Wskaźniki bezrobocie znowu w dół

Image

We wrześniu aż w 14 województwach odnotowano spadek stopy bezrobocia. Zarówno na Podkarpaciu, jak i w Stalowej Woli, zmniejszyła się liczba osób poszukujących zatrudnienia.

W kraju

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wyniosła na koniec września w całym kraju 5,1% (852,4 tys. osób.) W porównaniu z końcem sierpnia 2019 roku liczba osób bezrobotnych spadła o 13,7 tys., tj. o 1,5%. W analogicznym okresie ubiegłego roku (wrzesień 2018 – sierpień 2018) liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 11,2 tys. (1,2%). Końcem września tego roku mieliśmy o 95 tys. mniej pozostających bez pracy niż przed rokiem (spadek o 10%.).

Spadek liczby bezrobotnych w ubiegłym miesiącu odnotowano aż w 14 województwach, przy czym najbardziej widocznej jest to w 4 województwach: wielkopolskim o 2,3% (spadek o 1 tys.), łódzkim o 2,1% (1,2 tys.), opolskim o 2,1% (0,4 tys.), lubuskim o 2% (0,4 tys.). W przypadku Podkarpacia spadek wynosi 1,4%. Nieznaczny wzrost liczby bezrobotnych zanotowano w województwach pomorskim (wzrost o 0,2%, tj. o 77 osób) i zachodniopomorskim (o 0,1%, tj. o 30 osób).

W powiecie stalowowolskim

Po koniec września w stalowowolskim pośredniaku było zarejestrowanych 2017 bezrobotnych (w tym 1196 k.), to mniej o 26 osób niż w sierpniu br. 285 (173 k.) osobom przysługuje prawo do zasiłku. 79 bezrobotnych (51 k.) zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Wśród wszystkich osób zarejestrowanych w stalowowolskim urzędzie pracy 518 (323 k.) osób nie ma kwalifikacji zawodowych, 417 (301 k.) nie ma doświadczenia zawodowego, a 793 (466 k.) zamieszkuje na wsi.

W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1673 osób (1015 k.), w tym: 560 osób (388 k.) do 30 roku życia, 865 (551 k.) jest długotrwale bezrobotnych, 531 (200 k.) ma więcej niż 50 lat, 111 (62 k.) korzysta ze świadczeń pomocy społecznej, 521 (461 k.) posiada co najmniej 1 dziecko do 6 roku życia, 159 (70 k.) jest niepełnosprawnych.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1165 bezrobotnych (694 k.), Bojanów: 119 (73 k.), Pysznica: 180 (103 k.), Radomyśl nad Sanem: 140 (80 k.), Zaklików: 195 (116 k.), Zaleszany: 218 (130 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligent, jeszcze jedno, jak już piszesz o tym tak katolickim kraju, to w innym miejscu tego artykułu nie wymieniaj dla przykładu Gosiewskiego co miał dwie żony i nie stawiaj go za wzór bo jesteś bardzo obłudny i perfidia z ciebie wychodzi.

e2rds

inteligent, a skąd ja mogę wiedzieć co taki pseudo-inteligent miał na myśli, a kler wybitnie do twojej wypowiedzi pasuje, żadna inna nacja, bo każda płaci podatki, natomiast klerowi fundusz emerytalny płaci państwo, więc trafiłeś idealnie, gratuluję.

~inteligent

Do e2rds, emerycie wyrażaj się logicznie bo cię nie rozumie ale akurat kleru nie miałem na myśli tylko wiesz kogo.Chodzi mi o ten cytat ' ' ale niestety, aż takiej to nie mam' '. Po co atakujesz kler lewaku w katolickim kraju?

e2rds

rewiz, twoje życzenia olewam ciepłym m....em. A moja rodzina to ciężko pracuje i inwestuj a nie czeka na 500+. Pozdrawiam.

