Uroczysta inauguracja roku akademickiego KUL

Image

21 października w auli im. Solidarności odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020.

Wszystkich zgromadzonych gości, studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z rodzinami przywitał prof. Andrzej Kiciński. Przypomniał on historię początków KUL-u w Stalowej Woli. Mówił o działalności uczelni na przestrzeni lat.

- Boża opatrzność postawiła tutaj, w Stalowej Woli, księdza Edwarda Frankowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Królowej Polskiej, który prowadził ożywioną działalność pastoralną, kulturalną oraz społeczną. Późniejszy biskup już 42 lata temu, w 1977 roku organizował cykliczne wykłady w ramach studium o rodzinie, gdzie wykładowcy KUL prowadzili wykłady z zakresu psychologii, socjologii, teologii rodzinnej. Dzięki owocnej współpracy biskupa Edwarda z dziekanem Wydziału Nauk Społecznych ks. prof. hab. Joachimem Kondzielą, biskupem Ignacym Tokarczykiem, na prośbę całej rzeszy ludzi Solidarności, zaczęto zbierać fundusze na gmach tej uczelni– mówił dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.

Pełnomocnik Rektora KUL ds. Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli dr hab. Filip Ciepły, prof. KUL mówił na temat przyszłości placówki.

- Mamy przygotowany plan w drugim semestrze rozpoczęcia nowego kierunku oraz kilkunastu kierunków studiów podyplomowych. Dopinamy na ostatni guzik całą ofertę– mówił Filip Ciepły.

Najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego była immatrykulacja studentów I roku. Obecnie w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego studiuje około 150 studentów. Naukę na pierwszym roku rozpoczęło 16 żaków na 2 kierunkach: inżynieria środowiska i inżynieria materiałowa.

Wykład inauguracyjny wygłosił ks. dr hab. Jacek Łapiński „O poszukiwaniu prawdy i pewności w badaniach naukowych”.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

akademiki sa dla Ukraińców?

~Jacek

z 1000 studentów rokrocznie rozpoczynających do 16, same sukcesy nadbereżny, same sukcesy, budynki, biblioteka co tam teraz jest, kto płaci choćby za sprzątaczki...

~dojna zmiana+

Dla kogo gra ta orkiestra i te wyjce?

~Porazka

16 studentow to jest wiecej pracownikow i wykladowcow niz samych studentow to im jeszcze nowy budynek postawili i stoi tak kolejny rok pusty kto za to placi i po co?

~zenada

Najwazniejsze, ze Nadbereznemu humor dopisuje. Jak zawsze zreszta. Wywalil mnostwo pieniedzy w bloto i teraz przebiera nerwowo nozkami bo miastu zacisnal petle na szyi. Dramat to malo powiedziane.

~Zzzzz

Przemowy do pustych krzeseł.....Kto to jest ten duży pan przebrany w togę ? Pierwszy raz tam stoi.....

wyborca

A jaka sytuacja na Politechnice? Ktoś ma rzetelne informacje?

wyborca

Co racja, to racja. Prawo powinni pozostawić.

~Real

Naukę rozpoczęło 16 żaków?
Z czego 5 żaków przyszła na inaugurację ?
Nie do wiary...
Czy to dobrej zmianie zawdzięczamy taki upadek?

~mieszkaniec

A Panu Prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi szanowna uczelnia i nasza społeczność niczego nie zawdzięcza?
Naprawdę ?

~GDZIE?

Gdzie podział się Weber? Koniec wyborczego lansu???

Jagaaa

Panpikus dokładnie, szkoda ... prawo na kul w Stalowej stanowiło konkurencję dla kul Lublin i stąd taka decyzja. Ponadto co raz mniej studentów.

panpikuss

Brawa dla zarządu Kulu. Wygaszono jedyny sensowny kierunek, jakim było tutaj prawo, pozwalniano wielu wartościowych prowadzących, a utrzymano dwa kierunki, które w sumie ukończy pewnie nie wiecej niż 10 osob. Śmiech na sali, puste krzesła i to dosłownie...

~???

~Strzyga Czyżby jeden z tej 16? W zasadzie 5 bo reszta nawet się nie pojawiła?

~mik

BRAWO!
Pięciu nowych studentów.

~Strzyga

???-odpitol się od

??? Odpitol się od KUL-u.

~???

16 osób na 2 kierunkach? Naprawdę? Ponoszenie takich nakładów na taką garstkę osób ma w ogóle sens?