracja. Ta figura jest znakiem zewnętrznym naszego zaangażowania duchowego i codziennej modlitwy za miasto- wyjaśnia ks. Mieczysław Kucel.

W piątek 25 listopada od rana trwały prace związane z przygotowaniem miejsca na szczycie kościoła pod figurę świętego Michała Archanioła. Konstrukcja na dachu musiała zostać przygotowana w odpowiedni sposób, by zarówno utrzymać tak ciężki monument, jak i by święty był dobrze widoczny z ziemi.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.