~rewiz

e2rds - zycze ci tylko zeby ci sie ten jad na spodnie nie wylal i zeby nigdy nikt z twojej rodziny nie byl w takiej sytuacji jakie opisujesz. Chociaz moze wtedy bys zmienil poglad.

e2rds

inteligent, jeśli masz na myśli kler, całkowicie tym razem się z tobą zgadzam i chyba jeden jedyny raz, ale niestety, aż takiej to nie mam.

~inteligent

Do e2rds, emerycie szkoda , że nie dodałeś że największe emerytury to biorą ci co złotówki nigdy na żaden ZUS nie odłożyli ale ciebie to nie boli może dlatego, że ty do nich należysz.

~dojna zmiana+

Bezrobotnych ubywa ale pracowników biura pracy przybywa.Co to za nowe twarze w urzędzie panie starosto?

e2rds

inteligent, jednak głupota wychodzi z ciebie na każdym kroku. Nieprawda, że wszyscy mamy jednakowe żołądki to po pierwsze, to zależy czy ktoś żre i rozepcha żołądek, czy ktoś tylko je, po drugie, nie wszyscy mają jednakowe chęci do pracy, umiejętności, predyspozycje, wykształcenie, w związku z tym nie wszystkim jednakowo się płaci i w konsekwencji nie wszyscy mają jednakowe emerytury, poza tym część już dzisiejszych emerytów kiedyś dawała pracę innym, a część ją tylko wykonywała, czasem cieszyła się, że zarabiają dużo więcej od hutasów, ale nie były to pieniądze oskładkowane, konsekwencje są jakie są i nie rżnij takiego głąba bo potwierdzasz, że nawet na tą najniższą na razie nie zasługujesz.

~obserwator

Do inteligent, po co prowadzisz tą jałową dyskusje z hejterami oni nigdy racji ci nie przyznają bo to są lemingi. A swoją drogą masz wielki szacunek wśród wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~obserwator

Do inteligent, po co prowadzisz tą jałową dyskusje z hejterami oni nigdy racji ci nie przyznają bo to są lemingi. A swoją drogą masz wielki szacunek wśród wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~inteligent

Do e2rds, emerycie skąd w tobie tyle chamstwa i pogardy do drugich twoich braci skąd wiesz, że gdyby tobie życie się zalamalo np. z powodu rozwodu czy ty nie byłbyś na miejscu tych rencistów jak wypociłeś pijaków. Według takich oszołomów jak ty , to wszyscy rencisci to pijacy tyle pogardy i podłości już dawno nie czytałem na tym portalu. Kiedy człowieku zrozumiesz, że wszyscy mamy takie same żołądki i ludzie nie pownni chodzic głodni bo od wojny minęło już 75 lat i dlatego ci co mają więcej niż 1500 zlotch emerytury żadnej podwyżki nie powinni dostawac.Bo jeżeli większości emerytów 1000 zlotych brotto powinno starczyc na życie to tym bardziej tym co mają 1500 zlotych powinno wystarczyc i chyba się ze mną zgodzisz. A swoją drogą po co się martwisz o moją emeryture ja wiem że gdyby to od ciebie zależało to nic byś mi nie dał.

e2rds

rewiz i inteligent, z waszym zasobem wiedzy i umiejętności, nawet doliczając troling, myślę, że będziecie mieli tyle emerytury rocznie, co mnie obecnie potrącają podatku, czego serdecznie wam życzę, a zapomniałem, że będziecie pracować do 67 lat, a może i 68 lat. A stary portfel był całkowicie inaczej liczony niż obecne emerytury, to po pierwsze, a po drugie gamoniu inteligencie, co porównujesz prace jednego przez 20 lat, a drugiego przez 45 lat. Mało tego, co niektórzy pracowali bo musieli, inni chlali i mają też niskie renty pijackie i też im dołóż, tylko ze swoich Pozdrawiam, życzę miłego dnia i nocnych koszmarów, zasłużyliście na to.

