Bezmyślność, głupota, wandalizm?

Image

Trudno znaleźć odpowiednie określenie na tego typu działania. Na ogół autorami ich są młodzi ludzie, którzy złapani na gorącym uczynku lub dzięki miejskiemu monitoringowi nie potrafią wytłumaczyć dlaczego niszczą coś, co było ładne i cieszyło oko przechodniów.

Gdy złapano chłopców na demolowaniu rowerów płakali i wzruszali ramionami nie potrafiąc wyjaśnić dlaczego zniszczyli dobro wspólne. Gdyby spytać wandala dlaczego wyjął z kieszeni puszkę sprayu i pobazgrał świeżo odnowioną elewację bloku, sklepu, szkoły przez chwilę próbowałby zrozumieć własne zachowanie, ale poza tym, że „coś” go pchnęło do głupoty, nie wiedzieliby co to i po co. Niektórzy nie mając innych źródeł rozrywki potrafią maksymalnie nakręcić się niszczeniem elewacji.

Miasto komiksów również ktoś postanowił „upiększyć”. Przykre jest to, że wypisywanie wulgaryzmów i domalowywanie pewnych elementów do istniejących obrazów stało się źródłem zabawy, a tak naprawdę jest nieokreślonym idiotyzmem, charakteryzującym najczęściej ludzi bezmyślnych i prostackich w zachowaniu. Dlaczego psuć pracę artystów? Czy Stalowa Wola musi być brzydsza i gorsza od innych miast? Czy ten, który smaruje farbą ściany, w domu również wyciąga spray i ozdabia kuchnię, przedpokój i pokój wulgaryzmami?
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

pamiętamy, dobrze że przypomniałeś się, bo umknąłeś mi z pamięci ze składy fermy trolli stalowowolskich. Oto może jeszcze nie cały skład, ale wymieniam: inteligent, wiadomo, lekarz, wiem, student, skończ, rewiz, fds, Nocny Marek, wielki, i oczywiście pamiętamy. Zważcie mniej więcej na jednakowy styl pisania postów, ile jeszcze w Polsce takich ferm jest trudno powiedzieć i ile płaconych z naszych pieniędzy też trudno powiedzieć, ostatnio taką fermę wykryto w TVP.

~pamiętamy

Czy już wszyscy zapomnieli jak ci z pseudopozycji wymalowali na całym mieście idiotyczne propagandowe napisy było to 2 lata temu. Do dziś dnia można te idiotyzmy zobaczyc na chodnikach w mieście i co się dziwic młodym którzy z nudów coś robią.

kociarz

Sam się przyjrzyj gniotku odgniotku. jest na pierwszym i na ostatnim zdjęciu

~emeryt557

To malowało dwóch kibiców po alkoholu.Pili po łyku i tak sobie malowali .Jak któs zwroci uwagćę że tak nie można to dostanie po gębie i wiązankę wyzwisk typu zawijaj się stąd zgredzie.

~Ofo

Powiedzcie kto to zrobił za podpier......e nagroda 10000zł plus roczny wyjazd do spa

~Ofo

Powiedzcie kto to zrobił za podpier......e nagroda 10000zł plus roczny wyjazd do spa

~Ofo

Powiedzcie kto to zrobił za podpier......e nagroda 10000zł plus roczny wyjazd do spa

~Ofo

Powiedzcie kto to zrobił za podpier......e nagroda 10000zł plus roczny wyjazd do spa

~toffik7

Kazdy prawie za młodego malował mury ,coś zniszczył na miescie. Teraz tez sa młodzi ,niech sobie malują,lepsze to niż picie alkoholu albo ćpanie.Dzisiejsi emeryci nie takie cyrki odstawiali za młodego ,wiec nie zakazywać.

~doDebili

Malujcie sobie w domach, mieszkaniach a takie niszczenie mienia powinno byc srogo karane umiech

~ziomekbus

A pamietacie jak w katach 90 tych cale miasto wymalowane bylo napisami antysemickimi i kibicowskimi.Kibice tutaj mieszkaja wiec tak musi byc oby malowali na murach a nie po autach na parkingach.

~meme

zobaczcie w parku24 co jest powypisywane na tych białych plandekach i na huśtawkach. Totalny debilizm.

~Nocny Marek

Byłem trzykrotnie w USA niedaleko NY. Przechodziłem przez czarne dzielnice oraz zamieszkałe przez spaniszy i polonusów. Nie spotkałem bazgrołów na ścianach. W jednym przypadku spotkałem napis HWDP. Wytłumaczyłem mojemu pracodawcy co to to znaczy i kto jest najprawdopodobniej autorem tego "dzieła". Ale być może byłem w złych dzielnicach.

~Indiana

Po co te zdjęcia stalowyszajsie? Przecież to woda na młyn dla tych głąbów co paciali po ścianie. To tak jakby odpisywać florkowixxx na jego postowe goowno .

~dziku5

A ten napis to odczytam KK cwel to kudłaty ,kuta... cwel.Weber tez za młodu malował po murach i jak mu dobrze poszła kariera.

scarlet2000

Brak słów

~Gniot

Swastyki tam nie ma!Prosze się dobrze przyjrzeć!

go123

Dobry Wieczór Państwu;

Jak wiecie, jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
Przeczytałem wszystkie komentarze i zgadzam się z Mi-Go, Andrzejem i OFStw że w mieście powinny być tworzone murale umożliwiające młodym ludziom artystyczną ekspresję w formie graffiti.

~gtew

czyli od 40 lat ten wandalizm przechodzi z pokolenia na pokolenie

~gtew

czyli od 40 lat ten wandalizm przechodzi z pokolenia na pokolenie

~gtew

czyli od 40 lat ten wandalizm przechodzi z pokolenia na pokolenie

Lesio_999

Niski poziom kultury Polaków jest ogólnie znany.Nic nowego.

~JAJJAS

Bezmyślność, głupota, wandalizm?
NIE TO PO PROSTU OPOZYCJA !!!!!

~ubikos

Na pewno kibice,popili w wekend i sobie malowali.A gdzie był Lucek?miał patrolować miasto na hulajnodze.

~angol

To sfrustrowani kibice tak odreagowują na watpliwe sukcesy miejscowego klubu, malując elewacje niszcząc przystanki itd. czyli zepsuc co im się pod reke nawinie !!

~sebixs

Mi sie to podoba ,chociaz troche nudne sa te teksty typu kocham cie myszko.W kazdy miescie pisza to samo.A pewnie kibice chodza wkurzeni to odmalowali sciany na nowo.

~Angel

Ekipa od malowania. Jak bd malować to zabezpieczcie później swoją pracę jakimś pokryciem co to kolejna farba będzie po prostu splywac.

~Dene

"swastyka, rks, rts żydzew" chyba jasne gdzie szukać tych szympansów.

~anuś

złapać jednego czy drugiego po 40 batów na dupę ,bo jak wiadomo przez dupę po rozum do głowy