Nielegalny handel autami na Podkarpaciu?

Image

To już kolejne uderzenie w grupę przestępczą zajmującą się procederem związanym z czerpaniem zysków z handlu luksusowymi samochodami, sprowadzanymi z Niemiec. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. Środki pieniężne pochodzące z korzyści uzyskanych ze sprzedaży tych aut, to ponad 41 milionów złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymali kolejne osoby podejrzane o popełnianie przestępstw skarbowych. Przestępczy proceder polegał na sprowadzaniu na teren naszego kraju, w latach 2014 – 2017, luksusowych samochodów z krajów Unii Europejskiej. W przestępstwa skarbowe zamieszani są mieszkańcy województw podkarpackiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 37 lat. Obaj to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Starszy z nich zajmował się m.in. sprowadzaniem samochodów z Niemiec, dalszą ich odsprzedażą, zaniżaniem ich wartości w dokumentacji i praniem brudnych pieniędzy. Natomiast 37-latek odpowie za pomocnictwo w praniu brudnych pieniędzy. Środki uzyskane ze sprzedaży sprowadzonych pojazdów, z naruszeniem przepisów podatkowych, oszacowano na ponad 41 milionów złotych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Na początku tygodnia obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wobec podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe.

Ta realizacja, to kolejny etap sprawy, która swój początek miała w sierpniu 2016 r. W Urzędzie Celnym w Przemyślu złożono wówczas ponad 30 deklaracji celnych dotyczących zakupionych poza granicami RP luksusowych samochodów. Czterej mieszkańcy województwa lubuskiego, zamieszani w ten proceder, usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

We wrześniu 2017 roku, policjanci zatrzymali 52-letniego ojca i jego 28-letniego syna. Obaj usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych, a także zarzuty wyłudzenia. Wówczas policjanci zabezpieczyli blisko 2 miliony złotych. O tej sprawie można przeczytać na stronie Podkarpackiej Policji.

Do tej pory, 14 osób powiązanych z tą sprawę, usłyszało zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~komis

"procederem związanym z czerpaniem zysków z handlu luksusowymi samochodami,"

czyli wg skarbowki nie wolno czerpac zyskow z takiego handlu.

~Basia

Ale mnie wystraszyliście, aż pobiegłam do okna zobaczyć czy mojej Skody nie ukradli.

~Loyd

Przecież oni nie kradli chyba tylko nie płacili podatki i skarbowy się upominał o prowizję od sprzedaży :/

~Bezdomny

Pewnie te auta dostali od bezdomnych Niemców umiech

~lucek

w st.woli tez jest handlarz samochodami z niemiec

~lola

Grupa sprawnych funkcjonariuszy z Policji(nie z cba) i KAS ma takie wspaniałe osiągnięcia... Może panowie wzięlibyście się za rozpracowanie innego aferzysty o znanym nazwisku Marian Banaś. CBA od miesięcy się miętoli z facetem a tu co raz to nowe nieruchomości mu wychodzą niczym grzyby po deszczu. Końca nie widać i w dodatku to niedługo on was może kontrolować więc weźcie się za niego.

~JaroDonald

ZŁODZIEJE ZŁODZIEJAMI A CO ROBIĄ NASI NIEDOSZLI PARLAMENTARZYSCI ZE STALOWEJ WOLI?
NAJPIERW PROSILI NAS O GŁOSY, PO WYBORACH NIE RACZĄ PODZIĘKOWAĆ!!!
Szczegóły? Wystarczy wpisać "złe pióro blogspot" w wyszukiwarce, kliknąć i wszystko będzie jasne!

~Heniek69

uff! a już myślałem, że to w Stalowej kradli te luksusowe auta

~polski

Jaki polak

~polski

Jaki polak