~rewiz

Do r2rds - Nie przejmuj sie na Ciebie tez doloze. Takich jak ty tez mi szkoda.

~inteligent

Do e2rds, tak tak ciężko zapracowałeś na swoją emeryture bo pracowałeś w hucie przy wytopie stali , i co ciężko pracowali to mają emerytury kwocie około 1500 złotych albo mniej. Czy slyszałes kiedyś o emeryturach ze starego portfela, chyba nie bo nie pisał byś takich idiotyzmów. Nie którzy POLACY pracujący po 40 lat i więcej mają niskie emerytury bo szli na te emerytury kiedy te emerytury były cienko naliczane. A przy procentowej waloryzaci bardzo mało im dopisywano co roku i dlatego mają bardzo niskie emerytury. Natomiast kobieta która nie przepracowała 20 lat albo męższczyzna który nie przepracował 25 lat to mają emerytury w kwocie od 600 do 900 złotych na ręke . I nie dlatego ,że króko pracowali a dlatego że zaginęły ich wyliczenia co do dawnych kładek dawnego ZUS. A policzono im za ostatnie 8 lat z najniższego zarobku i tak zostali na lodzie.

e2rds

inteligent, jesteś podły troll pisowski, chcesz okraść tych co ciężko zapracowali na swoje emerytury, a dać tym co niejednokrotnie za przeproszeniem udawali, że robili, chcesz okraść tych co przepracowali po 40 lat i więcej, by dać tym co przepracowali 15 lat, a tak poza tym, ty nie jesteś inteligent, ty jesteś idiota. Ten wspaniały polityk PiS o którym wspominasz to przykładny katolik z dwiema żonami, wzór do naśladowania i do hołubienia przez takich mądrych wazeliniarzy jak ty. Pozdrawiam.

~inteligent

Do e2rds, emerycie gdybym to ja decydował o waloryzacji to tylko ci co mają do 1200 zlotych [na ręke] dostali by godną podwyżke. Bo ci co mają więcej to żadnej waloryzacji nie potrzebują bo żyjemy w najtańszym mieście w POLSCE , oczywiście dzięki naszem wspaniałemu PANU PREZYDENTOWI L.N. A swoją drogą widziałeś wczoraj w TELEWIZJI NARODOWEJ w WIADOMOŚCIACH jak nasz PAN REZYDENT L.N. pięknie przemawiał w czasie uroczystości odsłonięca pomnika wspaniałego polityka z partii PIS w KIELCACH[ PANA GOSIEWSKIEGO].

e2rds

Przed wyborami obiecano najniższe emerytury i renty zwaloryzować kwotowo, tj 70 zł +. Po wyborach " Z prognozowanych wielkości makroekonomicznych (...) wynika, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent od marca 2020 r. wyniesie nie mniej niż 103,24 proc. Taka też wielkość została zapisana w projekcie ustawy budżetowej na rok 2020" . Bez komentarza.

~Pracownik

Bo mają gdzieś się użerać i stać w kolejkach lepiej wyjechać za granicę niż się ponizac i stąd ten spadek

e2rds

skończ, widzę, że kolejny nick hejterski do poniższego towarzystwa, skąd was się tyle koci.

~skończ

Do e2rds, tym hejterskim wpisem przeszedłeś sam siebie ERDEESIKU , jest mi wstyd że w twoim wieku jeszcze tyle nienawiści ludzie co nie którzy mają. Tyle chamstwa i nienawiści w wypocinach już dawno nie czytałem.

e2rds

rewiz to twój kolejny jakiś nick hejtera typu inteligent, wiadomo, lekarz, wiem, student itd. Cech...e was taki sam styl pisania co mnie w ogóle nie dziwi, tego nie da się ukryć, niby was wielu, sami sobie piszecie, sami odpowiadacie. rewiz , wszystko to marność i nie interesuje mnie twoja opinia o mnie, ale muszę ci powiedzieć jedno, pracuj bo emeryci czekają na emerytury, ja też i ja cię jednak pozdrawiam, jeszcze potrzebny mi jesteś, nawet taki jaki jesteś.

~rewiz

e2rds - po twoich komentarzach wnioskuje ze jestes osoba o bardzo niskim poziomie inteligencji, a masz czeslnosc wyzywac ludzi od "inteligentow". Twoje jedyne argumenty to wyzwiska. Jak to mowia: "W dupie byles i gowno widziales", ale do komentowania jestes pierwszy. Nie pozdrawiam.

~Adam

Bezrobocie spada to powinno spadać i zatrudnienie w PUP. Logiczne, a tam jak wejdziesz to aż ciemno od urzędników

e2rds

inteligent, jednak głupiemu nic nie wytłumaczy, pozdrawiam i módl się o zdrowie, bo o rozum to już za późno, kończę na tym dyskusje bo adwersarz odstaje od poziomu. A nazwanie ciebie głupim, lub tumanem to jeszcze nie jest obraza dla ciebie, a gorzej nie będę nazywał.

~inteligent

Do e2rds, po co te obelgi człowieku myślisz, że jak mne obrazisz to mi coś udowodnisz , skąd wiesz czy mój dziadk ciężko nie pracował aby taki pseudocwaniaczek się mógł wykształcic jak ty.

e2rds

inteligent, jesteś bardzo głupi, to ja pracowałem na innych i takiego smroda jak ty, żeby się wykształcił, ale wykształcił się na głupola. Moje płacone składki pobierali inni, ale co mnie to obchodzi, na tym polega fundusz emerytalny, ale co tu tłumaczyć takiemu tumanowi.

~Lolek

Jak nie masz znajomości w pup to pchają na najgorszą pracę ba felgi na
4-ro bryg tam Cię dojada w miesiac.Wez rób po 400 felg na zmianę to koń by nie zwytrzymal A człowiek to nie automat jakiś.

~inteligent

Do manekin, hejterze mieszkańcy naszego miasta to ludzie wyjątkowo zaradni życiowo i wielu z nich dorobiło się majątku pobudowali w okolicznych wioskach i wyprowadzili się z naszego miasta. Na dowód tego sprawdź sobie jak dużo mieszkańców przybyło w okolicznych wioskach kosztem naszego miasta. Ale komu ja to tłumacze jak każdy hejter na żadne argumenty nie odpowiada tylko sieje głupią propagande. Gdyby w STALOWEJ mieszkała biedota to dziś nasze miasto liczyło by już blisko 100 tysięcy mieszkańców. Swoją drogą za komuny na zachód nie można bylo tak wyjechac jak obecnie dlatego u nas tak przybywało mieszkańców co roku z pobliskich wiosek. No ale komu ja to tłumacze jak ty dla mnie jesteś idiotą użytecznym.

~inteligent

Do e2rds, oj emerycie twoja głupota sięga ZENITU to ty żyjesz na koszt ludzi ciężko pracujących bo gdyby inni nie pracowali to ty emerytury byś nie dostawał bo skąd by się brały pieniądze , gdyby do ZUS nie szły składki od pracujących. Ale skąd mądry głupiemy takie rzeczy może wytłumaczyc a pieniądze na polskie dzieci to mnie najbardziej cieszy, że te dzieci dostają. Bo w innych krajach unijnych dzieci dotają pieniądze już od 40 lat od 1989 roku. Tylko u nas to wprowadzono tak późno przez co wiele dzieci z biednych rodzin cierpiało głód ale ty te dzieci masz tam gdzie słońce nie dochodzi. Ty cieszyłeś się jak rózni aferzyści z POLSKI i nie tylko POLSKI kradli nam VAT na kwote 40 miliardów złotych co roku przez 8 lat nierządów PAŁO.